Poprzedni
Następny

Premiery Audio-Techniki na CES 2019

Audio-Technica zaprezentowała szereg nowości podczas tegorocznej wystawy CES 2019. Trzy nowe konstrukcje bezprzewodowe oraz trzy modele słuchawek klasy premium trafią wkrótce na uszy miłośników japońskiej marki. Firma nie kontynuuje dopieszczanie miłośników czarnych płyt. Oprócz nowej serii wkładek gramofonowych VM95 Audio-Technica przedstawiła również aż osiem gramofonów.

Audio - Technica CES

Nowe modele słuchawek

W tym roku Audio-Technica na Consumer Electronics Show (CES) zaprezentowała trzy nowe modele słuchawek bezprzewodowych wyposażonych w układ aktywnej redukcji hałasu ANC z serii QuietPoint®. Wyposażone w nową cyfrową technologię hybrydową aktywnej redukcji hałasu, wokółuszne słuchawki ATH-ANC900BT zapewniają najwyższy poziom tłumienia hałasu otoczenia spośród wszystkich modeli z rodziny QuietPoint. Nowy model zapewnia długi czas pracy bez potrzeby ładowania baterii (35 godzin). Na pokładzie znalazł łatwy w użytkowaniu system sterowania dotykowego, umożliwiający m.in. regulowanie poziomu głośności i sterowanie odtwarzaniem muzyki.

Audio - Technica ATH-ANC900BT

40-milimetrowe przetworniki zapewniają czysty, mocny dźwięk kolejnej nowości – modelowi ATH-ANC500BT. Ten składany model idealnie sprawdzi się w podróży. Bateria po jej pełnym naładowaniu zapewnia energię na 20 godzin ciągłego odsłuchu muzyki przy wykorzystaniu łączności Bluetooth® i systemu redukcji hałasu. Słuchawki ATH-ANC100BT są douszną konstrukcją wyposażoną w 12-milimetrowe przetworniki zapewniające mocne uderzenie. Funkcjonalność modelu zwiększają wbudowany mikrofon i zdalne sterowanie. Kompaktowe obudowy ATH-ANC100BT sprawiają, że słuchawki komfortowo i pewnie dopasowują się do uszu użytkownika.

Audio - Technica ATH-ANC100BT

Podczas CES 2019 można było zobaczyć wyczekiwany model True wireless, czyli ATH-CKR7TW, który zapewnia fantastyczny dźwięk bez użycia kabli. Fantastyczne wzornictwo połączone z wygodą użytkowania są tylko „przygrywką”. Wnętrze CKR7TW kryje także wysokiej klasy przetwornik c/a i wzmacniacz. Słuchawki są kompatybilne z kodekami aptX™, AAC i SBC, pozwalając uzyskać najlepsze możliwe odwzorowanie bezprzewodowego dźwięku.

Wraz z najnowszą technologią łączności bezprzewodowej Bluetooth 5, ATH-CKR7TW zapewniają użytkownikowi do sześciu godzin słuchania po pełnym naładowaniu wbudowanej baterii. Ten czas można wydłużyć do dziewięciu godzin dzięki dołączonemu etui z funkcją ładowania.

Audio - Technica ATH-CKR7TW

Dla aktywnych inżynierowie Audio-Techniki stworzyli ATH-SPORT7TW, czyli dopasowaną do potrzeb sportowców wersję ATH-CKR7TW. Pewne trzymanie w uszach, kompaktowe obudowy z ergonomicznymi końcówkami Freebit®, gwarantującymi maksymalną stabilność i komfort podczas nawet najintensywniejszego treningu oraz odporność na pot (IPX5) to cechy wyróżniające tego modelu.

Audio - Technica ATH-SPORT7TW

Na gości odwiedzających stoisko Audio-Techniki czekają również słuchawki ATH-M50xBT, będące nową, bezprzewodową wersją cenionego modelu ATH-M50x. Innowacyjna konstrukcja bezprzewodowa fantastycznych M50x pozwala na słuchanie muzyki nawet przez 40 godzin. ATH-M50xBT wyposażone są w takie same przetworniki (45 mm) jak model ATH-M50x.

Audio - Technica ATH-M50xBT

Nowe słuchawki Bluetooth ATH-SR50BT i ATH-SR30BT oferują bezprzewodową swobodę i dzięki wydajnym akumulatorom gwarantują wielogodzinną muzyczną radość. ATH-SR50BT wyposażone są w tryb redukcji hałasu, pozwalający ograniczyć szum otoczenia docierający do uszu użytkownika. Dzięki specjalnemu przyciskowi można usłyszeć to, co dzieje się wokół nas, co jest przydatne np. podczas prowadzenia krótkich rozmów i słuchania publicznych komunikatów, m.in. w środkach transportu publicznego. Natomiast ATH-SR30BT są idealną propozycją do osób słuchających muzyki poza domem, co potwierdza aż 70 godzin ciągłej pracy po pełnym naładowaniu akumulatora.

Będące elementem serii Sound Reality nowe przewodowe słuchawki wokółuszne high-res, ATH-SR50, też zostały udostępnione zwiedzającym. Dzięki specjalnie zaprojektowanym przetwornikom True Motion (45 mm) oraz wielowarstwowej technologii tłumienia model ten dostarcza doskonały dźwięk high-res.

Audio - Technica ATH-SR50BT

W Las Vegas Audio-Technica prezentuje trzy nowe audiofilskie słuchawki klasy premium. ATH-AP2000Ti, ATH-CK2000Ti i ATH-CM2000Ti zostały zaprojektowane z myślą o wymagających miłośnikach muzyki, dlatego też wyposażone są w przetworniki z membranami pokrytymi diamentopodobną warstwą (DLC) i w połączeniu z układem magnetycznym z Permenduru dostarczają doskonały dźwięk.

Oprócz autorskiej technologii Core Mount, która zapewnia przejrzystość średnich i wysokich tonów, wokółuszne ATH-AP2000Ti gwarantują także wysoki komfort użytkowania. Jako jeden z najlepszych dousznych modeli stworzonych przez Audio-Technikę, ATH-CK2000Ti wyposażone są w dwufazowe przetworniki push-pull o różnych średnicach. Rozwiązanie to pozwala zredukować zniekształcenia harmoniczne i poprawić tłumienie oraz kontrolę niskich tonów. Z kolei ATH-CM2000Ti to kompaktowa konstrukcja douszna, która pozwala odtwarzać dźwięk high-res.

Audio - Technica ATH-AP2000Ti

Nowa linia gramofonów

Wprowadzając całą gamę nowych gramofonów Audio-Technica otwiera nowy rozdział w swojej historii. Dzięki modelom tworzonym zarówno z myślą o profesjonalistach, jak i początkujących entuzjastach analogowego brzmienia, japoński producent udostępnia niezwykle zróżnicowaną paletę urządzeń, wśród których znajduje się pierwszy na świecie zestaw składający się z gramofonu i słuchawek. Podczas wystawy CES 2019 Audio-Technica prezentuje:

Audio - Technica AT-LPW30TK

  • AT-LPW40WN – gramofon z paskowym napędem i antyrezonansową podstawą z MDF-u wykończoną okleiną imitującą drewno orzechowe. Model wyposażony jest w proste ramię z włókna węglowego, wkładkę Dual MM AT-VM95E oraz wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy.
  • AT-LPW30TK – gramofon z paskowym napędem i antyrezonansową podstawą z MDF-u wykończoną okleiną imitującą drewno tekowe. Model wyposażony jest w proste ramię z aluminium, wkładkę Dual MM AT-VM95C oraz wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy.
  • AT-LP140XP – profesjonalny gramofon dla DJ-ów, z napędem Direct-Drive, obsługą trzech prędkości (33 1/3, 45 i 78 obr./min.) i ramieniem w kształcie litery „S” z wkładką AT-XP3. Talerz gramofonu może obracać się w obu kierunkach, a użytkownik ma dodatkowo możliwość zmiany prędkości w zakresach +/-8%, +/-16% i +/-24%.
  • AT-LP120XUSB – gramofon z napędem Direct-Drive, wbudowanym przedwzmacniaczem i portem USB umożliwiającym bezpośrednie połączenie urządzenia z komputerem. Model obsługuje trzy prędkości (33 1/3, 45 i 78 obr./min.) i wykorzystuje ramię w kształcie litery „S” z wkładką AT-VM95E. Użytkownik ma dodatkowo możliwość zmiany prędkości w zakresach +/-8% i +/-16%.
  • AT-LP60XHP – zestaw składający się z w pełni automatycznego gramofonu AT-LP60X i słuchawek ATH-250AV z 40-milimetrowymi przetwornikami, pozwalający cieszyć się muzyką z płyt gramofonowych bez konieczności kupowania dodatkowego sprzętu. Funkcjonalność gramofonu zwiększa wbudowany przedwzmacniacz.
  • AT-LP60XBT – gramofon oferujący wszystkie funkcje w pełni automatycznego modelu AT-LP60X z napędem paskowym, ale wzbogacony o wygodną w użytkowaniu łączność bezprzewodową Bluetooth® z kodekiem aptX. Gramofon obsługuje dwie prędkości i wyposażony jest we wkładkę Dual Magnet™ z wymienną igłą.
  • AT-LP60XUSB – w pełni automatyczny gramofon z paskowym napędem i portem USB umożliwiającym bezpośrednie połączenie urządzenia z komputerem. Ta udoskonalona wersja modelu AT-LP60-USB wyróżnia się przeprojektowanym ramieniem i główką, co pozwala zapewnić wyższą precyzję śledzenia ścieżki i jeszcze niższe zniekształcenia.
  • AT-LP60X – niedrogi i łatwy w obsłudze w pełni automatyczny gramofon z paskowym napędem. Obsługuje dwie prędkości odtwarzania i w porównaniu z pierwowzorem, popularnym modelem AT-LP60, wyróżnia się przeprojektowanym ramieniem i główką, co pozwala zapewnić wyższą precyzję śledzenia ścieżki i jeszcze niższe zniekształcenia.
Audio - Technica AT-LP60XUSB

Obrazując swoje ponad 50-letnie doświadczenie w projektowaniu wkładek gramofonowych, Audio-Technica prezentuje na CES 2019 swoją nową serię wkładek VM95. Wszystkie sześć modeli z tej nowej linii wykorzystuje opatentowaną konstrukcję Dual Moving Magnet, która odwzorowuje kształt litery „V” układu magnesów głowicy  tnącej i precyzyjnie umiejscawiają magnesy, aby dopasować ich pozycję do lewego i prawego kanału w ściankach rowka.

Wszystkie modele mają wymienne igły i taką samą konstrukcję obudowy, pozwalając miłośnikom gramofonów wymieniać i udoskonalać każdą wkładkę VM95 stosując dowolną igłę z serii VM95. Sześć modeli serii tworzą: AT-VM95C z igłą ze szlifem stożkowym, AT-VM95E z igłą z wklejaną, diamentową końcówką ze szlifem eliptycznym, AT-VM95EN z pełną końcówką igły ze szlifem eliptycznym, AT-VM95ML z igłą ze szlifem liniowym Microlinear, AT-VM95SH z igłą ze szlifem liniowym Shibata i AT-VM95SP do płyt SP 78 obr./min. Seria VM95 zapewnia miłośnikom winylu atrakcyjną cenowo opcję rozkoszowania się wysokiej jakości analogowym dźwiękiem.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: