Poprzedni
Następny

Rotel S14 – pierwszy w ofercie japońskiego producenta streamer ze wzmacniaczem

Rotel wprowadza na rynek odtwarzacz sieciowy z wbudowanym wzmacniaczem. Model S14, bo o nim mowa, to pierwsza tego typu konstrukcja w historii Rotela. Zapewnia niezwykłą elastyczność i funkcjonalność, a przy tym komfort odtwarzania muzyki online w wysokiej jakości, bez kompromisów. Urządzenie doskonale wpisuje się w założenia tej rodzinnej japońskiej firmy.

Rotel S14

Bazując na ponad 60-letnim doświadczeniu w projektowaniu sprzętu audio, model S14 gwarantuje wysoką jakość odtwarzanej muzyki. To m.in. zasługa układu zapewniającego precyzyjne, kontrolowane przetwarzanie dźwięku. Bazuje on na 32-bitowym przetworniku cyfrowo-analogowym ESS Technology oraz ponadwymiarowym transformatorze toroidalnym.

Rotel S14

Dzięki streamerowi Rotel S14 użytkownicy mogą przesyłać muzykę bezpośrednio z popularnych serwisów streamingowych, w tym ze Spotify lub korzystać z funkcji AirPlay 2.

Na tym jednak nie koniec. Urządzenie obsługuje także Google Cast, a ponadto otrzymało certyfikat Roon Ready. Wysokiej rozdzielczości dźwięk możliwy jest do uzyskania dzięki wsparciu dla radia internetowego Airable i takich serwisów streamingowych, jak Tidal czy Qobuz (przez Roon).

Rotel S14

Urządzenie zostało wyposażone w różnorodne opcje połączeniowe, które umożliwiają współpracę z wieloma popularnymi źródłami dźwięku. Streamer ma m.in. wejścia audio cyfrowe optyczne i koaksjalne, a ponadto złącza PC-USB i analogowe audio (2 x RCA). Co więcej, obsługuje standard Bluetooth i kodek aptX HD. Ma też wyjście na zewnętrzny subwoofer aktywny.

Rotel S14 to w praktyce produkt typu all-in-one, który strumieniuje muzykę bezpośrednio z popularnych serwisów muzycznych, odtwarzając dźwięk z niezwykłą precyzją, a jednocześnie dostarcza 150 W mocy w klasie AB (przy impedancji obciążenia wynoszącej 4 omy). Wystarczy więc podłączyć do niego kolumny głośnikowe, aby móc cieszyć się niezwykłym brzmieniem.

Rotel S14

 

Na wyposażeniu jest m.in. wyjście słuchawkowe (na przednim panelu). Model S14 wyposażony jest również w nowo opracowany, solidnie wykonany pilot zdalnego sterowania z aluminiową obudową, zapewniający łatwą obsługę.

Wygodny i intuicyjny w obsłudze zintegrowany odtwarzać sieciowy Rotel S14 umożliwia zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe połączenie sieciowe, co zapewnia wyjątkową swobodę instalacji. Ma wbudowany dwuzakresowy moduł Wi-Fi (pracujący w pasmach 2,4 i 5 GHz). Wyświetlacz na panelu frontowym umożliwia prezentację okładki albumu (w kolorze), a także informacji o odtwarzanym utworze z wybranego przez użytkownika źródła, np. serwisu streamingowego Spotify.

Rotel S14

Sugerowana cena detaliczna modelu S14 to 12 799 zł. Najnowszy streamer firmy Rotel będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych już w grudniu 2022 roku.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: