Poprzedni
Następny

ATH-AWKT i ATH-AWAS – nowe słuchawki hi-fi od Audio-Techniki

Audio-Technica AWAS

Audio-Technica przedstawiła dwa zaawansowane modele słuchawek obsługujących high-res audio, które już wkrótce zadebiutują także na polskim rynku. Wokółuszne ATH-AWKT i ATH-AWAS stanowią połączenie pięknego, drewnianego wykończenia oraz znakomitej jakości dźwięku.

Wszystkie nowe drewniane słuchawki Audio-Techniki są produkowane ręcznie w fabryce w Tokio i nie inaczej jest z modelem ATH-AWKT. Ta wokółuszna konstrukcja wykorzystuje obudowy wykonane z cenionego twardego drewna Kokutan (pasiasty heban) stosowanym w instrumentach dętych drewnianych, fortepianach oraz pianinach. Uwagę przykuwają atrakcyjne czarne i brązowe paski drewna Kokutan, natomiast obudowy wyróżniają się ręcznie nakładanym półbłyszczącym wykończeniem, które pozwala wydobyć naturalne piękno drewna. Całości dopełnia wysoka gęstość drewna tłumiąca niepożądany rezonans i gwarantując w ten sposób czysty, naturalny dźwięk.

Audio-Technica ATH-AWKT

Projektanci wyposażyli słuchawki high-res ATH-AWKT w 53-milimetrowe przetworniki z niezwykle wydajnym układem magnetycznym z Permenduru o niebywale wysokiej gęstości strumienia. Zastosowane rozwiązanie pomaga uzyskać ekspansywne, mocne brzmienie z zakresu 5 – 45 000 Hz. Przetworniki znajdują się w lekkim tytanowym kołnierzu i wykorzystują cewki nawinięte drutem 6N-OFC (miedź beztlenowa o wysokiej czystości), zapewniając dokładny ruch membrany i transfer sygnału, co z kolei przekłada się na wyjątkowo przejrzyste odwzorowanie muzyki. Za mocniejszy i bardziej wyrazisty bas odpowiada autorski system D.A.D.S. (Double Air Damping System).

ATH-AWKT cechują się wyrafinowaną jakością dźwięku i niesamowitą wygodą użytkowania. Jest to m.in. zasługa nauszników i pałąka wykończonych naturalną skórą owczą, jak również ramion ze stopów magnezu – utrzymują one muszle pod odpowiednim kątem, dzięki czemu słuchawki gwarantują najwyższy możliwy komfort użytkowania, a muszle są odpowiednio dopasowane do kształtu głowy użytkownika. Inżynierowie sięgnęli po złącza A2DC (Audio-Designed Detachable Coaxial), które mogą być używane z dostarczanymi wraz ze słuchawkami kablami: ¼ cala i 4-pinowym zbalansowanym XLRM. W zestawie znajduje się też drewniane pudełko do przechowywania słuchawek.

Drugi z nowych modeli Audio-Techniki, ATH-AWAS, wykonany został z rzadkiego drewna Asada Zakura (chmielograb japoński), który ze względu na swoje piękno, wytrzymałość i zdolność do ograniczania niepożądanych rezonansów wykorzystuje się np. w kolumnach głośnikowych klasy high-end. Ponadto czerwone zabarwienie drewna Asada Zakura uwydatnione jest przez ręcznie nakładane półbłyszczące wykończenie słuchawek.

Audio-Technika ATH-AWAS

Za detaliczny i naturalny dźwięk z zakresu od 5 do 42 000 Hz odpowiadają przetworniki o średnicy 53 mm z unikatowymi membranami pokrytymi DLC (diamond-like carbon), zintegrowanym jarzmem z czystego żelaza i cewkami nawiniętymi drutem 6N-OFC. Konstruktorzy także i w przypadku modelu ATH-AWAS zastosowali system D.A.D.S. (Double Air Damping System), który gwarantuje precyzyjną odpowiedź niskich tonów. O długotrwały komfort użytkowania słuchawek dbają ustawione pod kątem ramienia muszle ze stopu magnezu, wyściełane nauszniki oraz pałąk. Uniwersalność konstrukcji zwiększa wyposażenie ATH-AWAS w gniazda A2DC oraz kable stereo ¼ cala i 4-pinowe zbalansowane XLRM.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: