Poprzedni
Następny

ProAc Response DB3 – podstawkowa kolumna głośnikowa klasy high-end

11

Podstawkowa kolumna głośnikowa ProAc Response DB3 to konstrukcja klasy high-end, która łączy wyrafinowane brzmienie z atrakcyjną ceną. Mimo swoich niewielkich, kompaktowych rozmiarów model ten zachwyca dźwiękowym bogactwem i doskonałą wydajnością.

Wysokiej klasy podstawkowe kolumny głośnikowe popularność zawdzięczają swojej niesamowitej uniwersalności. Zachowując kompaktowe rozmiary, ułatwiające rozstawienie głośników w niewielkim pomieszczeniu, potrafią dostarczyć dźwięk, który z łatwością wypełni przestrzeń nawet dość dużego salonu. Potwierdzeniem tej tezy jest model ProAc Response DB3, który rozmiarem obudowy zbliżony jest do kolumny DB1. Obydwa projekty różnią się rozwiązaniami konstrukcyjnymi i wizualnie. Response DB3 wykorzystuje m.in. nowy przetwornik niskotonowy i zwrotnicę – elementy wybrane ze względu na swoje niesamowite możliwości w odniesieniu do ceny.

Stworzony od nowa głośnik niskotonowy wyposażony jest w specjalne zawieszenie oraz zatyczkę przeciwpyłową. Przetwornik gwarantuje dokładniejszy przekaz drgań dźwiękowych z cewki na membranę, analogicznie jak w przypadku współpracującej z nim jednostki wysokotonowej. Głośnik basowy to konstrukcja o długim skoku, która odpowiada za znaczące rozszerzenie niskich częstotliwości. Głośnik niskotonowy współpracuje z systemem bas-refleks, którego wylot znajduje się na tylnej ściance. Całość zapewnia bogaty i szeroko rozciągający się bas.

Nad jednostką basową projektanci umieścili tweeter. To 25-milimetrowa miękka kopułka, która została opracowana przez ProAca i którą można znaleźć w wielu modelach firmy. Przetwornik wyróżnia się liniową charakterystyką częstotliwościową i niezwykle szczegółowym dźwiękiem. Pod tym względem głośnik ten może równać się z elektrostatami.

Model Response DB3 obsługuje częstotliwości z zakresu od 38 Hz do 30 kHz i może współpracować ze wzmacniaczami o mocy od 20 do 100 W (zalecane). Nominalna impedancja głośnika wynosi 8 Ω, a czułość 88,5 dB.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: