Poprzedni
Następny

Rotel prezentuje nowe wzmacniacze instalacyjne – modele C8 i C8+

Firma Rotel zaprezentowała wzmacniacze instalacyjne C8 i C8+. Są to konstrukcje klasy AB, przy opracowywaniu których wykorzystano 60-letnie doświadczenie japońskiego producenta w inżynierii audio. Wzmacniacze wyposażone zostały w 8 kanałów audio, umożliwiających uzyskanie wysokiej jakości dźwięku z różnorodnych źródeł.

Rotel C8 C8+

Nowe modele wykorzystują ponadwymiarowy transformator toroidalny, który został wyprodukowany we własnym zakresie przez Rotela. Napędza on szereg wysokoprądowych modułów wyjściowych, umożliwiających współpracę nawet z najbardziej wymagającymi zestawami głośnikowymi.

Moc i funkcjonalność

Wzmacniacz C8 zapewnia 70 W mocy na kanał (przy obciążeniu 4-omowym), a model C8+ 150 W mocy na kanał (również przy obciążeniu 4-omowym) i wysterowanych wszystkich ośmiu kanałach. Wyjścia po zmostkowaniu dostarczają odpowiednio 140 W i 300 W (przy 4 omach). Rozwiązania wykorzystywane w nowych wzmacniaczach Rotela zapewniają najwyższą elastyczność instalacji.

Rotel C8 C8+

Obydwa modele mają analogowe wejścia audio, dostępne dla wszystkich stref dzięki wewnętrznemu przełącznikowi matrycowemu. Użytkownik ma możliwość dostosowania parametrów pracy sprzętu dzięki niezależnym ustawieniom głośności, balansu, a także korekcji tonów niskich i wysokich. C8+ to urządzenie dodatkowo wyposażone w wejścia cyfrowe – dwa optyczne i dwa koaksjalne. Zapewniają one obsługę sygnału audio w jakości do 24 bit/192 kHz.

Rotel C8

Rotel C8

Praktyczna i uniwersalna konstrukcja

Na panelu przednim każdego wzmacniacza znajduje się czytelny wyświetlacz, a także wygodny w obsłudze panel sterowania z przyciskami, które ułatwiają konfigurację, w tym wybór źródła sygnału wejściowego i regulację głośności dla każdej strefy w czasie rzeczywistym.

Obudowa o wysokości 2U, zaprojektowana na zamówienie, nie wymaga zachowania odstępu od góry ani od dołu od innych urządzeń, co gwarantuje efektywny montaż wzmacniacza w szafie rack za pomocą dołączonych do zestawu akcesoriów.

Rotel C8+

Terminale głośnikowe wykorzystują odłączane zaciski Phoenix z bezproblemowymi mechanizmami blokującymi do wstępnej instalacji przewodów. Dostępne na tylnym panelu złącza: Ethernet, RS-232 i złącze wyzwalacza 12 V, zapewniają łatwą integrację z popularnymi systemami sterowania, pozwalając na dostosowanie wzmacniaczy instalacyjnych Rotela do praktycznie każdego takiego systemu.

Rotel C8+

Rotel C8

Dostępność nowych wzmacniaczy

Modele C8 i C8+ będą dostępne w czarnym wykończeniu. Pierwsze dostawy nowych wzmacniaczy Rotela do Polski planowane są na czerwiec 2022 r.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: