Poprzedni
Następny

Soundbar do 1000 zł – na co zwrócić uwagę?

Średnia ocen: 4.9
(10 ocen) 4 komentarze

 Yamaha YAS-106

Soundbary jednoelementowe są chyba najprostszym sposobem na szybką poprawę dość kiepskiego i płaskiego brzmienia z posiadanego telewizora.

W tym przedziale cenowym siłą rzeczy prym wiodą konstrukcje jednoelementowe. Są one tańsze od zestawów typu „belka plus subwoofer”. Poza tym, dla wielu osób taki wybór jest optymalny. To rozwiązanie dla osób stawiających na wygodę, łatwość konfiguracji i prostotę obsługi.

Przede wszystkim warto wybierać modele pochodzące od sprawdzonych producentów, najlepiej od specjalistów w tej materii. Nie musimy kupować soundbaru tej samej marki co telewizor, zwłaszcza, że lider innowacji w tym segmencie nie posiada w swojej ofercie telewizorów. Oczywiście mowa o japońskim gigancie muzycznym - firmie Yamaha.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na:

- typ łączności
- zastosowane dekodery dźwięku przestrzennego
- parametry
- rodzaj procesora dźwięku
- liczba i rodzaj wejść
- możliwość montażu na ścianie

 Yamaha YAS-106

Typ łączności

Większość tanich urządzeń oferuje jedynie łączność przewodową. Warto poszukać jednak urządzenia z modułami Bluetooth lub Wi-Fi. Dzięki temu do listwy głośnikowej w prosty sposób podłączymy smartfon lub inny sprzęt mobilny. Znakomicie spisze się tu Yamaha YAS-107. Aby jakość przesyłanej muzyki była na najwyższym poziomie należy wybrać model z obsługą aptX (A2DP).

 

Zastosowane dekodery dźwięku przestrzennego

Generalnie - im więcej, tym lepiej. Poza typowymi Dolby Digital i DTS, dobrze by było gdyby na pokładzie soundbara znalazły się także Dolby True HD, DTS96/24 albo DTS HD Master Audio. Warto przypomnieć, że system DTS Virtual:X zapewnia co prawda trójwymiarowe wrażenia przestrzenne, jednak ustępujące realizmem rozbudowanym systemom kina domowego w wielkich salonach.

Parametry

Tutaj decyduje liczba fizycznych przetworników - głośników oraz ich moc wyjściowa. Im więcej, tym lepiej - przy czym nie należy oczekiwać spektakularnych liczb. Tylko mniej liczący się na rynku gracze decydują się na chwytliwe deklaracje nie mające potwierdzenia w rzeczywistości.

Istotna jest tutaj obecność głośnika niskotonowego. Warto zwrócić uwagę na modele z dwoma lub więcej takimi głośnikami, na przykład YAS-106. Należy też pamiętać, że odpowiednio dobrze oddane niskie tony zbliżą nas do jakości znanej nam z kina.

Yamaha YAS-107

Rodzaj procesora dźwięku

Decyduje wprost o jakości dźwięku. Lepsze modele zazwyczaj mają układy scalone nowszej generacji, które automatycznie korygują brzmienie we wszystkich podzakresach pasma akustycznego. W miejscu należy zaznaczyć, że nie wszystkie soundbary replikują idealnie dźwięk przestrzenny, choć zawsze gwarantują nieco wyższą jakość dźwięku w salonie, od tego co potrafi sam niedrogi telewizor.

Liczba i rodzaj gniazd

Standardem są złącza HDMI, USB a niekiedy analogowe stereo 3,5 mm. Lepsze konstrukcje wyposażone są w złącza optyczne (TosLink) i moduły BT. Cennym atutem jest możliwość podłączenia zewnętrznego subwoofera w celu poprawy jakości basu - wyjście sub-out. Idealnym rozwiązaniem byłoby wspieranie obsługi obrazu w rozdzielczości 4K i kanału CEC.

Yamaha YAS-107

Możliwość montażu na ścianie

Warto sprawdzić to jeszcze przed zakupem, a nie w trakcie instalacji.

= = =

Salony firmowe – Showroom

Salony działające jako ogólnopolska sieć Top Hi-Fi & Video Design oferują najszerszą na rynku gamę urządzeń audio oraz specjalistyczną pomoc doświadczonych ekspertów.

Poświęcamy wiele uwagi by urządzenia, które trafiają na półki naszych sklepów gwarantowały znakomite brzmienie, dlatego też wybór produktów firm takich jak np. Yamaha jest oczywisty – duża różnorodność konstrukcji oraz ich najwyższy poziom zaawansowania pozwalają nam spełnić szeroki zakres oczekiwań pod kątem funkcjonalności, designu i ceny.

Kim jesteśmy

W salonach Top Hi-Fi & Video Design nie sprzedajemy po prostu pudełek ze sprzętem. Naszym klientom oferujemy przemyślane i dobrze dobrane rozwiązania audio-wideo znakomicie dopasowane do faktycznych potrzeb i oczekiwań użytkownika.

Niezmiennie od ponad dwóch dekad dbamy o to, aby nasi klienci mieli pewność, że spotkają się tutaj z najwyższym standardem obsługi i zawsze będą mieli dostęp do wysokiej klasy sprzętu, który pozwoli sukcesywnie rozwijać ich pasję muzyczną.

Profesjonalne prezentacje

Jeśli chcesz "na żywo" zobaczyć produkty firmy Yamaha oraz ocenić ich znakomite możliwości, odwiedź jeden z 15 salonów pokazowych, w którym będzie można sprawdzić działanie i posłuchać sprzętu w komfortowych warunkach.

Salony Top Hi-Fi & Video Design czekają na ciebie w największych miastach Polski i znajdziesz w nich najpełniejszą gamę produktów firmy Yamaha.

Przeszło 20 lat doświadczenia, najlepsi specjaliści

Po prostu powiedz nam, czego oczekujesz, a przygotujemy dla ciebie indywidualną prezentację, podczas której zapoznasz się ze wszystkimi możliwościami, jakie oferuje rozważany sprzęt. Nasza fachowa wiedza oraz wieloletnie doświadczenie sprawiają, że zawsze zaproponujemy ci optymalne rozwiązanie, uwzględniające twoje potrzeby, warunki wnętrza oraz dostępny budżet.

Najlepsze marki i najnowsze technologie

Nasza oferta obejmuje praktycznie wszystko, czego możesz potrzebować dla domowej i mobilnej rozrywki audio-wideo oraz całkowitej satysfakcji. Jeszcze dziś odwiedź salon Top Hi-Fi & Video Design w swoim mieście i przekonaj się jak przyjemne i łatwe może być skonfigurowanie systemu do odtwarzania filmowych ścieżek dźwiękowych oraz muzyki w najwyższej jakości.

15 salonów w całej Polsce

Jesteśmy znacznie bliżej niż myślisz. Nasze salony znajdziesz w wielu dużych miastach całej Polski, a dodatkowo, sklep internetowy www.tophifi.pl dostarcza oferowane przez nas produkty bezpośrednio do twojego domu. Odwiedź nas i skorzystaj z komfortowych warunków oceny i zakupu sprzętu.

Poprzedni
Powrót do strefy wiedzy
Następny
4.9
Ocena:
Średnia ocen: 4.9

(10 ocen)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: