Poprzedni
Następny

„Soczysty, świeży i rozrywkowy dźwięk” – test AudioQuest DragonFly Red w magazynie „Audio”

AudioQuest DragonFly Red to przenośny przetwornik cyfrowo-analogowy typu plug-and-play, który w niewielkiej obudowie łączy także zalety przedwzmacniacza oraz wzmacniacza słuchawkowego. Możliwości tego urządzenia sprawdziła redakcja magazynu „Audio” w numerze 02/2023. Sprawdźmy zatem, jak popularna „Ważka” poradziła sobie w przeprowadzonym teście.

Audioquest DragonFly Red

Pod względem konstrukcyjnym, jak każda „Ważka”, Red cechuje się kompaktową obudową o wysokiej jakości:

„Waży zaledwie 21 g, i taka forma jest jedną z największych praktycznych zalet. Zmieści się wszędzie, również w kieszeni spodni. Drobiazg robi także wrażenie jakością wykonania. Co prawda producent nie musiał tutaj zużyć ‘tony’ cennego surowca, ale doskonałe spasowanie i filigranowy kształt to znamiona przedmiotu luksusowego. Obok oznaczenia modelu umieszczono logo w kształcie ważki, podświetlane kolorami odpowiadającymi różnym parametrom sygnału”.

Sama konfiguracja i podłączenie są bardzo proste:

„Z jednej strony mamy złącze USB dla źródeł, z drugiej – wyjście mini--jack; tutaj podłączymy słuchawki albo wzmacniacz. W zależności od źródła, DAC wpinamy po prostu do komputera wyposażonego w złącze USB-A lub stosujemy jedną z kilku przejściówek (trzeba je kupić oddzielnie), np. na nowszy standard USB-C czy Lightning (dla mobilnego sprzętu Apple). W zestawie jest skórzane etui”.

Dragonfly Red to typowe urządzenie typu „plug-and-play”:

„Żadnych ustawień, regulacji, przygotowań (oczywiście zawsze można ugrząźć w menu samego źródła, komputera czy telefonu, ale i to zostawiamy w spokoju). DragonFly jest jak najbardziej typowy i nieskomplikowany, stacjonarny przetwornik DAC, podłączamy i odtwarzamy. Nie trzeba też wcale dużo czasu by rozgryźć o co chodzi w samym brzmieniu. Od samego początku jest ono angażujące i przyjemne, spójne i harmonijne”.

Użytkownik może liczyć na „soczysty, świeży i rozrywkowy” dźwięk:

„Przy tym wykazuje się dobrym nasyceniem np. męskich głosów, lekko obniżonych, co wiąże się z uniknięciem natarczywości, zwłaszcza przy instrumentach dętych. Wysokie tony znajdują sposób, aby efektownie, ale też nienapastliwie dopełnić przekaz: nie atakują wyostrzoną detalicznością, podadzą porcję lekkostrawnych smaczków, są gładkie, delikatne i przejrzyste”.

Dragonfly Red dostępny jest zarówno online na tophifi.pl, jak i stacjonarnie w salonach Top Hi-Fi & Video Design oraz online na stronie tophifi.pl, natomiast pełny test urządzenia znajduje się w numerze 02/2023 magazynu „Audio”.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: