Poprzedni
Następny

Premiera 4. sezonu “Fargo”. Zobaczcie 11 rzeczy, których nie wiecie o tym serialu

Małe miasteczko w stanie Minnesota, szemrana pogoda, podejrzane persony i dużo niepokoju z subtelnym dodatkiem czarnego humoru – coś wam to mówi? Już za kilka dni premiera nowego, czwartego sezonu “Fargo” – serialu, który jest swoistym hołdem dla kultowego filmu braci Coen z 1996 roku pod tym samym tytułem.  

Chris Rock w 4 sezonie “Fargo”, fot. FX

Oto 11 ciekawostek z planu poprzednich sezonów, których prawdopodobnie nie znacie, ale zanim je wchłonięcie, polecamy wrzucenie oryginalnego filmu na swoje kino domowe w celu odświeżenia niepowtarzalnego klimatu tego małego miasteczka w Minnesocie. 

1. Billy Bob Thornton sam wymyślił fryzurę dla swojej postaci. Gdy tylko reżyser Noah Hawley zobaczył go po strzyżeniu, od razu wiedział, że obaj są na tej samej stronie w odniesieniu do granej przez niego postaci.

2. Na początku każdego odcinka serialu pojawia się napis: "To jest prawdziwa historia. Wydarzenia przedstawione w tym filmie miały miejsce w Minnesocie w latach 2006-2010. Na prośbę ocalałych nazwiska zostały zmienione. Z szacunku dla zmarłych, reszta została opowiedziana dokładnie tak, jak się wydarzyła." Jest to ukłon w stronę stylu, w jaki rozpoczynał się film “Fargo” z 1996 roku, jednak ani film, ani serial nie są w rzeczywistości oparte na prawdziwych wydarzeniach – to tylko zabieg artystyczny Coenów, którego zadaniem było promowanie filmu.


Jesteś kinomanem i szukasz sposobu na poprawę nagłośnienia dla swojego telewizora, ale nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj koniecznie do naszych poradników:


3. Każdy odcinek pierwszego sezonu ma tytuł, który odnosi się przypowieści lub filozoficznego paradoksu.

4. Mary Elizabeth Winstead, która w trzecim sezonie zagrała byłą skazaną Nikki Swango, zgłosiła się na casting i przyjęła rolę, nic o niej nie wiedząc. Potem przyznała, że założyła, że będzie grała "naprawdę miłą policjantką albo naprawdę słodką gospodynią domową z Minnesoty."

5. Sezon 2 kręci się wokół incydentu w Sioux Falls w Południowej Dakocie w 1979 roku i skupia się na młodym Lou Solversonie (granym w pierwszym sezonie przez Keitha Carradine’a). Reżyser Noah Hawley przyznał, że za inspirację do stworzenia tego sezonu posłużył mu nie tylko oryginalny film “Fargo”, ale i inne obrazy braci Coen, takie jak “Ścieżka strachu” (1990) i “Człowiek, którego nie było” (2001).

6. We wszystkich sezonach Fargo pojawia się ten sam budynek, ale za każdym razem wykorzystywany jest do innych celów. W pierwszym sezonie jest to biuro Lestera (Martin Freeman) – pośrednictwo ubezpieczeniowe, w drugim sezonie jest to sklep mięsny, w którym pracuje Ed (Jesse Plemons), a w trzecim – apartamentowiec, w którym mieszka Nikki (Mary Elizabeth Winstead).

7. Każdego dnia zdjęć do trzeciego sezonu serialu Ewan McGregor spędzał w charakteryzatorni ponad dwie godziny, żeby przekształcić się w Raya Stussy’ego. Musiał też przybrać na wadze specjalnie do pierwszego odcinka, kiedy to jego postać pojawia się na ekranie bez ubrań. Podobno od razu po nagraniu tej sceny aktor przeszedł na dietę, a nadwaga Stussy’ego w kolejnych odcinkach była owocem pracy charakteryzatorów.


Dlaczego warto zainwestować w dobry sprzęt do Netflixa, HBO Go lub innych tego typu serwisów. O tym dowiesz się z naszego filmu:


8. W jednym z wywiadów reżyser Noah Hawley powiedział, że inspiracja dla postaci pana Wrencha (który, podobnie jak grający go aktor, jest głuchy i komunikuje się poprzez amerykański język migowy) pochodzi z czasów, kiedy mieszkał w pobliżu szkoły dla głuchoniemych. "Kiedy pisałem scenariusz, wszędzie widziałem język migowy. Jest to bardzo zniewalający i wizualny sposób komunikacji i język, którym większość ludzi nie mówi. Stwarza to niesamowitą prywatność dla osób niesłyszących – być otoczonym przez ludzi słyszących i móc komunikować się w sposób, którego prawie nikt nie rozumie” – powiedział.

9.Jesse Plemons i Kirsten Dunst, którzy w drugim sezonie zagrali małżeństwo, są obecnie ze sobą zaręczeni i mają syna.

10. W każdym sezonie serialu występuje przynajmniej jeden członek obsady, który wcześniej wystąpił w filmie wyreżyserowanym przez braci Coen.

11. Koc, z którego Otto (Michael Hogan) korzysta w trzech odcinkach drugiego sezonu, został kupiony przez anonimowego fana z nowego Jorku.

Jeżeli szukasz kina domowego lub masz pytania na temat jego lub innego sprzętu audio, skonktaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: