Poprzedni
Następny

„Rzetelna robota” – test wzmacniacza A14 MKII w „Hi-Fi i Muzyka”

A14 MKII to doskonale wyposażony wzmacniacz zintegrowany, który pozwala na oddanie bogactwa szczegółów przetwarzanego sygnału audio. Nową generację uznanego modelu A14 firmy Rotel miała okazję przetestować redakcja magazynu „Hi-Fi i Muzyka”.

Rotel A14 MKII

Testujący nową wersję wzmacniacza A14 od razu zwrócił uwagę na techniczne różnice, porównując tę integrę z pierwozorem:

Z zewnątrz (A14 MKII) niczym nie różni się od poprzednika. Nowością jest zastosowanie DAC-a Texas Instruments 32 bity/384 kHz oraz 25 nowych komponentów w układach wyjściowych. Dzięki doświadczeniu zyskanemu przy projektowaniu A11 Tribute poprawiono również zasilanie.

Rotel A14 MKII

Redaktor magazynu „Hi-Fi i Muzyka” zwrócił uwagę m.in. na bogactwo złączy dostępnych na tylnym panelu wzmacniacza:

Do wyboru mamy cztery wejścia liniowe, jedno phono MM i wyjście z przedwzmacniacza – wszystkie RCA. Wejścia cyfrowe to: USB-B dla komputera (…), dwa koaksjalne i dwa optyczne. Przewidziano także bezprzewodowy odbiornik Bluetooth aptX.

W odniesieniu do solidnej konstrukcji urządzenia, wyposażonego w wiele zaawansowanych podzespołów, czytamy:

W swojej cenie Rotel zaproponował rzetelną robotę, a nie tylko „design”. Ten drugi akurat niczym się nie wyróżnia.

Rotel A14 MKII

A jak Rotel A14 MKII wypadł w teście pod względem brzmienia?

Jego największą zaletą jest separacja źródeł pozornych, co uzyskano dzięki bardzo dobrej rozdzielczości i przejrzystości. (…) Rotel radzi sobie i z rozbudowanym metalem Dream Theater, i z symfoniką Prokofiewa. Do tego gra szerokim gestem i tak też kształtuje przestrzeń: koncentruje się na rozległości sceny od lewej do prawej, głębię podając już tylko poprawnie. Ale to nie przeszkadza, bo pierwszy plan i tak pozostaje najważniejszy.

W konkluzji recenzji modelu A14 MKII redaktor stwierdza, że:

Udała się Rotelowi ta integra, bez dwóch zdań. Doceni ją zwłaszcza dojrzały odbiorca, który już przerobił hałaśliwe systemy.

Rotel A14 MKII

Pełny tekst recenzji znajdziesz w numerze 6/2022 magazynu „Hi-Fi i Muzyka”.

Jeśli poszukujesz nowego komponentu do systemu stereo, zachęcamy do zapoznania się nie tylko ze wzmacniaczem A14 MKII, ale z pełną ofertą Rotela, jak również innymi urządzeniami dostępnymi w ofercie Top Hi-Fi & Video Design. Nasze salony sprzedaży oferują m.in. profesjonalne odsłuchy wybranego sprzętu z możliwością porównania kilku produktów jednocześnie. Serdecznie zapraszamy!Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: