Poprzedni
Następny

Rotel zaprezentował trzy wzmacniacze zintegrowane z nowej serii MKII

Rotel z dumą zaprezentował ulepszone wersje swoich trzech cenionych wzmacniaczy zintegrowanych z serii 14 i 15. Najnowsze modele wykorzystują technologie utytułowanej marki Michi, a wprowadzone w urządzeniach modyfikacje pozwoliły zapewnić jeszcze wyższą jakość dźwięku.

Rotel A14MKII, RA-1572MKII i RA-1592MKII to nowe wzmacniacze zintegrowane, w których na tle poprzedników wprowadzono zmiany w konstrukcji układów elektronicznych oraz klasy komponentów wykorzystanych w kluczowych sekcjach obwodów. Konstrukcje te są także adresatami ulepszeń akustycznych i udoskonaleń sonicznych, będących efektem trzech lat pracy inżynierów Michi.

Flagowym wzmacniaczem zintegrowanym Rotela w serii 14 jest A14. Bazując na tym odnoszącym sukcesu modelu, projektanci w nowym A14MKII wprowadzili ulepszenia w postaci nowego przetwornika cyfrowo-analogowego Texas Instruments wspierającego audio 384 kHZ/32 bity. Za jego wspomaganie odpowiada 25 nowych komponentów w filtrach wyjściowych DAC-a. Modyfikacje dotknęły również komponentów w układzie zasilania, w którym konstruktorzy sięgnęli po rozwiązania projektowe z modeli Tribute. Z kolei zmiany w obwodach toru sygnałowego przełożyły się na bogatszy i pełniejszy dźwięk z jeszcze realistyczniejszym odwzorowaniem muzyki.

Projektanci zadbali o to, aby A14MKII obsługiwał niemal wszystkie obecnie używane źródła dźwięku. Dlatego użytkownicy otrzymują do dyspozycji złącza analogowe, cyfrowe, PC-USB z MQA oraz przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM. Ponadto dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth z aptX i AAC można odtwarzać muzykę bezpośrednio ze smartfona, tabletu lub innego urządzenia obsługującego Bluetooth. Warto też dodać, że A14MKII certyfikowany jest jako urządzenie Roon Tested, oferując najlepsze możliwe wrażenia audio podczas korzystania z oprogramowania Roon.

RA-1572MKII opracowano w oparciu o przychylnie przyjęty wzmacniacz zintegrowany RA-1572. W nowej konstrukcji znalazły się udoskonalenia w krytycznych układach i komponentach elektronicznych, do których należą m.in. moduł DAC Texas Instruments 384 kHz/32 bity wspierający PC-USB 384 kHz/32 bity PCM, a także renderowanie i dekodowanie MQA. Zmiany tyczą się również ponad 33 komponentów w kondensatorach akustycznych, kondensatorach filtrujących i układzie zasilania, a efektem tych modyfikacji jest szersza i głębsza scena dźwiękowa oraz większa dokładność i lepsze pozycjonowanie dźwięku.

funkcjonalność wzmacniacza zwiększają liczne złącza, m.in. zbalansowane XLR, koncentryczne, optyczne i RCA, jak również łączność bezprzewodowa Bluetooth aptX™ i AAC oraz wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy MM. Co więcej, połączenie PC-USB w RA-1572MKII może pochwalić się certyfikatem Roon Testem, gwarantując bezproblemową współpracę z oprogramowaniem Roon.

Ostatnim z trzech nowych modeli jest flagowy wzmacniacz zintegrowany Rotela z serii 15, model RA-1592MKII. Urządzenie jest w stanie uzyskać moc wyjściową 200 W w klasie AB przy 8 Ω, a teraz dzięki udoskonaleniom wprowadzonych we wszystkich krytycznych obwodach gwarantuje jeszcze wyższy poziom jakości dźwięku. Przetwornik cyfrowo-analogowy Texas Instruments 384 kHz/32 bity wyposażono w 12 nowych kondensatorów sprzęgających o usprawnionej charakterystyce częstotliwościowej i jeszcze wyższej tolerancji. W krytycznych torach sygnałowych znalazły się ulepszone kondensatory, obejmując łącznie ponad 28 zmienionych komponentów z modyfikacjami w układzie zasilania. Rezultatem jest dynamiczny, energiczny bas, niesamowita detaliczności i odwzorowanie wszystkich niuansów dźwięku z dokładnym pozycjonowaniem.

RA-1592MKII mógł obsłużyć praktycznie wszystkie popularne źródła, dlatego urządzenie zostało wyposażone w wejścia analogowe, XLR, cyfrowe, PC-USB wspierające MQA i PCM 384 kHz/32 bity oraz gramofonowe MM. Wszechstronność urządzenia zwiększa moduł bezprzewodowy Bluetooth z kodekami aptX i AAC oraz USB na przednim panelu dla urządzeń iOS. Tak jak pozostałe nowości, tak i RA-1592MKII jest urządzeniem Roon Testem, zapewniając najlepsze możliwe wrażenia podczas korzystania z oprogramowania Roon.

We wszystkich urządzeniach użytkownik może liczyć na porty Ethernet i RS232 do integracji z systemami automatyki domowej, zdalne sterowanie, wyświetlacz na frontowym panelu, inteligentną kontrolę mocy, tryb Audio-Direct Tony Bypass, a także dwie pary zacisków głośnikowych A-B. Najnowsze modele MKII będą dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i białej – a w salonach Top Hi-Fi & Video Design można się ich spodziewać pod koniec 2. kwartału br.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: