Poprzedni
Następny

Nowości Audio-Technica – dwa gramofony, wkładka klasy high-end oraz słuchawki

Firma Audio-Technica wprowadza do oferty nowe urządzenia dla miłośników analogowego brzmienia i nie tylko. Wśród debiutujących na rynku produktów znalazły się modele AT-LP3XBT i AT-LPW50BTRW, czyli nowe wersje oferowanych już gramofonów, wzbogacone o moduł Bluetooth, a także high-endowa wkładka z innowacyjnej serii ART – model AT-ART20. Ofertę nowości produktowych dopełnia niebieska wersja kolorystyczna słuchawek ATH-M50xBT2, którą producent nazwał Deep Sea.

AT-LPW50BTRWGramofony z Bluetooth

Wśród nowości znalazły się dwa gramofony obsługujące standard Bluetooth w wersji 5.2. Model AT-LP3XBT, oprócz kodeka SBC, wspiera dodatkowo kodek aptX. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się optymalną reprodukcją dźwięku odtwarzanego z winyli, a jednocześnie komfortem użytkowania, jaki gwarantuje łączność bezprzewodowa Bluetooth.

AT-LP3XBT

AT-LP3XBT to model w pełni automatyczny z wkładką AT-VM95C (z igłą o szlifie stożkowym), natomiast AT-LPW50BTRW to gramofon manualny wyposażony we wkładkę AT-VM95E z igłą o szlifie eliptycznym. Co ważne, obie wkładki są kompatybilne z dowolnym zamiennikiem igły z serii VM95, co pozwala na dopasowanie tego elementu do preferencji użytkownika.

Obydwa nowe modele wyposażone są w proste ramię z hydraulicznie tłumionym mechanizmem podnoszenia oraz blokadą. Mają antyrezonansowy, odlewany ciśnieniowo talerz z aluminium. Mata w modelu AT-LPW50BTRW jest gumowa, a mata dostarczana wraz z gramofonem AT-LP3XBT wykonana jest z filcu.

AT-LPW50BTRW

Nowe gramofony firmy Audio-Technica mają wbudowany przedwzmacniacz, a wybór trybu pracy obsługiwany jest z wykorzystaniem przełącznika Phono/Line. Zarówno model AT-LP3XBT, jak i AT-LPW50BTRW obsługują dwie najpopularniejsze prędkości obrotu płyty: 33 1/3 i 45 obr./min (adapter do płyt wymagających prędkości 45 RPM znajduje się w komplecie).

Audiofilska wkładka gramofonowa

Audio-Technica powiększa też ofertę wkładek z high-endowej serii ART. W ofercie japońskiego producenta pojawił się model AT-ART20. Jest to wkładka typu MC (od ang. Moving Coil), która powstała w oparciu o dziesiątki lat doświadczenia firmy Audio-Technica w projektowaniu i produkcji tego typu komponentów. Nowy model wykorzystuje technologie czy materiały stosowane dotąd w innych wkładkach z linii ART, ale nie brakuje w nim również nowych rozwiązań.

Audio-Technica AT-ART20

Nowością jest m.in. zastosowanie elastomeru jako materiału na osłonę wkładki. Na uwagę zasługują ponadto techniki cięcia i polerowania, znane z przemysłu okularowego. Pozwoliło to uzyskać wyjątkowy kształt wkładki, niespotykany dotąd w tego typu produktach, a przy tym umożliwiło redukcję masy wkładki przez zmniejszenie grubości warstwy tytanu w obudowie modelu AT-ART20. Wkładka ma igłę o szlifie liniowym (Special Line Contact), która zapewnia wierny odczyt materiału zapisanego na płycie winylowej.

Nowa wersja kolorystyczna słuchawek z serii M

Audio-Technica nieustannie pracuje też nad nowymi modelami słuchawek, a także udoskonala te wprowadzone już na rynek, dopasowując się do wymagań użytkowników. Ofertę producenta powiększyła limitowana edycja nausznych słuchawek ATH-M50xBT2 w wersji Deep Sea, a więc w ciemnoniebieskim, morskim odcieniu. Model oznaczony jako ATH-M50xBT2DS, poza odmienną kolorystyką, ma te same parametry techniczne jak dotychczas dostępne w sprzedaży słuchawki ATH-M50xBT2.

ATH-M50xBT2DS

Produkty firmy Audio-Technica znajdziesz na tophifi.pl, a także w salonach sprzedaży Top Hi-Fi & Video Design, w których – po wcześniejszym umówieniu się – możesz sprawdzić w praktyce wybrane urządzenia japońskiego producenta. Obecni na miejscu #EksperciDobregoBrzmienia odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania związane z oferowanym sprzętem.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: