Poprzedni
Następny

Najnowsza aktualizacja BluOS: bezpłatna wersja Spotify i ekskluzywna treść MQA

Średnia ocen: 5
(3 oceny) 3 komentarze

BluOS, wraz z najnowszą aktualizacją oprogramowania, poszerzyło gamę strumieniowych serwisów muzycznych i jako pierwsze wprowadziło materiały MQA do radia internetowego.

BluOS jest najwyższej jakości ekosystemem do zarządzenia muzyką multiroom, który opracowany został przez firmę Lenbrook International. Najnowsza aktualizacja oprogramowania przyniosła szereg zmian. Wraz z wersją 3.14 użytkownicy zyskują dostęp do trzech nowych natywnie zintegrowanych serwisów strumieniowych i wyłączny dostęp do strumieni audio MQA w Radio Paradise. Aby cieszyć się wprowadzonymi zmianami należy zaktualizować swój odtwarzacz obsługujący BluOS, np. od NAD Electronics czy Bluesound.

Większa liczba serwisów strumieniowych

SiriusXM, SiriusXM Music for Buisness (dla USA i Kanady) i Spotify (bezpłatna wersja) dołączyły do ponad 20 serwisów strumieniowych już dostępnych dla użytkowników BluOS. Tym samym rozszerzone zostały różnorodność i źródła materiałów audio, z których można korzystać w urządzeniach kompatybilnych z BluOS.

Ekskluzywna treść MQA

BluOS 3.14 zapewnia wyłączny dostęp do strumieni audio MQA w Radio Paradise, wykorzystujący 24-bitowy dźwięk high-res, gdy jest dostępny. Radio Paradise to niezależny, wspierany przez słuchaczy serwis radiowy, który skupia się na dostarczaniu najwyższej jakości dźwięku dla słuchaczy na całym świecie. Nawiązana współpraca oznacza, że internetowa stacja radiowa będzie nadawała treści w formacie MQA.

Darmowa wersja Spotify

Teraz, obok już oferowanego użytkownikom BluOS serwisu Spotify Premium, wspierana będzie także bezpłatna wersja Spotify. Spotify powstał w Szwecji w 2006 roku. Znajdziesz w nim ponad dwa tysiące gatunków muzycznych z biblioteką obejmującą ponad 70 milionów utworów. Obecnie korzysta z niego ponad 345 mln użytkowników na całym świecie, a 155 mln z nich to abonenci wersji Premium.

Inne ulepszenia funkcji/wydajności

  • NAD M33 i T 778 mają status Roon Ready do zarządzania i strumieniowania muzyki.
  • Nowy, bardziej intuicyjny projekt kolejki odtwarzania, który pogłębia wrażenia odsłuchowe dzięki lepszym efektom wizualnym.
  • Aktualizacje dla serwisów TIDAL, Qobuz, Amazon Music i Deezer.
  • SiriusXM (dla USA i Kanady).
  • SiriusXM Music for Business (dla USA i Kanady).
  • Ulepszone indeksowanie biblioteki pod kątem uprawnień dla plików i użytkowania nieobsługiwanych plików audio.
  • Ulepszenia wydajności dla Wi-Fi.
Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(3 oceny)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: