Poprzedni
Następny

Głośniki Vifa z nowym czarnym wykończeniem

Przynajmniej cztery głośniki Vifa już wkrótce zyskają nowy kolor – łupkowy czarny. Barwa została przygotowana na zbliżającą się wiosnę i nawiązując do procesów odbywających się w skandynawskiej naturze pozostaje w zgodnie z nordyckimi korzeniami, obecnymi w DNA marki Vifa.

Vifa slate black

Dla niektórych osób czarny to żaden kolor. Przeciwnego zdania są projektanci z firmy Vifa odpowiedzialni za opracowywanie głośników bezprzewodowych. Potwierdzeniem są modele Copenhagen 2.0, Stockholm 2.0, Oslo i Helsinki, które już wkrótce dostępne będą z nowym, eleganckim wykończeniem w kolorze łupkowy czarny. Ideą, jaka przyświecała projektantom, było znalezienie neutralnej i jednocześnie przykuwającej uwagę barwy. Już sama nazwa sugeruje, że inspiracją dla niej stał się łupek – naturalny materiał, w którym delikatna struktura łączy się prawdziwą siłą. Łupek jest efektem ciągłego procesu skandynawskiej natury, ściskającej pod ciśnieniem glinę, błoto i inne materiały organiczne. Dlatego też nowy kolor pozostaje w zgodzie z silnymi nordyckimi korzeniami, które są integralną częścią DNA marki.

Vifa slate black

Czarny, ale ekologiczny

Vifa już od wielu lat współpracuje z firmą Kvadrat, duńskim producentem materiałów tekstylnych. Efektem tej współpracy jest wełniane pokrycie dla głośników Vifa, które powstaje przy zachowaniu dbałości o środowisko naturalne. „Tekstylia oznaczone są symbolem EU EcoLabel, potwierdzającym ich zgodność ze ścisłymi standardami środowiskowymi EU EcoLabel w całym cyklu życiowym materiału, od przetwarzania surowego materiału, zawartości barwników, poprzez procesy produkcyjne przyjazne dla środowiska, aż po trwałość i jakość. Ponadto materiał uzyskał certyfikat GREENGUARD Gold (będący potwierdzeniem niskiej emisji chemicznej), który gwarantuje użytkownikowi dobry i bezpieczny klimat w przestrzeni wewnątrz budynku” – wyjaśnia Michael Sørensen, prezes firmy Vifa, i dodaje: „Kiedy mówimy, że nasze produkty są trwałe, odnosi się to również do warunków, w których są wytwarzane”. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: