Poprzedni
Następny

Pathos InPol2 MkII – udoskonalony wzmacniacz z serii InPol

Pathos zaprezentował najnowszy wzmacniacz zintegrowany – model InPoL2 MkII, który dołączył do już dobrze znanych konstrukcji z serii InPoL.

Pathos InPol2 MkII opracowany został pod kątem zapewnienia większej mocy przy obciążeniu 4 Ω, a co za tym idzie, wyższego prądu spoczynkowego. Do uzyskania pożądanego rezultatu, projektanci Pathosa pracowali nad m.in. ulepszeniem zasilania wzmacniacza mocy. Tym samym dźwięk, muzykalność i przejrzystość są takie same jak w modelu InPoL, lecz poprawie uległo bogactwo dźwięku.

Konstruktorzy ponownie sięgnęli po liniowe zasilanie (transformator – mostek – kondensatory) i pozostawili niezmienioną moc na poziomie 45 W przy obciążeniu 8 Ω. Nowa konstrukcja może teraz pochwalić się jednak większą mocą przy 4 Ω. Wprowadzona zmiana przełożyła się na wzrost prądu spoczynkowego, co z kolei wymusiło zastosowanie większych radiatorów w porównaniu z poprzednikiem.

Dodatkowo inny zasilacz sprawił, że inżynierowie mogli zastosować konfigurację dual-mono: dwa transformatory (jeden na kanał), dwa mostki prostownicze (jeden na kanał) i cztery kondensatory (dwa na kanał), dwa mostki prostownicze (jeden na kanał) i cztery kondensatory (dwa na kanał). Ponadto we wzmacniaczu InPoL2 MkII znalazły się prestiżowe lampy Tung-sol, znane ze zwiewnego, dynamicznego i precyzyjnego dźwięku.

Pathos InPoL2 MkII może pochwalić się możliwością bezpośredniego podłączenia cyfrowych źródeł, co jest zasługą integracji z cenionym układem HiDac Mk2. Po zainstalowaniu tego opcjonalnego modułu aktywowane zostają cyfrowe wejścia, które instalowane są na tylnej ściance.

Całości dopełnia możliwość obsługi za pośrednictwem pilota zdalnego sterowania, który znacznie zwiększa wygodę użytkowania. Wraz z usprawnioną wersją MkII dostarczany jest nowy, 9-przyciskowy pilot, pozwalający przełączać urządzenie w tryb czuwania.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: