Marka: Audio-Technica

VM740ML

Special Price 1 159 zł Regular Price 1 529 zł i
/ sztuka
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1229 zł
 • Typ wkładki: MM
 • Pasmo przenoszenia: 20-27,000 Hz
 • Separacja kanałów: 28 dB (1 kHz)
 • Równowaga kanałów: 1.0 dB (1 kHz)

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 58 zł

Sprawdź szczegóły

Audio-Technica VM740ML to stereofoniczna wkładka gramofonowa Dual MM, w której projektanci zastosowali wyrafinowaną igłę ze stykiem szlifem MicroLine™. Kształt końcówki jest niemal taki sam jak w przypadku rylca tnącego, który tworzy rowki płyty. Dzięki temu model VM740ML w doskonały sposób odwzorowuje sygnał audio zapisany na winylowym krążku.

Katalog wkładek gramofonowych VM Audio-Technica

Aby zapewnić maksymalną wierność brzmienia, projektanci Audio-Techniki zastosowali specjalną płytkę ekranującą z permaloju. Płytka ta skutecznie odizolowując od siebie kanały prawy i lewy obniża elektryczny przesłuch do poziomu niższego niż 40 dB. Taka wartość przesłuchu występuje w rowkach płyty gramofonowej.


VM740ML, tak jak pozostałe nowe wkładki VM, różni się od pozostałych modeli szlifem igły, wykorzystując taką samą podstawową konstrukcję zespołu generującego sygnał elektryczny. Zastosowany system para-toroidalny pozwala uzyskać doskonałą liniowość, a igła MicroLine™ gwarantuje doskonałe odwzorowanie wysokich częstotliwości, przy mniejszym poziomie zniekształceń. 

Obudowa wkładki VM740ML wykonana jest ze stopu aluminium i skutecznie redukuje wibracje oraz zwiększa naturalne ekranowanie elektryczne. Wysoka jakość dźwięku to także zasługa zastosowanego drutu z miedzi beztlenowej o czystości 6N. Dzięki temu materiałowi wkładka „odczytuje” z rowków płyty olbrzymią ilość informacji i dostarcza dźwięk wysokiej rozdzielczości z wyrazistym obrazem dźwiękowym.

Specyfikacja Audio-Technica VM740ML

Typ wkładkiMM
Pasmo przenoszenia20-27,000 Hz
Separacja kanałów28 dB (1 kHz)
Równowaga kanałów1.0 dB (1 kHz)
Pionowy kąt śledzenia23°
Znamionowa impedancja obciążenia47 kΩ
Induktancja cewki460 mH (1 kHz)
Napięcie wyjściowe4.0 mV (at 1 kHz, 5 cm/sec)
Szlif igłyMicroLine™
WspornikStożkowa rurka z duraluminium
Mocowanie½”
Wymiary (S x W x G) mm17 x 17.3 x 28.2
Waga kg0.008

Opinie o Audio-Technica VM740ML

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(2 oceny)

 • 5 2
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

2 opinie

 1. Płotkowiak

  Ocena:
  Ocena: 5
  Na tej wkładce można wyciągnąć z płyty takie detale jakich w życiu nie słyszeliśmy, jednak jest ona dość trudna w ustawieniu i kalibracji. Trochę czasu warto poświęcić, aby zrobić to dokładnie. Ten czas na pewno nam się zwróci. Kilka korekt musiałem wykonać, aż doszedłem do swojego idealnego ustawienia. Płyta także musi być w idealnej kondycji, bo szlif micro line od razu wszystko wyrzuca; wszelkie niedoróbki, błędy itd. wychodzą na światło dzienne. Tą wkładkę można kochać lub nienawidzić. Ja ją pokochałem właśnie za tą dokładność i klarowną czystość wysokich tonów.
 2. Sylwek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Duży przeskok w stosunku do serii 95, czy nawet modeli 520, czy 540. Przerabiałem wszystkie po kolei. Na szlifie Micro Line słychać po prostu dużo więcej. Warto umyć porządnie płyty.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: