Poprzedni
Następny

ProAc wprowadza kolumny głośnikowe Response D20R

Portfolio ProAc poszerzyło się o nową wolnostojącą kolumnę głośnikową z serii Response. Model Response D20R wykorzystuje wysokotonowy głośnik wstęgowy, który w połączeniu z nową obudową oraz przeprojektowaną zwrotnicą gwarantuje doskonałe brzmienie. Ekskluzywny charakter kolumny podkreślają naturalny fornir i możliwość wyboru jednej z sześciu wersji kolorystycznych.

Model Response D18 już od wielu lat należy do najbardziej cenionych i najczęściej kupowanych kolumn głośnikowych z portfolio ProAc. Ta niezwykle popularna konstrukcja wyposażona jest w klasyczną kopułkę wysokotonową, a obecnie coraz większą popularnością cieszą się przetworniki wstęgowe. Aby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających miłośników muzyki, ProAc całkowicie przeprojektował model Response D18, tworząc w ten sposób Response D20R.

d20r

W rezultacie przebudowy starego modelu powstał wyjątkowy Response D20R

W Response D20R za odtwarzanie pełnego zakresu częstotliwości odpowiadają dwa głośniki, wysoko- oraz niskotonowy. Ten pierwszy jest niezwykle lekką konstrukcją wstęgową o wymiarach 60 mm x 10 mm. W tylnej części głośnika projektanci umieścili komorę tłumiącą. Zastosowanie przetwornika wstęgowego pozwoliło uzyskać pasmo przenoszenia sięgające 33 kHz. Zakresy nisko- i średniotonowe reprodukuje klasyczny głośnik, który w Response D20R ma średnicę 165 mm. Przetwornik wykorzystuje membranę z włókna szklanego, system Excel Magnet oraz akrylowy stożek rozpraszający. Głośniki umieszczone są w wentylowanej obudowie, przy czym wylot tunelu bass reflex znajduje się w dolnej ściance. To znacząco ułatwia rozstawienie kolumn – teraz można ustawiać je nawet w pobliżu ściany, bez ryzyka pogorszenia walorów brzmieniowych. Przeprojektowana zwrotnica wykorzystuje najwyższej jakości podzespoły, w tym wielożyłowe przewody z miedzi beztlenowej, a cały układ znajduje się na specjalnie przygotowanej płytce drukowanej. Ponadto na tylnej ściance projektanci umieścili zaciski głośnikowe pozwalające zastosować połączenie bi-wiring.

d20r_orzech

Dobre brzmienie i głęboki bas

Wprowadzone rozwiązania zapewniają niezwykle szeroką scenę dźwiękową i znacząco udoskonalają brzmienie każdego z zakresów, gwarantując piękną, otwartą i ekspansywną średnicę, obfity bas oraz słodkie i pełne detali wysokie tony. Te ostatnie to właśnie zasługa zastosowania głośnika wstęgowego, a mocny bas, schodzący do 28 Hz, to m.in. konsekwencja wykorzystania zaawansowanego przetwornika niskotonowego oraz obudowy typu bass reflex.

Kolumny głośnikowe Response D20R dostępne są w jednej z sześciu wersji kolorystycznych: czarny jesion, mahoń, wiśnia, klon, heban, różany. Poglądowe ceny detaliczne dla czterech pierwszych wynoszą 14 559 zł/para. Wersje różana i hebanowa kosztują 17 999 zł/para.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: