Poprzedni
Następny

Piękno i funkcjonalność, czyli bezprzewodowe głośniki Vifa

Vifa Copenhagen 2.0 i Vifa Stockholm 2.0

Skandynawia prawdopodobnie każdemu kojarzy się z innymi rzeczami. Zimny klimat i zorze polarne to niektóre z nich. Ale na całym świecie region ten jest znany z dobrego dizajnu. Nie ważne czy mowa o meblach lub sprzęcie audio – jedno i drugie jest wizytówką krajów z północnej części Europy. Wśród producentów głośników mało który producent może się pochwalić obecnością na rynku od 1933 roku. Mowa o duńskiej marce Vifa, a tym razem przyjrzymy się obecnym w portfolio firmy głośnikom bezprzewodowym.

Vifa Reykjavik – elegancja i mobilność

Reykjavik to najmniejszy głośnik w naszym zestawieniu. Projektanci nie widzieli żadnych przeciwskazań, aby już w czymś tak kompaktowym zawrzeć elementy pięknego dizajnu. Głośnik niewątpliwie prezentuje się świetnie, a dodatkowo mamy do wyboru trzy wersje kolorystyczne. Jasnoszare wykończenie posiada estetyczną maskownicę z tkaniny Kvadrat – producenta mającego ogromne doświadczenie w dziedzinie wysokiej jakości tkanin. Pozostałe dwie wersje, czyli czarną i ciemnoniebieską „ubrano” w niezwykle eleganckie aluminium.

Bryłę głośnika podzielono na dwie części, które razem tworzą kompaktowy kształt obudowy. Dolna jej warstwa została wykończona przyjemnym w dotyku materiałem o antypoślizgowych właściwościach. Umieszczono tu również przyciski do sterowania muzyką i włączania głośnika. Każdy z nich daje wyraźnie znać o kliknięciu pod palcem, a samo wciśnięcie wymaga nieco więcej siły. Dzięki temu nie wywołamy niechcianej akcji przypadkowo. Wbudowany mikrofon z redukcją szumów otoczenia pozwala na komfortowe prowadzenie rozmów telefonicznych. Gdy tylko zajdzie potrzeba, Reykjavik świetnie sprawdzi się jako zestaw głośnomówiący.

Vifa Reykjavik Ice Cave Blue

Podstawowym sposobem łączności z głośnikiem jest oczywiście Bluetooth. Jeśli jednak chcemy podłączyć się po kablu będzie to możliwe dzięki wbudowanemu złączu mini-jack. Wbudowaną baterię naładujemy przez nowoczesne złącze USB-C, które skutecznie zyskuje co raz większą popularność. Litowo-jonowy akumulator pozwala realnie na słuchanie muzyki nawet przez 8 godzin. Jeśli będziemy chcieli rozkręcić małą imprezę nie będzie z tym problemu, a wszystko za sprawą dźwięku. Vifa Reykjavik nie ma kłopotu z wypełnieniem mniejszych pomieszczeń swoim obfitym basem i dźwięcznymi wysokimi tonami. Zwiększenie głośności oczywiście skróci czas pracy mniej więcej o połowę, co i tak jest świetnym wynikiem, jak na tak mobilną konstrukcję o naprawdę świetnym brzmieniu. Reykjavik będzie świetnym kompanem na niejednej wyprawie oraz przy codziennych zajęciach domowych. Nie musimy się też o niego przesadnie martwić, ponieważ obudowa spełnia normę IPX4. Głośnik jest więc odporny nawet na większe zachlapanie. Niech tylko nie zaliczy nauki pływania, a będzie cieszył swoim brzmieniem przez długi czas!

Vifa Helsinki – jeszcze bardziej stylowo

Kolejny głośnik w ofercie marki czerpie nazwę od stolicy Finlandii – Helsinek. Nadal należy do jednej z najbardziej przenośnych konstrukcji na runku. Wizualnie szybko można zauważyć do kogo produkt może przemówić najbardziej. Forma przypominająca niewielką, ale bardzo stylową torebkę na pewno spodoba się płci pięknej. Do budowy znów użyto bardzo przyjemnych materiałów wysokiej jakości, a całość jest dostępną aż w pięciu wariantach kolorystycznych. Można wybierać spośród klasycznej czerni, żywo wyglądającej zieleni, eleganckiego błękitu, subtelnego różu oraz (jak określa sama Vifa) piaskowej szarości. Nie ma jednak wątpliwości, że głośnik prezentuje się świetnie w każdym z tych kolorów. Panowie również znajdą coś dla siebie.

Vifa Helsinki

Na wyglądzie świat się nie kończy, a Vifa dobrze o tym wiedząc zadbała o wnętrze urządzenia. Za czystość i zrównoważenie dźwięku odpowiadają dwa głośniki szerokopasmowe, dwa basowe oraz dwie membrany pasywne. Drgają one pod wpływem mechanicznej siły pozostałych przetworników, rzeczywiście zwiększając masę akustyczną. Helsiniki nie odbiegają od tradycji marki Vifa, oferując dźwięk o świetnym basie i czystych wokalach.

Stabilną łączność i wysoką jakość dźwięku zapewnia też moduł Bluetooth w wersji 4.0 z obsługą kodeku aptX. Jeśli nasz telefon posiada NFC, możemy szybko i bezproblemowo sparować go z głośnikiem przez ten właśnie moduł. Do dyspozycji mamy też klasyczne wejście AUX mini-jack. Wystarczy podłączyć urządzenie kablem i już możemy cieszyć się muzyką. Oferowany dźwięk bez problemu wypełnia mniejsze i średnie pomieszczenia. Słuchanie na niższych poziomach głośności też jest bardzo przyjemne, a dynamika zostaje dobrze oddana. Helsinki łączy w sobie czystość dźwięku z wypełnionym basem i spokojną górą. Pozycja godna wypróbowania!

Vifa Oslo – więcej dźwięku poproszę!

Wraz z modelem Oslo wkraczamy do nieco mniej kompaktowego świata, co nie zmienia faktu, że głośnik wciąż jest optymalnych rozmiarów. Nadal zmieścimy go do większego plecaka, odczuwając pewnie jego wagę wynoszącą 2.4 kilograma. Możemy też po prostu chwycić głośnik za pięknie wkomponowany w obudowę uchwyt i wyruszyć na wycieczkę. Elegancko zakrzywiona maskownica wbudowanych głośników po raz kolejny została wykonana przy użyciu tkaniny Kvadrat. W tej bardzo stylowej obudowie gustownie wbudowano przyciski do regulacji głośności i włącznik zasilania. Nie dziwi więc, że Vifa Oslo wygrała prestiżową nagrodę iF Gold Award w 2017 roku. Przyznaje się ją najpiękniejszym funkcjonalnym urządzeniom w różnych kategoriach. Duńska marka na pewno zasłużyła sobie na to wyróżnienie.

Vifa Oslo

Wraz ze wzrostem rozmiarów oraz wagi znacznie urósł też dźwięk. Oslo brzmi przestrzenniej od swoich mniejszych braci, dając też z siebie jeszcze więcej mocy w całym paśmie akustycznym. Muzyka pozostaje niezakłócona zniekształceniami nawet przy wysokiej głośności. Niskie tony charakteryzują się przyjemną dla ucha miękkością, a reszta pasma gra energicznie. Głośnik świetnie sprawdzi się z bardzo różnymi gatunkami muzyki.

Bezprzewodowe połączenie oparto na tych samych rozwiązaniach co w mniejszym modelu Helsinki. Po raz kolejny mamy więc Bluetooth w wersji czwartej z aptX oraz możliwość parowania przez NFC. Nie zapomniano też o złączu mini-jack do odtwarzania muzyki z innych urządzeń. Na plus zalicza się obecność kabla AUX w zestawie. Funkcjonalność zrobiona jak należy! Wbudowana bateria litowo-jonowa pozwoli cieszyć się przestrzennym brzmieniem przez 8 godzin. Gdy zajdzie potrzeba głośnik naładujemy dzięki dedykowanej ładowarce dołączonej do zestawu.

Vifa Copenhagen 2.0 – dla nowoczesnego melomana

Wraz z modelem Copenhagen rozmiar znów rośnie, tym razem praktycznie dwukrotnie w stosunku do poprzednio omawianych głośników. Wysoka jakość materiałów i przemyślane wykonanie mogą zostać tu docenione jeszcze bardziej. Swoja stylistyką Copenhagen 2.0 bezpośrednio nawiązuje do mniejszego brata Oslo. Znów widzimy niezwykle wyrafinowany dizajn połączony ze starannym doborem materiałów. Możemy wybierać spośród sześciu wariantów kolorystycznych i tym samym dopasować urządzenie do swojego gustu.

Gdy będziemy chcieli przemieścić głośnik z pomocą nadchodzi praktyczny, a zarazem piękny uchwyt. Ze względu na swoje rozmiary i wagę prawie 5 kilogramów konstrukcja bardziej zachęca do tego, aby pozostawić ją w domu. Jeśli jednak naprawdę będziemy chcieli użyć Copenhagen 2.0 w plenerze zawsze można to zrobić. Na otwartej przestrzeni świetnie sprawdzi się energiczny, mocny dźwięk płynący z aż sześciu przetworników i czterech membran pasywnych. O brzmieniu powiemy jeszcze kilka słów więcej w akapicie poniżej.

Vifa Copenhagen 2.0

Warto jednak zwrócić uwagę na możliwości łączeniowe, które oferuje głośnik. Są one znacząco rozbudowane względem poprzednich modeli. Copenhagen 2.0 jest częścią autorskiego systemu marki o nazwie Vifa LINK. Umożliwia on stworzenie domowego systemu audio i jest kompatybilny właśnie z modelem Copenhagen 2.0 oraz Stockholm 2.0. Sterowanie odtwarzaniem muzyki może się wtedy odbywać przez aplikację Vifa HOME (dostępna bezpłatnie na systemy iOS i Android). Dokupując głośniki możemy stworzyć strefy dźwięku w pomieszczeniach i cieszyć się muzyką tam, gdzie chcemy.

Ekskluzywny wygląd i nowoczesna łączność to jednak nie wszystko. Jak przystało na markę Vifa, zadbano przede wszystkim o świetnie brzmienie. Copenhagen 2.0 gra mocnym, energicznym basem z klarownymi wokalami i dźwięczną górą. Jego bogaty dźwięk bez problemu wypełni nawet większy salon. Wysokie poziomy głośności nie przeszkadzają temu, aby głośnik nadal grał bez zniekształceń. Jeśli cenisz sobie komfort bezprzewodowych rozwiązań oraz wysoką jakość dźwięku, powinieneś posłuchać co potrafi produkt Duńczyków!

Vifa Stockholm 2.0 – a może coś większego?

Na samym szczycie oferty Vifa przygotowała produkt, który poprzez swój wygląd i brzmienie jest kwintesencją marki. Stockholm 2.0 formą przypomina już soundbar, a dizajem o wiele przebija niejeden z nich. Można go zawiesić na ścianie, by stał się stylową ozdobą pomieszczenia, lub postawić go na podłodze. Duża maskownica z tkaniny Kvadrat wygląda fantastycznie w każdym z sześciu wariantów kolorystycznych. Forma bardzo dobrze łączy się tu z funkcjonalnością

Stockholm 2.0 to urządzenie bezprzewodowe w pełnym znaczeniu tego słowa. Do wyboru mamy wysokiej jakości łączność Bluetooth, Wi-Fi Direct, kompatybilność ze standardem Apple AirPlay oraz możliwość odtwarzania odtwarzania przez złącze AUX lub USB z dysku zewnętrznego. Dodatkowo głośnik współpracuje z omawianym wcześniej autorskim systemem Vifa LINK.

Vifa Stockholm 2.0

Trzeba przyznać, że Copenhagen 2.0 niezwykle przyjemnie zaskakuje swoim brzmieniem już w pojedynkę. Osiem przetworników świetnie pokrywa całe pasmo akustyczne, a do tego w obudowie umieszczono cztery radiatory pasywne. Na co przekłada się ta konfiguracja? Coż, brzmienie jest esencją tego, co oferuje duńska marka. Usłyszymy tu miękki, ale dynamiczny bas, wyrazistą i przestrzenną scenę. Wokale charakteryzuje klarowność i precyzja. Góra również oferuje wiele – potrafi być spokojna, ale kiedy trzeba konstrukcja świetnie prezentuje energię utworu. Pamiętajmy, że zawsze możemy połączyć więcej niż jeden głośnik. To co, szykuje się impreza?

Stockholm 2.0 jest jedynym urządzeniem w ofercie Vify wymagającym stałego zasilania. Nikt chyba nie chciałby przenosić głośnika ważącego prawie 10 kilogramów – nawet jeśli gra fantastycznie. Odpowiedni kabel zasilający znajdziemy w zestawie. Producent dołącza też stylowo zaprojektowanego pilota do sterowania muzyką na odległość, a ponadto mamy też przewód AUX. Nic tylko podłączyć i cieszyć się muzyką.

Gdy forma spotka się z funkcją

Jak widać z tego zestawienia, Vifa oferuje bardzo ciekawe produkty w szerokim przedziale cenowym. Obojętnie czy masz duszę podróżnika, albo jesteś domatorem na pewno znajdziesz głośnik, który będzie uprzyjemniał ci pracę lub relaksował przez całe popołudnie. Nowatorski, ale nadal prosty i elegancki wygląd to kolejne zalety duńskich głośników. Jeśli szukasz bezprzewodowego dźwięku w stylowym opakowaniu, Vifa jest świetną propozycją!

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: