Poprzedni
Następny

Słuchawki na lata – model ATH-WP900 firmy Audio-Technica w teście Audiostereo

Nauszny model ATH-WP900 firmy Audio-Technica to wyjątkowa konstrukcja zamknięta z nausznikami wykorzystującymi drewno klonowe, które stosowane jest m.in. do produkcji instrumentów muzycznych. O licznych zaletach tych słuchawek można przekonać się czytając recenzję na Audiostereo.pl.

Audio-Technica ATH-WP900

Testujący już po otwarciu pudełka ze słuchawkami zwrócił uwagę właśnie na wspomniany aspekt wykonania nauszników:

„Wzrok automatycznie przyciągają iście zjawiskowe osłony muszli wykonane z wielokrotnie lakierowanego klonu płomienistego, dzięki czemu rysunek drewna nabiera niezwykłej głębi. Początkowo doszukiwałem się w ich designie analogii do głośnego ostatnimi czasy mariażu Fendera z MoFi, jednak o ile gitarowa inspiracja okazała się trafna, to już z adresem niestety spudłowałem, gdyż akurat w tym wypadku dostawcą klonowych formatek okazał się japoński producent gitar Fujigen.”

Audio-Technica ATH-WP900

Podczas testowania modelu ATH-WP900 wykorzystano m.in. pochodzący z albumu „III” Liona Shepherda utwór „Fallen Tree”. Oto jak opisuje swoje wrażenia z odsłuchów redaktor Marcin Olszewski:

„Począwszy od delikatnego werbla na wstępie, poprzez nieśmiało odzywającą się w tle stopę po niezwykle rześkie gitarowe riffy i dźwięczne perkusjonalia japońskie nauszniki aż rwą się do grania, zachowując wprost idealną równowagę pomiędzy rozdzielczością a wysyceniem. Oczywiście zdaję sobie sprawę, iż dla części słuchaczy taki sposób prezentacji może okazać się zbyt z lekki, bądź zwiewny, jednak to nie będzie ich (słuchawek, nie odbiorców) wina. Po prostu one nie mają tendencji do jakiejkolwiek ingerencji w materiał źródłowy…”

Marcin Olszewski z Audiostereo zwraca jednak uwagę na to, że im wyższej jakości amplifikację zapewnimy modelowi ATH-WP900, tym lepsze efekty brzmieniowe uzyskamy. Jednym z urządzeń wymienionych przez autora recenzji jest Pathos Inpol Remix MkII HiDac2, który w połączeniu ze słuchawkami może sprawić, że…

„…nawet nieszczędząca sybilantów Anomalia … znaczy się Anna Maria Jopek na „Minione” zaczyna śpiewać wyłącznie dla nas a wgląd w nagranie staje się iście studyjny. Słychać bowiem nie tylko każdy wdech i artykulację wokalistki, lecz również nader dokładną pracę fortepianu i ruchy Gonzalo Rubacalby wraz z towarzyszącą mu sekcją rytmiczną.”

Audio-Technica ATH-WP900

To, z jakim modelem mamy do czynienia doskonale opisuje podsumowanie recenzji słuchawek ATH-WP900:

„Reasumując, jeśli szukacie słuchawek na lata, bądź po prostu docelowych a jednocześnie ATH-AWAS są poza Waszym zasięgiem, to wybór ATH-WP900 wydaje się wprost idealnym wyborem.”

Jeśli zainteresował Cię ten model słuchawek nausznych firmy Audio-Technica lub inne urządzenia audio i audio-wideo z bogatej oferty Top Hi-Fi & Video Design, zapraszamy do odwiedzenia najbliższego salonu, gdzie w miłej atmosferze możesz samodzielnie go przetestować. Obecni na miejscu fachowi doradcy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania związane z oferowanym sprzętem.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: