Marka: Audio-Technica

AT-ART20

Cena na telefon
/ sztuka
 • Typ wkładki: MC
 • Pasmo przenoszenia: 20 do 50 000 Hz
 • Separacja kanałów: 30 dB (1 kHz)
 • Równowaga kanałów: 0,5 dB (1 kHz)

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły

Wkładka gramofonowa AUDIO-TECHNICA AT-ART20

AT-ART20 to innowacyjna wkładka gramofonowa typu MC, należąca do high-endowej serii firmy Audio-Technica wykorzystującej referencyjny przetwornik ART (Audio-Technica Reference Transducer). Model ten powstał w oparciu o 60-letnie doświadczenie w opracowywaniu tego typu komponentów audio przez japońskiego producenta. Wzorowany jest na innych modelach dostępnych dotychczas w serii ART, ale nie brakuje tu także nowych rozwiązań.

Wkładka gramofonowa AUDIO-TECHNICA AT-ART20

Starannie dobrane materiały

Dzięki zastosowaniu wyselekcjonowanych materiałów i zaawansowanych technik produkcji, model AT-ART20 jest w stanie dorównać pod względem jakości reprodukcji dźwięku wkładkom z rdzeniem niemagnetycznym i zapewnić niezwykłą wydajność. Podstawa wkładki AT-ART20 wykonana jest z charakterystycznego dla tej linii produktowej aluminium, obudowa jest z tytanu, a osłona z elastomeru, co jest nowością w serii ART. Starannie dobrane połączenie materiałów pozwala skutecznie tłumić rezonanse generowane przez wkładkę.

Zaawansowana technologia produkcji

W produkcji wkładki wykorzystano zaawansowane techniki cięcia i polerowania, stosowane również w przemyśle okularowym w japońskim mieście Sabae, w prefekturze Fukui. Pozwoliło to na stworzenie niezwykłego projektu o stylowo wyprofilowanej powierzchni, którego nigdy dotąd nie stosowano we wkładce gramofonowej. Połączenie tej konstrukcji z zaawansowaną techniką cięcia pozwoliło ponadto na zmniejszenie grubości warstwy tytanu, co wpłynęło na redukcję masy wkładki.

Wkładka gramofonowa AUDIO-TECHNICA AT-ART20

Wzorowana na modelach z serii ART

Podobnie jak we flagowym modelu należącym do serii ART, czyli AT-ART1000, tytan został również wykorzystany do wykonania płytki wzmacniającej igłę, poprawiając charakterystykę przetwarzania wysokich częstotliwości. W oparciu o obwód magnetyczny znany z innego modelu z serii ART – AT-ART9XI, przednie jarzmo wkładki AT-ART20 jest o 0,6 mm grubsze, co poprawia gęstość strumienia magnetycznego. Zastosowane rozwiązania przyczyniły się do osiągnięcia bardziej realistycznego brzmienia, w pełni oddającego ekspresję w głosie wykonawcy i dynamikę instrumentów.

Igła ze szlifem liniowym

Wkładka AT-ART20 została wyposażona w igłę o szlifie liniowym (Special Line Contact), która wiernie śledzi rowki na płycie gramofonowej i zapewnia odpowiednią separację między poszczególnymi dźwiękami. Igła połączona jest ze wspornikiem z boru o specjalnym schodkowym profilu. Zastosowane rozwiązanie zwiększa sztywność, poprawia wytrzymałość tego elementu i tłumi niepożądane wibracje.

Wkładka gramofonowa AUDIO-TECHNICA AT-ART20

Zwiększona grubość złocenia

Grubość złocenia na pinach zaciskowych wkładki została zwiększona ok. 30-krotnie w porównaniu z typowymi pinami stosowanymi we wkładkach Audio-Technica. Zmniejsza to oporność styków i nie pozostawia słabego ogniwa w tym niezwykle delikatnym elemencie łańcucha odtwarzania płyt winylowych.

Model AT-ART20 jest sygnowany jako Audio-Technica Excellence. Wyróżnienie to identyfikuje produkty, które spełniają najwyższe standardy japońskiego producenta w zakresie wysokiej wierności przetwarzania dźwięku.

Najważniejsze cechy modelu AT-ART20:

 • Typ wkładki: MC (od ang. Moving Coil)
 • Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 50 kHz
 • Separacja kanałów: 30 dB (1 kHz)
 • Igła ze szlifem liniowym (Special Line Contact)
 • Wspornik borowy o średnicy 0,28 mm
 • Dolna osłona wykonana z elastomeru
 • Złocenia na pinach nawet 30-krotnie grubsze w porównaniu z konwencjonalnymi modelami
 • Masa wkładki: 9 g

Specyfikacja Audio-Technica AT-ART20

Typ wkładkiMC
Pasmo przenoszenia20 do 50 000 Hz
Separacja kanałów30 dB (1 kHz)
Równowaga kanałów0,5 dB (1 kHz)
Pionowy kąt śledzenia20°
Znamionowa impedancja obciążenia12 Ω (1 kHz)
Induktancja cewki25 μH (1 kHz)
Napięcie wyjściowe0,55 mV (1 kHz, 5 cm/s)
Szlif igłyliniowy
WspornikLity bor
Wymiary (S x W x G) mm17,8 x 17,3 x 26,6
Waga kg9

Opinie o Audio-Technica AT-ART20

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: