Poprzedni
Następny

Najlepsze produkty Hi-Fi według redakcji magazynu "Audio-Video"

Średnia ocen: 5
(1 ocena) 1 komentarz

Redakcja magazynu „Audio-Video” ponownie przyznała „Nagrody Roku”. Do najlepszych produktów Hi-Fi 2020 roku należą konstrukcje z portfolio takich firm jak m.in. Audeze, Bowers & Wilkins, ELAC, Linn, Luxman, Rotel czy TEAC.

Rotel Michi X3

„Audio-Video” to magazyn skierowany przede wszystkim dla miłośników dobrego brzmienia oraz entuzjastów sprzętu audio i wideo. Już od kilku lat redakcja tego pisa w poszczególnych kategoriach wybiera najlepsze produkty ze świata audio i wideo minionego roku. W edycji podsumowującej 2020 rok szerokiego uznanie wzbudziły urządzenia od takich marek jak Audeze, Bowers & Wilkins, ELAC, Linn, Luxman, Rotel oraz TEAC.

Kolumny podstawkowe klasy ekonomicznej

606 S2 Anniversary Edition

Tytuł „Kolumny podstawkowe klasy ekonomicznej” przypadł kolumnom podstawkowym Bowers & Wilkins 606 S2 Anniversary Edition. Konstrukcja ta powstała dla uczczenia 25. rocznicy istnienia serii 600, która stanowi historyczny trzon oferty Bowers & Wilkins. Jak można przeczytać w uzasadnieniu, w przypadku modelu 606 S2 Anniversary Edition mamy do czynienia z „doskonałym przykładem nowoczesnej inżynierii dźwięku, ale z wyraźnym odwołaniem się do tych walorów brzmienia, które decydują o satysfakcji z odsłuchu. A nowe wykończenia są po prostu świetne – szczególnie połączenie białego frontu z winylową okleiną dębową prezentuje się smakowicie”.

Odtwarzacz strumieniowy klasy high-end

Nagroda „Odtwarzacz strumieniowy klasy high-end” trafiła do Linn Selekt DSM Katalyst. To wysokiej klasy źródło strumieniowe z wbudowanym modułem przetwornika cyfrowo-analogowego Katalyst, które „gra na poziomie najlepszych urządzeń w swoim przedziale cenowym – dynamicznie, koherentnie, w sposób lekko ocieplony. Zwraca uwagę świetna przejrzystość i swoboda dźwięku. Sposób projekcji wokali, brzmienia instrumentów nie dają wątpliwości, co do wysokiej klasy urządzenia. Nowoczesny high-end w minimalistycznej i szalenie eleganckiej formie”.

Wzmacniacz klasy high-end z przetwornikiem c/a

Rotel Michi X3

Z kolei wyróżnienie w kategorii „Wzmacniacz klasy high-end z przetwornikiem c/a” znalazło się na koncie Rotel Michi X3. Model ten „całościowo rzecz ujmując, oferuje dźwięk, za który znamienite marki w zdecydowanej większości przypadków żądałyby zdecydowanie większych kwot. W dodatku ma na pokładzie wszystko co potrzeba, włącznie ze znakomitym przetwornikiem c/a, modułem Bluetooth i wejściem gramofonowym MM. Niezwykle trudno jest wskazać drugi, równie dobrze brzmiący i tak wyposażony wzmacniacz. Czapki z głów!”.

Najlepszy odtwarzacz CD

Nagroda dla najlepszego odtwarzacza CD przypadła odtwarzaczowi Luxman D-03x. Konstrukcja ta „jest znakomitą propozycją dla tych audiofilów, którzy poszukują odtwarzacza wysokiej klasy o takich właśnie predyspozycjach, ale chcieliby również korzystać z możliwości odtwarzania plików hi-res, do czego świetnie nadają się wejście USB audio, jak również to koaksjalne. Wsparcie MQA i produkcja made in Japan stawiają przysłowiową kropkę nad i”.

Gramofon analogowy klasy ekonomicznej

W kategorii „Gramofon analogowy klasy ekonomicznej” zwyciężył TEAC TN-3B. Jurorzy zwrócili uwagę na atrakcyjne wzornictwo tego gramofonu oraz nietypowy rodzaj łożyskowania (pionowe typu nożowego i poziomie ostrzowo), który zapewnia „przewagę nad klasycznymi konstrukcjami w zakresie dynamiki i detaliczności”. Pod względem dźwiękowym gramofon japońskiego producenta „prezentuje dźwięk energiczny i radosny, bardziej uniwersalny niż w przypadku większości konkurencji w podobnej cenie. Niskie tony są zwarte i mają konturowy charakter. W pewnym sensie decydują one o dosadności przekazu. Co ważne, TN-3B potrafi pokazać całkiem sporo informacji – i także za to należy mu się nagroda”.

Kolumny podłogowe klasy high-end

ELAC Vela FS 407

Zwycięzcą wśród „Kolumn podłogowych klasy high-end” został model ELAC VELA FS407. W podsumowaniu redaktor naczelny magazynu „Audio Video” przekonuje, że „nie zna, nie kojarzy drugich kolumn w zbliżonej cenie, które w równie imponujący sposób łączyłyby detaliczność, detaliczność, gładkość, barwność z dynamiką i przestrzennością”. Ponadto „imponuje, a wręcz szokuje bas uzyskany z pary niewielkich, 15-cm wooferów. Czegoś takiego zwyczajnie się nie spodziewaliśmy. Gdy tylko skończą się restrykcje, wybieramy się do fabryki, by dowiedzieć się, jak oni to robią. Serio. Chapeau bas!”.

Słuchawki audiofilskie klasy wyższej

Warto też wspomnieć o wygranym w kategorii „Słuchawki audiofilskie klasy wyższej”, czyli słuchawkach nausznych Audeze LCD-1. „Sparowane z dobrze grającym smartfonem, miniaturowym dakiem czy nieco większym wzmacniaczem biurkowym odwdzięczą się bardzo rzetelnym dźwiękiem, cechującym się dużą kulturą i gracją. Za efekty przestrzenne można te słuchawki niemalże pokochać. Scena dźwiękowa jest szeroka i bardzo precyzyjnie wyrysowana”.

Aby osobiście przekonać się o atutach zwycięskich urządzeń, zachęcamy do odwiedzenia najbliższego salonu Top Hi-Fi & Video Design. Każdy nasz salon wyposażony jest w salę odsłuchową. Dzięki temu możesz w komfortowych warunkach sprawdzić, czy brzmienie danego urządzenia spotka się z Twoim gustem muzycznym.

Żeby dokonać rezerwacji sali odsłuchowej na dogodną dla siebie godzinę wystarczy skontaktować się z najbliższym salonem telefonicznie lub wypełnić formularz na naszej stronie internetowej www.tophifi.pl.

Natomiast z pełnym tekstem dotyczącym nagród „Audio Video” można zapoznać się w styczniowym numerze magazynu (LINK).

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: