Poprzedni
Następny

Peachtree Audio preDAC – wysokiej klasy przedwzmacniacz z wbudowanym modułem DAC

Peachtree Audio zaprezentowało nowy, zaawansowany przedwzmacniacz z wbudowanym modułem DAC. Referencyjny model preDAC opiera się na wysokiej klasy wzmacniaczu zintegrowanym nova500, jednak w porównaniu z nim najnowsza konstrukcja wyposażono została w liczne udoskonalenia, które przełożyły się na jeszcze lepszą jakość dźwięku.

Peachtree Audio preDAC stanowi połączenie funkcji przedwzmacniacza oraz przetwornika cyfrowo-analogowego, konstrukcyjnie bazując na znakomitym wzmacniaczu zintegrowanym nova500. PreDAC to w istocie model nova500, jednak pozbawionym sekcji końcówki mocy i wzbogaconym o kluczowe ulepszenia.

Tak jak nova500, tak i preDAC może pochwalić się różnicową (znaną również jako zbalansowaną) konstrukcję audio, która gwarantuje świetną odporność na zakłócenia/interferencje i pozwala zachować maksymalnie wysoki odstęp od wspomnianych zakłóceń. Ponadto w nowym urządzeniu zastosowano specjalnie przeznaczony dla niego zasilacz, wyjścia zbalansowane XLR (oprócz single-ended RCA), a także udoskonalony wzmacniacz słuchawkowy.

Zaawansowane rozwiązania

Peachtree Audio preDAC jest prostym, a równocześnie niebywale elastycznym komponentem, dzięki któremu można zintegrować szeroką gamę źródeł wejściowych audio, m.in. komputer, urządzenie Apple iOS, odtwarzacz strumieniowy Bluesound NODE 2i, gramofon czy inne cyfrowe i analogowe urządzenia audio. Projektanci opracowali przedwzmacniacz preDAC z myślą o współpracy z fantastycznym wzmacniaczem mocy Peachtree Audio amp500 lub dowolną inną końcówką mocy.

Najnowszy model Peachtree Audio zbudowano wokół referencyjnej jakości 8-kanałowego układu DAC ESS Sabre Pro 900 pracującego w trybie stereo. Zastosowane rozwiązanie ma na celu zapewnić stosunek sygnału do szumu i zakres dynamiki godny referencyjnego produktu. Moduł ten należy do jednych z najlepszych układów DAC w ocenie Peachtree Audio, co potwierdzają jedne z najlepszych parametrów podczas pomiarów.

Warto też zaznaczyć, że preDAC wykorzystuje w pełni zbalansowany układ wewnętrzny, aby zmniejszyć zniekształcenia i interferencje. W rezultacie moduł ten w cały torze sygnałowym zachowuje fantastyczną rozdzielczość. Muzykalność preDAC i brak szumów tła stoją na najwyższym poziomie wśród wszystkich modeli Peachtree Audio, pozwalając przedwzmacniaczowi konkurować z dużo droższymi konstrukcjami.

Ogromne możliwości DAC-a

Moduł przetwornika c/a znajdujący się w preDAC przygotowano do konwersji ośmiu kanałów audio, przy czym Peachtree Audio wykorzystuje go w specjalnym trybie stereo, w którym cztery układy DAC-a przypisano do lewego kanału, a pozostałe cztery do prawego. Tym samym ogólna efektywność osiąga wyśmienity poziom podczas pomiarów i w testach odsłuchowych. Zastosowany DAC jest w stanie obsłużyć wszystkie popularne formaty audio, w tym cyfrowe sygnały audio PCD do 384 kHz/32 bitów, DSD do 5,6 MHz, skompresowane i nieskompresowane audio, jak również sygnały audio high-res i ultra-wysokiej rozdzielczości. Za optymalne warunki pracy układu DAC odpowiada wielopunktowy, regulowany zasilacz zbudowany wokół przetwornika c/a. Dzięki połączeniu DAC-a i zbalansowanych obwodów muzyka może uzyskiwać bezprecedensowy poziom czystości bez zbędnych zakłóceń.

Uniwersalna konstrukcja

Do jednych z największych atutów modelu preDAC należy możliwość skonfigurowania wejść i wyjść. Przedwzmacniacz może obsługiwać sygnał wejściowy z komputera, urządzeń iOS, innych cyfrowych źródeł audio, urządzeń analogowych, a nawet wyposażono go w przedwzmacniacz gramofonowy MM, pozwalający na bezpośrednie podłączenie gramofonu. Warto dodać, że dwa wejścia analogowe są konfigurowalne, a użytkownik może korzystać z nich jako dwóch wejść liniowych, wejścia HTB (Home Theater Bypass) + wejście analogowe, wejście analogowe + wejście gramofonowe lub też wejście HTB + wejście gramofonowe.

Dzięki wejściom cyfrowym można aktywować funkcję, która sprawia, że sygnał omija układ kontroli głośności. Umożliwia to zarządzenie poziomem głośności bezpośrednio w urządzeniu źródłowy, co okazuje się szczególnie przydatne w sytuacji, kiedy użytkownik korzysta z odtwarzacza muzyki na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Peachtree Audio udostępnia w pełni zbalansowane wyjście oraz niezbalansowane wyjście PRE, które można wykorzystać do sterowania aktywnym subwooferem. Dodatkowo funkcja LOOP pozwala na łatwą integrację preDAC-a z zewnętrznym korektorem akustyki pokoju, procesorem dźwięku, buforem lampowym lub rejestratorem i włączanie toru sygnałowego za pomocą przycisku LOOP znajdującego się na przednim panelu preDAC-a lub na pilocie zdalnego sterowania.

Wysokiej klasy wzmacniacz słuchawkowy

Projektanci opracowali nowy preDAC z myślą o słuchawkach klasy premium. Słuchacz ma do czynienia z pełni dyskretnym układem, który bez trudu wysterowuje większość modeli słuchawek, w tym konstrukcje o bardzo wysokiej impedancji. Nawet w zestawieniu z zewnętrznymi wzmacniaczami słuchawkowymi, układ wbudowany w preDAC ma niesamowitą wartość i podobnie jak pozostała część najnowszego modelu wyróżnia się świetną muzykalnością i ultraniskim poziomem zakłóceń.

Komfort użytkowania

Myślą przewodnią w produktach Peachtree Audio jest podążanie formy za funkcją, dlatego też inżynierowie przywiązują ogromną uwagę do łatwości użytkowania i jakości dźwięku. Interfejs użytkownika opiera się na idei naciskania przycisku, chcąc wybrać źródło dźwięku, i obracania pokrętła, aby ustalić poziom głośności. Również wewnątrz preDAC zaprojektowano tak, aby gwarantował najczystszy tor sygnałowy pomiędzy wejściem i wyjściem.

Wejścia analogowe pozostają w domenie analogowej na całej drodze, co pozwala zachować oryginalny materiał źródłowy. 8-kanałowy DAC klasy ultra-premium konwertuje sygnały ze wszystkich wejść cyfrowych, dzięki czemu czerpią korzyści z najlepszego obecnie przetwornika, a wszystkie obwody pozostają całkowicie zbalansowane i wolne od zakłóceń.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: