Poprzedni
Następny

Słuchawki Px8 McLaren Edition – efekt współpracy Bowers & Wilkins i McLaren Automotive

Średnia ocen: 5
(3 oceny) 3 komentarze

Marki Bowers & Wilkins i McLaren zaprezentowały nową edycję słuchawek Px8 - model Px8 McLaren Edition. Słuchawki stworzone zostały specjalnie dla uczczenia wyjątkowego designu supersamochodów marki McLaren, łącząc niepowtarzalne, ekskluzywne wzornictwo z wysoką jakością bezprzewodowego dźwięku. 

Słuchawki Px8 McLaren Edition

Bowers & Wilkins, renomowana brytyjska marka premium audio, wprowadza na rynek swoje najnowsze flagowe słuchawki bezprzewodowe Px8 w wersji McLaren Edition. Projekt powstał we współpracy z ikonicznym brytyjskim producentem supersamochodów McLaren Automotive.

Px8 McLaren Edition zostały opracowane w oparciu o referencyjną jakość dźwięku nowych słuchawek Px8, natomiast wzornictwo premium nawiązuje do luksusowych samochodów, honorując jednocześnie współpracę z producentem, który może pochwalić się licznymi przełomowymi innowacjami w dziedzinie samochodowego audio.

Przedstawiamy słuchawki Bowers & Wilkins Px8 McLaren Edition

Aby uczcić partnerstwo firm McLaren i Bowers & Wilkins oraz premierę hybrydowego supersamochu McLaren Artura, Bowers & Wilkins stworzył specjalnie zaprojektowaną wersję swoich bezprzewodowych słuchawek Px8 – Px8 McLaren Edition.

Słuchawki Px8 McLaren Edition

Od 2015 roku Bowers & Wilkins jest odpowiedzialny za rozwój wyczynowych systemów audio, które można znaleźć w supersamochodach McLarena.

Bowers & Wilkins słynie z przekraczania granic możliwości głośników, mając na celu ujawnienie jak największej ilości detali oryginalnego nagrania - bez zmieniania lub zniekształcania tego dźwięku. To dążenie do perfekcji, zaszczepione przez założyciela Johna Bowersa, jest widoczne do dziś.

Partnerstwo obu marek zbudowano na solidnych fundamentach technicznych, co zostało już docenione trzema nagrodami iF design award za integracje systemów Bowers & Wilkins w McLaren Speedtail, McLaren GT i ostatnio McLaren Artura.

Bowers & Wilkins ściśle współpracował z zespołami projektowymi i inżynieryjnymi McLarena, aby stworzyć i zoptymalizować system audio znajdujący się w pierwszym seryjnie produkowanym hybrydowym supersamochodzie firmy – McLaren Artura.

Podobnie jak poprzednicy McLarena, Artura jest wyposażona w najnowsze technologie głośnikowe, które są opracowywane w Southwater, siedzibie zespołu badawczo-rozwojowego Bowers & Wilkins od 2019 roku i zaledwie 30 mil od globalnej siedziby McLarena w Surrey.

Słuchawki Px8 McLaren Edition

Px8 McLaren Edition posiadają wykończenie w kolorze szarym Galvanic oraz pomarańczowe akcenty Papaya, inspirowane słynną pomarańczą Papaya, która pochodzi z wczesnych modeli samochodów wyścigowych założyciela Bruce'a McLarena.

Słuchawki wyposażone są w wykonywane na zamówienie przetworniki elektroakustyczne o średnicy 40 mm z karbonowymi membranami (Carbon Cone). Rozwiązanie to jest wzorowane na kolumnach głośnikowych Bowers & Wilkins należących do cenionej przez specjalistów, jak i samych użytkowników serii 700. Przetworniki umieszczone są w nausznikach pod odpowiednim kątem i zapewniają niższe zniekształcenia, a przy tym dużą rozdzielczość dźwięku o referencyjnej jakości.

Niezrównana rozdzielczość dźwięku i tłumienie hałasu

Słuchawki Px8 wykorzystują bezprzewodową technologię aptX™ Adaptive firmy Qualcomm, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość dźwięku z kompatybilnych smartfonów, tabletów i komputerów. Obsługiwane są również połączenia przewodowe USB-C i analogowe 3,5 mm, a oba typy przewodów znajdują się w specjalnie dopasowanym futerale dołączonym do słuchawek.

Słuchawki Px8 McLaren Edition

Niezależnie od tego, czy korzystasz z połączenia bezprzewodowego, czy przewodowyego, model Px8 łączy swoją ultra-wydajną konfigurację przetworników z potężnym, opracowanym przez Bowers & Wilkins cyfrowym przetwarzaniem sygnału (DSP), aby zapewnić wyjątkową, 24-bitową jakość dźwięku o wysokiej rozdzielczości z wiodących serwisów streamingowych.

Model Px8 wykorzystuje własną technologię redukcji szumów Bowers & Wilkins, aby skutecznie odciąć Cię od niepożądanego hałasu - co najważniejsze, bez szkody dla muzykalności.

Sześć wysokowydajnych mikrofonów współpracuje ze sobą, aby zapewnić najlepsze rezultaty: dwa mierzą moc wyjściową każdej jednostki napędowej, dwa reagują na hałas otoczenia ze świata zewnętrznego i dwa zapewniają wyjątkową czystość głosu z ulepszonym tłumieniem szumów.

Px8 McLaren Edition będą korzystać z tej samej, niedawno zaktualizowanej aplikacji Bowers & Wilkins Music App do konfiguracji i użytkowania. Aplikacja Music App umożliwia użytkownikom Px8 strumieniowanie wybranej muzyki bezpośrednio z urządzenia mobilnego do słuchawek, z obsługą Deezer, Qobuz i TIDAL. Dzięki aplikacji łatwiejsze jest połączenie słuchawek z urządzeniem mobilnym. Zapewnia ona dostęp również do przytadnych funkcjonalności, m.in. wspiera precyzyjne dostrojenie dźwięku poprzez regulowany korektor i pozwala właścicielom skonfigurować preferowany tryb redukcji szumów, a wszystko przy jednoczesnym monitorowaniu poziomu naładowania słuchawek.

Słuchawki Px8 McLaren Edition

Dan Shepherd, Vice President, Licensing & Partnerships skomentował: „Pozostajemy ogromnie dumni z naszej wieloletniej relacji z McLaren Automotive, która jest zakorzeniona we wspólnym pragnieniu bycia liderem w dziedzinie wydajności. Px8 McLaren Edition celebruje to partnerstwo, rozszerzając atrakcyjność naszych wiodących w branży osiągów dźwiękowych i DNA McLarena na zewnątrz samochodu".

„Jesteśmy zachwyceni mogąc zaprezentować Px8 McLaren Edition, który jest rozwinięciem wielokrotnie nagradzanej i wieloletniej współpracy pomiędzy McLarenem a Bowers & Wilkins. Wspólny etos przesuwania granic, innowacyjności i dążenia do perfekcji jest widoczny we wszystkich produktach, nad którymi obie marki do tej pory współpracowały. Dzięki nowym słuchawkom, wciągające doznania audio, które wszyscy otrzymują w naszych supersamochodach, mogą teraz wyjść poza drogę" - George Biggs, Chief Sales and Marketing Officer, McLaren Automotive.

Słuchawek Bowers & Wilkins Px8 McLaren Edition można spodziewać się w salonach Top Hi-Fi & Video Design już w styczniu 2023 r. 

Przeczytaj także: 

Klub-Dobrego-Brzmienia-Top-Hi-Fi

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(3 oceny)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: