Poprzedni
Następny

Rotel zaprezentował dwa nowe przedwzmacniacze z serii MKII

Rotel poszerzył swoją serię MKII o dwa stereofoniczne przedwzmacniacze – RC-1590MKII i RC-1572MKII. Nowe konstrukcje cechują się udoskonalonymi układami i komponentami audio, które przełożyły się na jeszcze wyższą jakość dźwięku.

Rotel zaprezentował dwa nowe przedwzmacniacze z serii MKII

Wielokrotnie nagradzane stereofoniczne przedwzmacniacze Rotela zostały zaprezentowane w wersjach MKII. RC-1590MKII i RC-1572MKII mogą pochwalić się szeregiem usprawnień w zakresie akustyki i wydajności. Każdy obwód został poddany krytycznej analizie i znacząco ulepszony, co jest zasługą zaimplementowania technologii opracowanych z myślą o cenionej serii Michi.

Projektanci w obu modelach wprowadzili ponad 75 zmian w kluczowych komponentach, gwarantując niesamowity poziom efektywności. Do nich należą m.in. nowe kondensatory sprzęgające zlokalizowane bezpośrednio w torze sygnałowym audio, co zapewnia lepszą charakterystykę częstotliwościową w obwodach przetwornika c/a. Kondensatory filtrujące w układzie zasilania DAC-a, obwód regulacji głośności i obwody zbalansowane XLR także wykorzystują ulepszone elementy audiofilskiej klasy – rezystor i kondensator – mając za zadanie izolować niezależne zasilacze DC, co zminimalizowało poziom szumów.

Rotel zaprezentował dwa nowe przedwzmacniacze z serii MKII

W najnowszych modelach użytkownik może liczyć na zbalansowane wejścia i wyjścia XLR, przedwzmacniacz gramofonowy MM, wejścia dla źródeł analogowych i cyfrowych oraz łączność bezprzewodową Bluetooth z aptX i AAC. Dodatkowo inżynierowie sięgnęli po wysokiej klasy przetwornik DAC Texas Instruments (32 bity/384 kHz). Urządzenia ponadto mają certyfikat Roon Tested, jak również wspierają formaty MQA i MQA Studios poprzez wejście PC-USB.

W obu modelach znalazł się 32-bitowy przetwornik c/a Texas Instrument, o którego wyborze zadecydowała m.in. jego poprawiona detaliczność i dokładniejsza jakość tonalna podczas odwzorowywania dźwięku. Wprowadzone zmiany pozwoliły zapewnić potężniejszą i bardziej emocjonującą scenę dźwiękową, pozwalając słuchaczowi zagłębić się w prawdziwe, autentyczne wydarzenie. Dla ułatwienia obsługi urządzeń, każde z nich dostarczane jest wraz z pilotem zdalnego sterowania i wyposażane zostało w wyświetlacz na przedniej ściance. Całości dopełniają automatyczna kontrola mocy, wykrywanie sygnału, możliwość ustawienia stałego poziomu głośności i regulacja barwy dźwięku. Warto też dodać, że RS232 i IP umożliwiają bezproblemową integrację systemu sterowania i aktualizację oprogramowania.

RC-1590MKII

Referencyjny przedwzmacniacz Rotel RC-1590MKII

Referencyjny przedwzmacniacz Rotel RC-1590MKII z wrodzoną ekspresją odwzorowuje dźwięk z cyfrowych i analogowych źródeł, udostępniając słuchaczowi szeroką, otwartą scenę dźwiękową z czystym brzmieniem. Serce RC-1590MKII stanowi układ zasilania wykorzystujący dwa autorskie transformatory toroidalne. Komponenty te są fizycznie i elektrycznie odizolowane, dostarczając analogowym i cyfrowym sekcjom napięcie zasilające dla wszystkich krytycznych obwodów poprzez foliowe kondensatory low ESR. W ten sposób eliminowane są niepożądane zniekształcenia i gwarantowany jest ekstremalnie niski poziom szumu. Z kolei podwójne złącza wyjściowe RCA oraz XLR oferują fantastyczną elastyczność, w tym instalacje bi-amp, a szeroką gamę złączy wzbogaca wyjście dla subowoofera.

RC-1572MKII

Rotel RC-1572MKII

Wraz z modelem Rotel RC-1572MKII otwiera się przystępny cenowo high-end. Liczne ulepszenia pozwoliły wynieść dźwięk ze wszystkich popularnych źródeł analogowych i cyfrowych na jeszcze wyższy poziom, zapewniając niesamowitą klarowność i naturalność sceny dźwiękowej. Dokładna inżynieria RC-1572MKII zaczyna się od ultra-niskoszumowego układu zasilania Rotela, który tworzy m.in. opracowywany przez japońską markę transformator toroidalny. Konstrukcja transformatora odpowiada za zminimalizowanie pola rozproszenia magnetycznego, a sam element zasila szereg kondensatorów foliowych ESR. Wszystko po to, aby dostarczyć stabilny prąd do wszystkich wrażliwych układów przy ultra-niskim poziomie szumu i zredukowanych zniekształceniach.

Obie nowości z serii MKI będą dostępne w srebrnej i czarnej wersji kolorystycznej, a w salonach Top Hi-Fi & Video Design można spodziewać się ich w lipcu br.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: