Poprzedni
Następny

Nowe podzespoły do gramofonu Linn Sondek LP12

Firma Linn zaprezentowała nowe komponenty gramofonowe, które można wykorzystać do usprawnienia cenionego gramofonu Sondek LP12 tego szkockiego producenta. Wśród nowych modeli znalazły się zarówno ramiona, jak i wkładki gramofonowe.

Linn KraneJedną z nowości jest Arko – wysokiej klasy ramię gramofonowe, a jednocześnie pierwsza od 2006 roku autorska konstrukcja ramienia firmy Linn. Perfekcyjne wyważone ramię Arko powstało w myśl hasła przewodniego „Simplicity!”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „prostotę”. Producent powrócił w tym wypadku do korzeni, maksymalnie upraszczając budowę wspomnianego podzespołu, a następnie dopracowując go zgodnie z najwyższymi standardami.

Linn Arko

Idealnym „partnerem” dla Arko może być Kendo – nowa, wysokiej klasy wkładka typu MC (od ang. Moving Coil). Nazwa tego akcesorium gramofonowego jest nieprzypadkowa. Kendo to także japońska sztuka walki (z języka japońskiego „kendo” oznacza „drogę miecza”). W odniesieniu do nowej wkładki firmy Linn ma to wyjątkowe konotacje. Ów „miecz” (wspornik) jest tutaj wykonany z boru i charakteryzuje się niewielką masą i dużą sztywnością, a igła ma szlif typu fine-line. Z kolei korpus wkładki jest aluminiowy (stop 7075) i pokryty niklem. Kendo to gorliwy „uczeń” flagowego modelu Linn Ekstatik. Ma zatem wiele cech, które przejął od swojego „mistrza”. Model Kendo stanowi kuszący skok wydajnościowy dla posiadaczy takich wkładek jak Adikt, Krystal i starszych wkładek firmy Linn, a także wkładek gramofonowych innych producentów.

Linn Kendo

Po raz pierwszy jako samodzielny podzespół w ofercie firmy Linn pojawiło się także ramię gramofonowe Krane – zaprezentowane na początku 2020 roku jako standardowy element modelu Majik LP12. Krane to statycznie wyważona konstrukcja, do produkcji której użyto m.in. aluminium i stal nierdzewną. Ramię Krane znacząco poprawia efektywność pracy gramofonu i jakość dźwięku. Szkocki producent rekomenduje je jako doskonałe uzupełnienie odtwarzaczy płyt winylowych wyposażonych w ramiona Majik produkowane przez Pro-Jecta i Jelco.

Linn Krane

Ostatnią z nowości jest Koil – wkładka typu MC klasy premium, która zapewnia poprawę brzmienia w stosunku do wkładki Linn Adikt typu MM (z ruchomym magnesem), standardowo montowanej w modelu Majik LP12 MM. Wkładka gramofonowa Koil jest jednym z tańszych sposobów na usprawnienie gramofonu Sondek LP12. Jeśli obecnie posiadasz wkładkę Adikt, inną starszą wkładkę firmy Linn lub wkładkę innego producenta, wybór nowego modelu Koil będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Linn Koil

Wprowadzenie nowych modeli do oferty szkockiego producenta oznacza, że obecnie asortyment wkładek gramofonowych firmy Linn to obecnie 6 modeli zróżnicowanych pod względem parametrów technicznych: Ekstatik, Kandid, Kendo, Krystal, Koil i Adikt.

Nowe komponenty firmy Linn będą dostępne w ofercie Top Hi-Fi & Video Design. W celu ich zamówienia prosimy o kontakt z salonami sprzedaży.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: