Poprzedni
Następny

Debut Reference - najnowsza seria ELACA już dostępna w salonach Top Hi-Fi & Video Design

ELAC Debut Reference B6

Debut Reference to najnowsza seria ELAC-a będąca połączeniem bardzo dobrą jakości dźwięku oraz atrakcyjnej ceny. Na tę stworzoną przez Andrew Jonesa linię składają się trzy modele – podstawkowa kolumna głośnikowa DBR62, w pełni wolnostojąca konstrukcja DFR52 i głośnik centralny DCR52 – które już są dostępne w salonach Top Hi-Fi & Video Design.

Wprawdzie nazwa Debut Reference może wskazywać na bliskość z serią Debut, to w rzeczywistości ELAC poszedł znacznie dalej – poprzez wprowadzenie znaczących usprawnień akustycznych i wizualnych producentowi udało się uzyskać brzmienie zbliżone do bardziej zaawansowanych konstrukcji, lecz przy zachowaniu niższego poziomu cenowego w porównaniu z audiofilskimi modelami.

Trzy modele tworzą linię Debut Reference: serię otwiera podstawkowa kolumna głośnikowa DBR62, za flagową konstrukcję służy w pełni wolnostojący model DFR52, a gamę dopełnia głośnik centralny DCR52. DBR62 i DCR52 wykorzystują układ 2-drożny, natomiast DFR52 pracuje w układzie 3-drożnym. Projektanci dopełnili wszelkich starań, aby każdy z modeli brzmiał równie wspaniale, jak wygląda. Udało się to osiągnąć dzięki całkowicie nowym rozwiązaniom technicznym.

ELAC Debut Reference F5

W każdym z modeli z linii Debut Reference za wysokie tony odpowiada 25-milimetrowy przetwornik z tekstylną kopułką. Do uzyskania czystszego dźwięku inżynierowie sięgnęli po nowo opracowany falowód, który współgra z bardziej otwartą maskownicą. Zastosowane rozwiązanie pozwala wzmocnić odpowiedź górnego zakresu wysokich tonów.

Kolejne udoskonalenia dotyczą głośników pełniących w zależności od modelu rolę jednostki średnio-niskotonowej lub przetwornika średniotonowego i niskotonowego. Nowe, odlewane chassis zwiększa sztywność, z jednej strony wzmacniając przednią ściankę, z kolei z drugiej minimalizując rezonans samego chassis. Model DBR62 korzysta z jednego głośnika średnio-niskotonowego o średnicy 165 mm, głośnik centralny z dwóch jednostek średnio-niskotonowych o średnicy 133 mm, a flagowa kolumna z trzech głośników 133 mm, przy czym jeden z nich obsługuje zakres średniotonowy, pozostałe dwa niskotonowy.

ELAC Debut Reference DCR52

Konstruktorzy dopełnili wszelkich starań, aby seria Debut Reference sprostała wysokim oczekiwaniom użytkowników. Specjalna klamra spina górną płytę z bocznymi ściankami, w efekcie wzmacniając całą konstrukcję, ograniczając wibracje obudowy i tym samym redukując podbarwienia dźwięku powodowane przez pracujące kolumny głośnikowe. Kolejne innowacyjne rozwiązanie ma miejsce również w układzie bas-refleks. Projektanci ELAC-a zastosowali szczelinowe porty, które rozszerzają się na obu końcach wylotu, w ten sposób minimalizując szum generowany przez przepływające powietrze i wzmacniając odpowiedź basu, co udoskonala dynamikę niskich tonów. Model DBR62 zawiera jeden port wentylacyjny, DCR52 dwa, a DFR52 trzy.

Linia Debut Reference cechuje się obudowami z płyty MDF. Do wyboru są dwie wersje wykończenia każdego z modeli: biały front/obudowa dębowa, czarny front/obudowa orzechowa. Całości dopełniają magnetycznie mocowane maskownice, dzięki którym na przednich ściankach kolumn głośnikowych nie ma widocznych otworów.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

 1. Nowość
  Debut Reference B6

  Debut Reference B6 (DBR62)

  ELAC
  Głośniki podstawkowe
  Już od 1 149 zł
 2. Nowość
  Debut Reference F5

  Debut Reference F5 (DFR52)

  ELAC
  Głośniki podłogowe
  Już od 2 699 zł
 3. Nowość
  Debut Reference C5

  Debut Reference C5 (DCR52)

  ELAC
  Głośniki centralne i efektowe
  Już od 1 799 zł

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: