Poprzedni
Następny

Nowy Linn Klimax LP12 – oryginalny i jeszcze lepszy

Linn zaprezentował najnowszą wersję referencyjnego gramofonu Klimax LP12. Jest to konstrukcja modułowa, a więc z możliwością rozbudowy i modyfikacji. Pozwala to posiadaczowi modelu Klimax LP12 być beneficjentem najnowszych, przełomowych rozwiązań technicznych firmy Linn, a tym samym oznacza, że ten nowoczesny klasyk z czasem może stać się jeszcze lepszy.

Klimax LP12 with Ekstatik

Najnowszy generacja gramofonu Klimax LP12, pozwala na uzyskanie jeszcze bardziej muzykalnego, perfekcyjnego dźwięku. Dzięki temu możesz na nowo doświadczyć brzmienia posiadanych przez Ciebie płyt winylowych, zarówno cenionych klasyków, które już dobrze znasz, jak i tych niedawno zakupionych.

Klimax LP12 został wyposażony w nowy układ Radikal, obejmujący hiperdokładną technologię zarządzania prędkością obrotu płyty, niezwykle cicho pracujący zasilacz i najnowocześniejszą konstrukcję silnika. Gramofon ten wznosi się na wyżyny wierności przetwarzania sygnału audio dzięki szeroko zakrojonym eksperymentom w dziedzinie materiałoznawstwa, których kulminacją jest przełomowa, całkowicie nowa, flagowa wkładka Ekstatik. Tworzy ona „harmonijną synergię” z ramieniem Ekos SE.

Odświeżona konstrukcja układu Radikal

Technika kontroli prędkości zastosowana w nowej wersji układu Radikal generuje stabilne, równomierne obroty bliższe 33 ⅓ RPM, niż w przypadku jakiegokolwiek innego gramofonu.

Linn Radikal Machined

Nawet najbardziej wymagający klienci mogą doświadczyć muzyki w wyjątkowej jakości, na odpowiednim poziomie, dzięki jednostce sterującej silnikiem (MCU) zarządzanej przez stopień przetwarzania FPGA (ang. Field-Programmable Gate Array) i najnowszej, precyzyjnie zaprojektowanej technologii silnika, by uzyskać płynne obroty talerza i najniższe jak dotąd zmierzone wartości tzw. dryftu. Co więcej, najnowocześniejsza konstrukcja silnika DC Radikal generuje znikome zakłócenia elektromagnetyczne, skutecznie eliminując je, jako źródło zniekształceń w przetwarzanym sygnale.

Linn Radikal Machined

Cichy układ zasilający

Ulepszona konstrukcja płyty głównej nowego Radikala wykorzystuje ciche szyny zasilające, dając najniższy w historii poziom szumu. Całkowicie nowa, 6-warstwowa płyta umożliwia skrócenie ścieżek sygnałowych, zmniejszenie liczby komponentów i zminimalizowanie ogólnego szumu, poprzez dedykowane płaszczyzny masy i zasilania.

Co więcej, ciche, regulowane szyny zasilające nie tylko dostarczają nieskazitelnie czystej mocy do silnika, ale dodatkowo sprawiają, że przedwzmacniacz gramofonowy Urika II brzmi jeszcze lepiej.

Ekstatik – nowa flagowa wkładka MC

Aby ulepszyć wkładkę Kandid, producent musiał sięgnąć dalej, po bardziej zróżnicowane materiały. Przeprowadził szeroko zakrojone eksperymenty, testując różne materiały i konfiguracje korpusu, wkładek, wsporników, zawieszenia, uzwojeń i przewodników. Rezultatem tych działań jest Ekstatik – nowy „klejnot w koronie” wśród wkładek Linna.

Linn Ekstatik Ekos SE

Ekstatik wyznacza nowe standardy   w dziedzinie synergii ramienia i wkładki. Unikalna konstrukcja tego flagowego modelu tworzy wyjątkowo harmonijną synergię z Ekosem SE. Odprowadza więcej niepożądanych rezonansów wzdłuż ramienia i na zewnątrz poprzez sub-chassis. Korpus Ekstatika przypomina pod względem konstrukcji „plaster miodu”, co powoduje, że masa wkładki została zredukowana zaledwie do poziomu 7 g.

W poszukiwaniu coraz lepszych materiałów, eksperymenty doprowadziły inżynierów firmy Linn do zastosowania brązu i aluminium. Obecnie, elementy wykorzystujące te materiały są wyposażeniem wkładki Ekstatik i pozwalają na uzyskanie wyjątkowych efektów pod względem jakości dźwięku.

Linn Ekstatik Ekos SE

Igła ze szlifem typu Micro-Ridge, umieszczona na szafirowym wsporniku, sprawia, że wkładka jest wyjątkowo czuła. Szafir jest znacznie sztywniejszy niż bor czy aluminium, co powoduje mniejsze straty pomiędzy trzpieniem a generatorem. W rezultacie otrzymano niezwykle zwinną, czułą wkładkę o wyjątkowych osiągach, które uzyskano dzięki zastosowaniu wspomnianych materiałów. Wszystko w mistrzowsko dopasowanych, unikalnych konfiguracjach.

Nowe elementy – układ Radikal i wkładka Ekstatik MC – są standardowo montowane w gramofonie Klimax LP12, ale są dostępne również – na bardzo atrakcyjnych warunkach – jako opcjonalne ulepszenia dla dotychczas dostępnych modeli gramofonów Linna.

Klimax LP12 with Ekstatik

Sugerowana cena detaliczna modelu Klimax LP12 z pełnym wyposażeniem wynosi 123 399 zł. Szczegóły u autoryzowanych sprzedawców.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: