Poprzedni
Następny

Nowa generacja wkracza do gry – Audio-Technica prezentuje słuchawki ATH-M50xBT2

Ceniony na świecie producent elektroniki domowej i profesjonalnej wprowadza do oferty nową generację słuchawek ATH-M50xBT, która wywodzi się z legendarnej, studyjnej konstrukcji przewodowej – ATH-M50x. Model ATH-M50xBT2 wyposażono w szereg usprawnień, których zadaniem jest poprawa wydajności i funkcjonalności sprzętu.

Audio-Technica ATH-M50xBT2

Bazując na studyjnym modelu ATH-M50x, słuchawki ATH-M50xBT2 zapewniają równie fascynujące, pełne brzmienie. Przyczyniają się do tego m.in. zaawansowane przetworniki elektroakustyczne o średnicy 45 mm. Pozwalają one uzyskać czysty dźwięk, z głębokimi i precyzyjnymi niskimi tonami. Podobnie jak poprzednik, czyli model ATH-M50xBT, również nowa generacja słuchawek Audio-Technica daje możliwość bezprzewodowego użytkowania. Model ATH-M50xBT2 jest kompatybilny z aplikacją mobilną Audio-Technica Connect, co pozwala m.in. na korekcję brzmienia.

Zaawansowane komponenty audio

W modelu ATH-M50xBT2 wykorzystano zawansowane podzespoły, w tym m.in. przetwornik C/A AK4331 oraz zintegrowany wzmacniacz słuchawkowy. Nowa generacja tych bezprzewodowych słuchawek marki Audio-Technica obsługuje nie tylko kodek SBC, ale również zaawansowane kodowanie AAC i LDAC. Wspomniane rozwiązania, w połączeniu z odpowiednim źródłem dźwięku, pozwoliły uzyskać wysokiej jakości brzmienie.

Słuchawki obsługują rozwiązanie LLM (Low Latency Mode), które doskonale sprawdza się także podczas gier. Jest to tzw. tryb niskiej latencji, który zapewnia mniejsze opóźnienia w przesyle sygnału i pozwala zachować odpowiednią synchronizację obrazu i dźwięku podczas odtwarzania materiałów multimedialnych z wykorzystaniem słuchawek.

Audio-Technica ATH-M50xBT2

Współpraca ze smartfonem i nie tylko

ATH-M50xBT2 mają wbudowane dwa mikrofony, co w połączeniu z techniką kształtowania wiązki zapewnia czyste brzmienie sygnału z mikrofonu podczas prowadzenia rozmów telefonicznych we współpracy słuchawek ze smartfonem. Rozwiązania te usprawniają także korzystanie z wbudowanego asystenta głosowego Amazon Alexa.

Model ATH-M50xBT2 obsługuje ponadto tryb Side Tone, który można aktywować z wykorzystaniem aplikacji mobilnej Audio-Technica Connect. Pozwala on użytkownikowi na odsłuch własnego głosu podczas korzystania z mikrofonu, np. podczas rozmów głosowych lub wideorozmów za pośrednictwem komunikatorów internetowych.

Słuchawki zostały wyposażone w funkcję szybkiego wyciszania mikrofonu – wystarczy w tym celu nacisnąć odpowiedni przycisk. Regulacja głośności, przełączanie między odtwarzanymi utworami lub też dostęp do asystenta głosowego obsługiwane są za pomocą ergonomicznych, łatwych w użytkowaniu przycisków znajdujących się na lewym nauszniku.

W modelu ATH-M50xBT2 nie zabrakło również funkcji multiparowania. Dzięki temu możesz połączyć bezprzewodowo słuchawki z dwoma innymi urządzeniami w tym samym czasie. W razie potrzeby znacznie ułatwi to przełączanie się między sparowanymi już sprzętami, np. słuchając muzyki z tabletu możesz za pomocą słuchawek odebrać połączenie przychodzące na smartfona, a następnie prowadzić rozmowę z wykorzystaniem modelu ATH-M50xBT2.

Słuchawki obsługują także funkcję Google Fast Pair, która pozwala na ich szybkie i wygodne parowanie ze smartfonem pracującym na systemie Android lub innym sprzętem obsługującym to rozwiązanie.

Audio-Technica ATH-M50xBT2

Wydajna bateria

Wbudowana bateria pozwala nawet na 50 godz. odtwarzania muzyki na jednym naładowaniu. Słuchawki obsługują ponadto funkcję szybkiego ładowania. Już 10-minutowe podłączenie do zasilania może zapewnić do 3 godz. bezprzewodowej pracy słuchawek. To zasługa m.in. ulepszonego połączenia USB-C.

Jeśli nie masz możliwości podłączenia słuchawek do ładowarki nic straconego! W zestawie znajdziesz kabel audio o długości 1,2 m, zakończony wtykiem jack, co pozwala na przewodowe odtwarzanie muzyki z kompatybilnego źródła.

Audio-Technica ATH-M50xBT2

Aplikacja Connect

O kompatybilności słuchawek ATH-M50xBT2 z aplikacją Audio-Technica Connect już wspominaliśmy. Możliwości, jakie daje to oprogramowanie są naprawdę imponujące. Oprócz aktywacji trybu LLM możesz dopasować do własnych preferencji korekcję brzmienia i zapisać zmodyfikowane ustawienia, aby móc w przyszłości szybko do nich powrócić. Aplikacja pozwala także na regulację balansu głośności dla każdego z nauszników czy też wybór asystenta głosowego, z usług którego chcesz korzystać. Oprogramowanie pomoże ponadto w znalezieniu zgubionych słuchawek czy zmianie wykorzystywanych kodeków.

Słuchawki ATH-M50xBT2 pojawią się w ofercie Top Hi-Fi & Video Design na początku września.

Ten i inne modele słuchawek możesz przetestować w jednym z salonów sprzedaży Top Hi-Fi & Video Design. Z pomocą fachowych doradców z pewnością dobierzesz model perfekcyjnie dopasowany do Twoich preferencji.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: