Poprzedni
Następny

Soundbar Dione powiększa portfolio urządzeń firmy Devialet

Devialet, francuski producent sprzętu audio, wprowadza do oferty innowacyjne, a przy tym designerskie urządzenie, które w domowym zaciszu zapewni wrażenia dźwiękowe niczym z prawdziwego kina. Dione, bo o nim mowa, to soundbar obsługujący system dźwięku przestrzennego Dolby Atmos i wykorzystujący wiele autorskich rozwiązań technicznych Devialeta, które zapewniają nie tylko doskonałe brzmienie, ale też gwarantują komfortowe użytkowanie urządzenia.

Devialet Dione

Dione to doskonale wyposażony soundbar, którego nazwa pochodzi od mitologicznej greckiej bogini – żony Zeusa i matki Afrodyty. Devialet Dione to aż 17 odpowiednio rozmieszczonych przetworników elektroakustycznych, które zapewniają bogate i przestrzenne brzmienie z wielu różnych źródeł.

Soundbar został wyposażony w złącze HDMI z obsługą ulepszonego zwrotnego kanału audio (eARC). Ma także wejście optyczne audio. Dostępne jest ponadto złącze Ethernet umożlwiające przewodowe podłączenie soundbara do Internetu. Na wyposażeniu nie zabrakło jednak również dwuzakresowego modułu Wi-Fi (2,4 i 5 GHz) oraz modułu Bluetooth w wersji 5.0 (z obsługą kodeków SBC i AAC).

Devialet Dione

5.1.2-kanałowy Dolby Atmos

Model Dione umożliwia przetwarzanie audio w systemie Dolby Atmos, co umożliwia przeniesienie słuchaczy w trójwymiarową przestrzeń dźwiękową. Obsługiwany format 5.1.2-kanałowy oznacza obsługę łącznie 8 kanałów audio, w tym dwóch – charakterystycznych dla Atmosa – „kanałów wysokości”.

Dźwięk kanałów Dolby Atmos skierowany jest w tym wypadku pod odpowiednim kątem w stronę sufitu i dopiero po odbiciu od niego trafia do miejsca odsłuchu. Dzięki temu, nawet z pojedynczej listwy soundbarowej jesteśmy w stanie uzyskać efekt szerokiej sceny dźwiękowej z trójwymiarową przestrzenią akustyczną.

Za wielokanałowe brzmienie odpowiada łącznie aż 17 przetworników elektroakustycznych z magnesami neodymowymi i aluminiowymi membranami, w tym 9 szerokopasmowych i 8 subwooferów o długim skoku membrany. Całkowita moc układu wzmacniającego to imponujące 950 W RMS.

Współpraca z aplikacją Devialet

Urządzenie jest kompatybilne z aplikacją Devialet, która dotąd stosowana była do obsługi głośników z serii Phantom. Dzięki niej mamy dostęp do rozmaitych funkcji i rozwiązań technicznych oraz aktualizacji oprogramowania sprzętowego. Aplikacja pozwala też na odtwarzanie audio z wykorzystaniem takich funkcji jak AirPlay 2 czy Spotify Connect, a także protokołu UPnP i łączności Bluetooth.

Oprogramowanie umożliwia ponadto wybór jednego z czterech trybów odsłuchu (Film, Muzyka, Przestrzenny i Głos). Dzięki temu możemy np. dowolny sygnał przekształcić do postaci 5.1.2-kanałowej. Z poziomu aplikacji dostępna jest także kalibracja akustyki pomieszczenia oraz tryb nocny (pozwalający na zmniejszenie intensywności niskich tonów).

Soundbarem możemy sterować również za pomocą panelu dostępnego na obudowie urządzenia lub z wykorzystaniem pilota Devialet Remote (sprzedawanego osobno).

Devialet Dione

Korekcja akustyki pomieszczenia

W aplikacji dostępna jest funkcja korekcji akustyki pomieszczenia. Jest ona realizowana w oparciu o cztery zintegrowane z soundbarem mikrofony, które przetwarzają sygnały zbierane podczas pomiarów kalibracyjnych. Na podstawie przeprowadzonych analiz z danych pomiarowych sygnał wyjściowy jest dopasowywany do stworzonego modelu akustycznego pomieszczenia. Dzięki temu brzmienie soundbara jest optymalnie dobierane do warunków akustycznych wnętrza, w którym urządzenie jest zainstalowane.

Innowacyjne rozwiązania techniczne

Producent zastosował w soundbarze Dione różnorodne rozwiązania techniczne, które pozwalają uzyskać wysokiej jakości dźwięk przestrzenny podczas odtwarzania różnorodnych materiałów audio. Możemy tu wyróżnić m.in.:

  • SPACE –algorytm upmixingu opracowany przez Devialeta. Pozwala przetworzyć sygnały mono i stereo na dźwięk 5.1.2-kanałowy.
  • ORB – opatentowana konstrukcja sferycznego elementu umieszczonego w centralnym punkcie soundbara. Sfera ORB dostosowuje swoje ustawienie do sposobu ustawienia soundbara.
  • ADE (Advanced Dimensional Experience) – innowacyjne rozwiązanie łączące odpowiednie rozmieszczenie głośników w listwie soundbarowej i zaawansowane filtry cyfrowe w celu zwiększenia trójwymiarowości dźwięku.
  • AVL (Adaptive Volume Level) – dynamiczna korekcja dźwięku w czasie rzeczywistym, która harmonizuje poziomy głośności przetwarzanego sygnału, zapewniając tym samym przyjemniejsze wrażenia dźwiękowe.
  • Devialet Intelligence Processor – „inteligentny” procesor firmy Devialet to rozwiązanie oparte na chipie (SoC), wykorzystujące wielokrotnie nagradzane technologie francuskiego producenta, w tym ADH (Analog Digital Hybrid) i SAM (Speaker Active Matching).

Devialet Dione

Swoboda instalacji

Konstrukcja modelu Dione pozwala na ustawienie soundbara na szafce RTV lub – po jego odpowiednim obróceniu – zawieszenie na ścianie. Urządzenie dopasowuje sposób przetwarzania dźwięku do sposobu instalacji. To zasługa wbudowanego żyroskopu i wykorzystania najnowszej techniki wirtualizacji. W centralnym punkcie soundbara znajduje się sfera ORB, która w zależności od ustawienia urządzenia obraca się o odpowiedni kąt (do 180 stopni), zawsze ukierunkowując się frontem do miejsca odsłuchu. Ten charakterystyczny sferyczny element skrywa jeden przetwornik elektroakustyczny oraz dwie membrany pasywne. Design sfery ORB nawiązuje do wyglądu głośników Phantom firmy Devialet.

Devialet DioneSoundbar Devialet Dione ma pojawić się w sprzedaży już w pierwszym tygodniu kwietnia 2022 r.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: