Poprzedni
Następny

801 Signature i 805 Signature – nowe kolumny Bowers & Wilkins z serii 800 Signature

Brytyjska marka Bowers & Wilkins zaprezentowała nową serię 800 Signature, w skład której wchodzą dwie kolumny głośnikowe – podłogowe 801 Signature oraz podstawkowe 805 Signature. Najnowsze konstrukcje są rozwinięciem swoich odpowiedników z serii 800 Diamond D4 i cechują się udoskonalonymi właściwościami akustycznymi oraz luksusowym wykończeniem, które podkreśla unikatowy charakter edycji Signature.

Bowers & Wilkins 801 D4 Signature

Bowers & Wilkins wybiórczo używa nazwy Signature dla swoich modeli, rezerwując ją jedynie dla rzadkich i radykalnie ulepszonych wersji swoich głośników i technologii. Od czasu założenia marki w 1966 roku zaledwie siedem serii kolumn głośnikowych doczekało się prestiżowego oznaczenia Signature, odzwierciedlającego prestiż i ekskluzywność poszczególnych konstrukcji.

Kolumny głośnikowe Bowers & Wilkins 801 D4 Signature i 805 D4 Signature bazują na dziedzictwie modeli Signature sięgającym aż do uznanego głośnika Silver Signature z 1991 roku, pierwotnie opracowanego jako pośmiertny hołd dla założyciela firmy, Johna Bowersa. Nowe modele opierają się na flagowych modelach z serii 800 Diamond 4 – kolumnach 801 D4 i 805 D4, które stanowią podstawę konstrukcji głośników Signature, oferując starannie zmodernizowane komponenty oraz nowe, luksusowe wykończenie.

Podstawkowe kolumny Bowers & Wilkins 805 D4 Signature

Kolumny 801 D4 Signature i 805 D4 Signature reprezentują szczyt myśli projektowej Bowers & Wilkins i jako takie powinny być postrzegane – flagowe modele w portfolio brytyjskiego producenta.

Nowy standard wśród kolumn podłogowych

Większą kolumną w nowej serii Signature jest potężny trójdrożny głośnik podłogowy 801 D4 Signature. Wykorzystując zalety przetwornika wysokotonowego Diamond Dome i jednostki średniotonowej Continuum™ Cone FST™, 801 D4 Signature dodaje potężne, podwójne przetworniki niskotonowe Aerofoil Cone o średnicy 250 mm (10") z ulepszonymi magnesami w stosunku do modelu 801 D4. Ponadto pod Turbine Head – oddzielną obudową dla głośnika średniotonowego – znalazła się radykalnie ulepszona aluminiowa płyta górna. Nowa konstrukcja wykorzystuje zoptymalizowaną strukturę szkieletową i starannie rozmieszczony materiał tłumiący, aby znacznie zmniejszyć niepożądany rezonans z górnej części obudowy. Rezultatem jest jeszcze większa przejrzystość i otwartość średnich tonów.

Bowers & Wilkins 801 D4 Signature

Ulepszone zostało także wyjście portu – teraz jest odlewane z aluminium, tworząc sztywniejszą, cichszą i mniej podatną na niepożądane szumy strukturę. W połączeniu z usprawnionymi przetwornikami basowymi Aerofoil Cone, daje to jeszcze niższy poziom zniekształceń i dokładniejsze brzmienie basów.

Podobnie jak w przypadku wszystkich modeli Signature na przestrzeni lat, 801 D4 Signature korzysta ze starannych ulepszeń zwrotnicy, mających na celu dalsze zwiększenie przejrzystości. Całości dopełnia nowy, zoptymalizowany pod kątem FEA projekt siatki maskownicy głośnika wysokotonowego, który opiera się na imponującej przejrzystości oferowanej przez istniejące głośniki Bowers & Wilkins. Nowa siatka zapewnia doskonałe połączenie przejrzystości i sztywności, pozwalając na uzyskanie większej energii z głośnika wysokotonowego Diamond Dome, jednocześnie chroniąc membranę przed niepożądanymi uszkodzeniami.

Flagowe kolumny podstawkowe

Podstawkowe kolumny Bowers & Wilkins 805 D4 Signature

Druga z nowości, 805 D4 Signature wprowadza nowe standardy wydajności i możliwości w mniejszej, podstawkowej obudowie. Podobnie jak w przypadku większego modelu 801 D4 Signature, 805 D4 Signature zawiera również całkowicie nową siatkę maskownicy zapewniającą większą otwartość i przejrzystość oraz ulepszoną zwrotnicę z nowymi kondensatorami. Zwiększona została także wydajność 165 mm przetwornika nisko-średniotonowego, co przekłada się na czystsze brzmienie średnich tonów, jak i rozszerzony bas. Projektanci wprowadzili też zmiany w aluminiowej płycie górnej, mające na celu dalsze zmniejszenie niepożądanych hałasów i wibracji konstrukcji.

Ekskluzywne wykończenie

Aby odpowiednio podkreślić ich prestiżową pozycję w portfolio Bowers & Wilkins, zarówno 801 D4 Signature, jak i 805 D4 Signature są dostępne w dwóch ekskluzywnych wykończeniach – Midnight Blue Metallic i California Burl Gloss.

Bowers & Wilkins 801 D4 Signature

Lakier Midnight Blue Metallic jest taki sam, jak oferowany w kultowym głośniku Nautilus. Obejmuje on łącznie jedenaście warstw farby i lakieru, które są maszynowo polerowane do lśniącego i błyszczącego wykończenia. Pomijając czas utwardzania, sam proces nakładania farby to ponad 18 godzin pracy. Głośniki Midnight Blue Metallic są dodatkowo ozdobione niebieskim wykończeniem Leather by Connolly na górnej płycie.

Oba modele można nabyć również w wyjątkowej okleinie drewnianej California Burl Gloss, charakteryzującej się unikalnymi wzorami słojów drewna i luksusowym wykończeniem na wysoki połysk, obszytym czarną skórą Connolly. Okleina drewniana pochodzi z drewna inżynieryjnego pozyskiwanego w sposób zrównoważony od włoskiego specjalisty, firmy ALPI. Łącznie z czternastoma warstwami lakieru i wieloma procesami szlifowania, całkowity czas wykończenia pojedynczego modelu 801 D4 Signature w kolorze California Burl Gloss wynosi ponad 24 godziny.

Dążenie do ideału

Podobnie jak w przypadku wszystkich głośników Signature na przestrzeni dziesięcioleci, oba modele z serii 800 Signature są doskonałym urzeczywistnieniem filozofii Bowers & Wilkins i dumnym dodatkiem do dziedzictwa Brytyjczyków w tej kategorii produktowej. Firma pozostaje pasjonatem dostarczania najlepszych, najprawdziwszych wrażeń odsłuchowych. Modele serii 800 Signature są kolejnym krokiem na drodze do osiągnięcia tego celu.

Podstawkowe kolumny Bowers & Wilkins 805 D4 Signature

Dave Sheen, prezes marki Bowers & Wilkins, powiedział: „Seria 800 Signature łączy wszystkich w zespole Bowers & Wilkins, od naszych kolegów w dziale produkcji do światowej klasy zespołów inżynierskich w dziale badań i rozwoju, w celu wyprodukowania najlepszych głośników, jakie kiedykolwiek stworzyliśmy. Jestem niesamowicie dumny ze zbiorowego wysiłku włożonego w produkcję nowych modeli 800 Series Signature i nie mogę się doczekać, aby usłyszeć, co sądzą o nich zarówno recenzenci, jak i nasi klienci".

Dostępność

Kolumny podłogowe Bowers & Wilkins 801 Signature i podstawkowe Bowers & Wilkins 805 Signature będą dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych – Midnight Blue Metallic i California Burl Gloss – a pierwszych egzemplarzy w salonach Top Hi-Fi & Video Design można spodziewać się już na początku lipca 2023 roku.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: