Poprzedni
Następny

Yamaha wprowadza na polski rynek amplitunery AV RX-V677 i RX-V777

Do polskich salonów AV trafiły pierwsze egzemplarze najnowszych i najbardziej zaawansowanych amplitunerów AV z nowej serii RX-V77.  Oba modele to konstrukcje 7.2-kanałowe. Atutem RX-V677 jest m.in. wbudowane  Wi-Fi, kompatybilność z Wireless Direct i MHL, obsługa Spotify, możliwość skalowania do 4K Ultra HD, a także funkcjonalne udogodnieniami takie jak wyjście HDMI na przednim panelu oraz kontrola strefy 2. We flagowym modelu RX-V777 projektanci Yamahy dodatkowo zastosowali aluminiowy panelem przednim i wzbogacili urządzenie o złącze Phono, YPAO R.S.C. z pomiarem wielopunktowym. Znaczącym ułatwieniem dla użytkownika jest również jest uproszczenie obsługi dzięki zastosowaniu pokrętła wyboru źródła

Yamaha przyzwyczaiła swoich klientów do tego, że każda nowa seria urządzeń, szczególnie amplitunerów AV, wprowadza wiele przydatnych udogodnień. Nie inaczej stało się w przypadku nowej serii RX-V77, która bazując na już i tak dopracowanych poprzednikach wynosi wygodę obsługi oraz jakość dźwięku i obrazu na nowy poziom. Po zaprezentowaniu modeli RX-V377, RX-V477 i RX-V577 teraz debiutują dwie najbardziej zaawansowane konstrukcje: RX-V677 i flagowy model RX-V777.

677_ipad

Nowa jakość, nowe technologie

W modelach RX-V677 i RX-V777 możliwości brzmieniowe i funkcjonalność konstrukcji zostały jeszcze bardziej dopracowane. Za wyższą jakość dźwięku wielokanałowego odpowiada system automatycznej kalibracji wzbogacony o pomiar dźwięku odbitego (YPAO R.S.C.), dzięki któremu amplituner AV RX-V677 dostarcza bardzo dokładny obraz sceny dźwiękowej. RX-V777 podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej i dodatkowo korzysta z pomiaru wielopunktowego, który zwiększa precyzję i potęgę brzmienia. Ponadto obie konstrukcje z łatwością mogą nagłośnić nawet bardzo duże pomieszczenia. To zasługa wyposażenia amplitunerów w potężne końcówki mocy. RX-V677 dostarcza moc 150 W na każdy z kanałów, flagowy RX-V777 generuje jeszcze więcej, bo aż 160 W x 7.

Gwarantem wysokiej jakości brzmienia są przetworniki Burr-Brown 192 kHz/24 bity, w które wyposażono każdy z kanałów, a także obwody low jitter PLL. Te ostatnie mają na celu optymalizowanie obrazu dźwiękowego. Najwyższą czystość dźwięku pomagają zapewnić elementy dyskretne oraz konfiguracja Pure Direct, dzięki której sygnał dźwiękowy omija m.in. układy korekcji brzmienia. Ukłonem w stronę nowoczesnych audiofili jest kompatybilność z plikami wysokiej rozdzielczości FLAC i WAV 192 kHz/24 bity oraz bezstratnymi Apple. Jak przystało na zaawansowane konstrukcje najnowsze amplitunery AV wykorzystują także funkcję odtwarzania bez pauz, eliminującą przerwy pomiędzy utworami pojawiające się w ciągłych nagraniach, np. koncertach. Oba amplitunery wyposażono również w dwa autorskie rozwiązania, które zadebiutowały w nowej serii RX-V77. Virtual Cinema Front zapewnia dźwięk przestrzenny nawet wtedy, gdy pięć głośników zostanie ustawionych z przodu. Z kolei Extra Bass to technologia, która wzmacnia potęgę niskich tonów, także wtedy, gdy system AV wykorzystuje niewielkie głośniki.

Amplituner RX-V777 ogranicza powstawanie wibracji

Flagowa konstrukcja RX-V777 może poszczycić się audiofilskim charakterem. Potwierdzeniem jest m.in. aluminiowy panel przedni, który z racji swojej niezwykle wysokiej sztywności skutecznie ogranicza ryzyko powstawania wibracji, które mogłyby negatywnie wpłynąć na ostateczne brzmienie. Ponadto miłośników analogowych nagrań ucieszy złącze Phono, które pozwala podłączyć gramofony wyposażone w wkładkę MM. Obsługę amplitunera ułatwia pokrętło wyboru źródła, a wszechstronność konstrukcji zwiększają dwa wyjścia HDMI. Ponadto RX-V777 przekonuje możliwością stworzenia wielostrefowego nagłośnienia, co jest zasługą wyjścia HDMI strefa B.

rxv777_01

Amplitunery RX-V777 i RX-V677 mogą kalibrować obraz do jakości 4K

Idealnym dopełnieniem wiernej reprodukcji dźwięku jest wysoka jakość obrazu. RX-V677 i RX-V777 mogą skalować obrazy niższej rozdzielczości do rozdzielczości 4K Ultra HD i pozwalają na szybkie i łatwe podłączenie zewnętrznych urządzeń. To efekt umieszczenia na przednim panelu wejść HDMI i USB. Ponadto w swoich nowych amplitunerach AV Yamaha zastosowała najnowsze złącze HDMI 2.0 i wyposażyła je w technologię MHL. Ta ostatnia umożliwia obsługę wideo HD i dźwięku wielokanałowego z telefonów komórkowych i urządzeń przenośnych. Dla użytkowników, którzy chcieliby nagłośnić dodatkowe pomieszczenie, cennym udogodnieniem jest także kontrola strefy 2, co pozwala m.in. aktywować/dezaktywować strefę i ustawiać jej maksymalny poziom głośności.

Połączenie z wifi to już standard

Zastosowane w RX-V677 i RX-V777 rozwiązania uzupełniają się z udogodnieniami, które znamy z już wcześniej wprowadzonych modeli z serii RX-V77. Amplitunery AV obsługują łączność bezprzewodową Wi-Fi i wyposażone są w technologię Wireless Direct, która służy do bezpośredniej komunikacji pomiędzy dwoma  urządzeniami (np. amplitunerem i przenośnym źródłem dźwięku), z pominięciem sieci domowej. Ponadto w RX-V677 i RX-V777 zastosowano technologię HTC Connect, która umożliwia przesyłanie muzyki ze smartfonów kompatybilnych z tą technologią. Wszechstronność najnowszych amplitunerów AV zwiększa obsługa AirPlay oraz kompatybilność z aplikacją AV Controller.

Najnowsze amplitunery AV Yamahy już trafiły do salonów AV. Klienci mogą wybierać spośród dwóch wersji kolorystycznych: czarnej i tytanowej.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: