Marka: Audio-Technica

VM750SH

Special Price 1 659 zł Regular Price 2 099 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1648 zł
 • Typ wkładki: MM
 • Pasmo przenoszenia: 20-27,000 Hz
 • Separacja kanałów: 30 dB (1 kHz)
 • Równowaga kanałów: 1.0 dB (1 kHz)

Produkt obecnie niedostępny

Prosimy o kontakt

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 83 zł

Sprawdź szczegóły

Wraz z najnowszą wkładką stereo Dual MM, VM750SH, Audio-Technica wprowadza nową igłę ze zoptymalizowanym stykiem liniowym – shibata. Ten rodzaj igły pierwotnie został opracowany z myślą o odtwarzaniu 4-kanałowych płyt winylowych, wyróżniających się doskonałą odpowiedzią w zakresie wysokich częstotliwości.

Katalog wkładek gramofonowych VM Audio-Technica


Najnowsza igła Audio-Techniki jest analogiczną konstrukcją do rylca. Wkładka Dual MM, odtwarzając wysokiej jakości dźwięk w taki sam sposób, w jaki rylec wycina rowki płyty, jeszcze bardziej poprawia naturalność brzmienia. Specjalna płytka centralna wykonana z permaloju skutecznie odseparowuje kanały prawy i lewy, zmniejszając przesłuch elektryczny do poziomu niższego niż 40 dB. Wartość ta jest zbliżona do tej, która występuje w rowkach samej płyty.

Zastosowane we wkładkach serii 700 para-toroidalne cewki poprawiają efektywność, podczas gdy obudowa wykonana ze stopu aluminium redukuje wibracje i zwiększa naturalne ekranowanie elektryczne. Wysoka jakość dźwięku to także zasługa zastosowanego drutu z miedzi beztlenowej o czystości 6N. Dzięki temu materiałowi wkładki „odczytują” z rowków płyty olbrzymią ilość informacji i dostarczają dźwięk wysokiej rozdzielczości z wyrazistym obrazem dźwiękowym.

Specyfikacja Audio-Technica VM750SH

Typ wkładkiMM
Pasmo przenoszenia20-27,000 Hz
Separacja kanałów30 dB (1 kHz)
Równowaga kanałów1.0 dB (1 kHz)
Pionowy kąt śledzenia23°
Znamionowa impedancja obciążenia47 kΩ
Induktancja cewki460 mH (1 kHz)
Napięcie wyjściowe4.0 mV (at 1 kHz, 5 cm/sec)
Szlif igłyShibata
WspornikStożkowa rurka z duraluminium
Mocowanie½”
Wymiary (S x W x G) mm17 x 17.3 x 28.2
Waga kg0.008

Opinie o Audio-Technica VM750SH

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(10 ocen)

 • 5 10
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

10 opinii

 1. Patryk

  Ocena:
  Ocena: 5
  Bardzo dobra wkładka MM. Przesiadłem się z wkładki CA Concept MM na VM750SH i na gramofonie CA Concept, gdzie słyszałem, że większego sensu nie ma montaż wkładki MC ta MM-ka wymiata. Miałem nawet okazję posłuchać przed zakupem takiej konfiguracji, bo akurat w salonie chłopaki mieli taką konfigurację przed wydaniem klientowi. Zdecydowanie warto!!!
 2. Lechu

  Ocena:
  Ocena: 5
  Wybitna wkładka gramofonowa. Niby to tylko MM, jednak ja uważam, że lepiej wybrać MM nie mając hi-endowego gramofonu i pre (mam Thorens TD1500 i pre Lehmann Audio Black Cube SE) niż na siłę MC, a w tym budżecie porządnych MC jeszcze się nie dostanie. VM750SH gra bardzo przejrzyście ale przy tym nie jest ostra ani pozbawiona barwy. Idealne połączenie niby wykluczających się cech.
 3. Jędrek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Bardzo dobry produkt, pewnie faktycznie jedna z najlepszych MM-ek na rynku jak podaje wiele opinii w sieci. Z ustawieniem trzeba się trochę pobawić, jednak rekompensuje się tym piękny dźwięk z świetną stereofonią i separacją kanałów jak na tor analogowy. Wkładkę zamontowałem na gramofonie Clearaudio Concept, do czego przekonali mnie z resztą w salonie. Przyrost jakości ogromny. Trochę się wahałem, bo wiadomo jak to z wkładkami, nie ma jak posłuchać przed zakupem. Teraz już mogę napisać: nie żałuję ani złotówki, a i rabacik dali
 4. piotr

  Ocena:
  Ocena: 5
  Wkładka kosmiczna!!!!!! . Kupiłem w moim ulubionym sklepie w Poznaniu na Wożnej. Załoga tam pracująca wielki szacun. Jedna z najlepszych wkładek MM.W doborze wkładki pomógł P.Michał i trafił w 10!!!.Polecam wszystkim wkładkę i salon na Wożnej.
 5. Kubis

  Ocena:
  Ocena: 5
  Zmieniłem z AT-VM95ML na ten model. Wkładka gra na gramofonie Thorens TD 402 DD. Zmiana jest ogromna na plus. Przede wszystkim dźwięk stał się bardziej żywy i namacalny. Lepsza przestrzeń, detal. Dynamika dzięki temu jest na zupełnie innym poziomie. Ta wkładka jednak ma też większe wymagania i usłyszałem to dokupując, a właściwie w pierwszej kolejności wypożyczając przedwzmacniacz gramofonowy Lehmann Audio Black Cube. Dosłownie zjadł zintegrowany pre phono w Rotelu RA-1572.
 6. Bulaj12

  Ocena:
  Ocena: 5
  Wkładka genialna, jedna z najlepszych albo nawet najlepsza wkładka MM z jaką miałem do czynienia, a miałem ich sporo przez 25 już lat. Mam tylko do siebie pretensje, że tak późno trafiłem na markę Audio Technica, bo ich prezentacja dźwięku leży mi idealnie. Dźwięk bardzo wyważony, nasycony, ale bez zaciągania basem. Szlif Shibata wyciąga z płyty takie szczegóły, że aż łezka się w oku zakręci przy słuchaniu większości płyt. Ten model gra lepiej niż niejedna wkładka MC, a wymagania ma znikome w porównaniu do wkładek MC. Aktualnie pracuje u mnie na gramofonie Elac Miracord 90 z preampem Lehmann Black Cube SE2.
 7. Tom

  Ocena:
  Ocena: 5
  Jeszcze MM, ale dźwięk lepszy niż z niejednej MC. Tym modelem Audio Technica pokazuje i udowadnia, że dobre brzmienie z czarnej płyty nie musi koniecznie wiązać się z zakupem drogiej wkładki MC. Jest analogowo, ale z jaką dynamiką, cudowną przestrzenią, sceną stereo. Jest w tym dźwięku życie. Oczywiście szlif Micro Line jest tak dopracowany, że trafia głębiej w rowek płyty, dzięki czemu słyszymy więcej. No o ile płyta jest umyta. Tu właśnie jakość płyty słychać bardzo mocno. Także konieczna jest dobra płyta i to wypucowana porządnie. Wtedy ta wkładka działa cuda. U mnie współpracuje świetnie z gramofonem Elac Miracord 90.
 8. Darek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Z tą wkładką Audio Technika wspina się na wyżyny doskonałości, uważam że jest to ostateczny krok w kierunku idealnego odczytu płyty. Ogromne gratulacje dla inżynierów od AT.
 9. Monika

  Ocena:
  Ocena: 5
  Mogę tylko potwierdzić znakomite opinie i recenzje o tej wkładce. Wszystko się zgadza. 5/5
 10. Jerzy Król

  Ocena:
  Ocena: 5
  Jeśli chodzi o wkładki magnetyczne, to jest to produkt wybitny. Dźwięk nie jest sklejony i ma życie. Świetna dynamika, detal. Szlif Shibata idealnie penetruje rowek. Stąd taka różnica.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: