Poprzedni
Następny

Słuchawki Bowers & Wilkins PI3, PI4, PX5 i PX7 z nowymi funkcjami

Bowers & Wilkins PI4

Bowers & Wilkins zapowiedział aktualizację aplikacji i jeszcze bardziej rozwinięte oprogramowanie dla czterech nowych modeli słuchawek. W nowej wersji możemy spodziewać się kilku przydatnych nowości, m.in. kolekcji ośmiu angażujących środowisk akustycznych, ulepszonego trybu przenikania dźwięków otoczenia oraz możliwości wyświetlania stanu naładowania baterii bezpośrednio w aplikacji Headphones.

Konstruktorzy Bowers & Wilkins przywiązują szczególną uwagę, aby ich urządzenia zapewniały dostęp do najnowszych funkcjonalności. Za potwierdzenie tej tezy mogą posłużyć najnowsze słuchawki PI3PI4PX5 i PX7, które kilka miesięcy po swojej premierze doczekały się kolejnych usprawnień.

Komfort użytkowania

Najnowsza aktualizacja (v.2.2.0) została przygotowana przede wszystkim z myślą o wygodzie użytkownika. Dzięki niej pojawia się możliwość sterowania funkcjami słuchawek PI3, PI4PX5 oraz PX7 za pośrednictwem smartfona czy tabletu. Chwilę po uruchomieniu aplikacji uwagę zwraca delikatnie inna struktura w porównaniu z poprzednią wersją. Aby wyświetlić poszczególne elementy – np. ustawienia lub redukcję hałasu – użytkownicy będą przesuwali palcem od prawej do lewej.

Bowers & Wilkins PX7

Do istotnych zmian należy także wprowadzenie „Soundscapes” – kolekcji ośmiu absorbujących środowisk akustycznych. Tym samym słuchacze będą mogli zanurzyć się w dźwiękach takich jak „Plaża”, „Burza”, „Wodospad” i wiele innych.

Ulepszona wersja oprogramowania dla słuchawek PI3, PI4, PX5 i PX7

Element aplikacji stanowi zaktualizowana wersja oprogramowania (v.1.1) kompatybilna z czterema nowymi modelami słuchawek. Również i pod tym względem zostało przygotowanych kilka praktycznych ulepszeń. Jako jedno z nich warto wskazać poprawiony tryb przenikania dźwięków otoczenia. Teraz pojawia się możliwość regulacja muzyki/treści także z włączonym trybem Ambient Pass-Through, a poziom głośności zostanie zapamiętany po wyłączeniu słuchawek.

Bowers & Wilkins PX5

Ponadto projektanci wprowadzili procentowy wskaźnik poziomu naładowania baterii, który wyświetla się w aplikacji Headphones (w wersji v2.3 lub nowszej). Praktycznym udogodnieniem jest również zmodyfikowanie preferencji ponownego podłączania urządzeń Bluetooth. Zastosowane rozwiązanie pozwala użytkownikowi z poziomu aplikacji wybrać, czy przy ponownym nawiązywaniu połączenia Bluetooth słuchawki będą automatycznie parowały się z ostatni podłączonym urządzeniem, czy też z preferowanym „podstawowym” urządzeniem (wymaga aplikacji Headphones w wersji v2.3 lub nowszej).

Całości dopełnia zwiększenie efektywności działania automatycznego łączenia Bluetooth (po wyczerpaniu się energii w akumulatorze lub wybudzeniu z trybu uśpienia) oraz funkcji zatrzymującej/wznawiającej odtwarzanie, np. po przesunięciu słuchawek na szyję czy ich ponownym założeniu na głowę. Natomiast użytkownicy modelu PI4 mogą spodziewać się także udoskonalonej jakości dźwięku podczas połączeń telefonicznych.

Udostępnienie najnowszej wersji aplikacji wraz z aktualizacją oprogramowania przewidziane jest na koniec grudnia br.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: