Poprzedni
Następny

Najlepsze ekranizacje gier komputerowych – TOP 10

W 1993 roku spełniło się wielkie marzenie Hollywood, by przenieść na wielki ekran grę wideo. W pierwszej kolejności na tapetę trafiła wówczas kultowa gra Super Mario Bros i szybko stała się ulubionym filmem całych mas kinomaniaków – nie tylko fanów gier. W ciągu tych niemal 30 lat twórcy filmów wielokrotnie sięgali po ulubione tytuły graczy – z lepszym lub gorszym efektem. Zobaczcie, których 10 adaptacji gier komputerowych, które warto wrzucić na swoje kino domowe według użytkowników serwisu Rotten Tomatoes.

Yamaha SR-C20A

1. Angry Birds Film 2

Red, Chuck, Bomba i reszta ich pierzastych przyjaciół z pierwszej części filmu są zaskoczeni, gdy zielona świnia sugeruje, by odłożyli na bok swoje waśnie i zjednoczyli się w walce ze wspólnym zagrożeniem. Obce agresywne ptaki z wyspy pokrytej lodem planują bowiem użyć wyrafinowanej broni do kompletnego zniszczenia populacji wyspy Po zebraniu najlepszych i najzdolniejszych przedstawicieli swoich grup, ptaki i świnie wymyślają plan infiltracji wyspy, dezaktywacji urządzenia i powrotu do swojego raju w nienaruszonym stanie.

2. Pokémon: Detektyw Pikachu

Uznany prywatny detektyw Harry Goodman znika w tajemniczych okolicznościach, skłaniając tym swojego 21-letniego syna Tima do rozwiązania tej zagadki, a z pomocą w zagmatwanym śledztwie przybywa dawny partner Harry’ego –  mądry, sprytny i bardzo uroczy detektyw Pikachu. Ponieważ Tim jest jedynym człowiekiem, który rozumie język Pokémona, współpraca przebiega im nad wyraz dobrze, ale rzeczy, które dzięki niej odkryją, zaskoczą obu.


Jesteś kinomanem i szukasz sposobu na poprawę nagłośnienia dla swojego telewizora, ale nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj koniecznie do naszych poradników:


3. Sonic. Szybki jak błyskawica

Świat potrzebował nowego bohatera, więc dostał jeża. 

Napędzany niesamowitą szybkością Sonic wybiera za swój nowy dom Ziemię, przynajmniej do momentu, gdy przypadkowo zniszczy sieć energetyczną, przyciągając niepotrzebną uwagę wykluczonego ze społeczeństwa geniusza zła. Czy Sonicowi uda się uratować świat przed rządami okrutnego wroga?

4. Tomb Raider

Jeśli chodzi o uniwersum filmowe Lary Croft, to “Tomb Raider” z 2018 roku zdobył największe uznanie widzów, zostawiając za sobą nawet kultową wersję z Angeliną Jolie. 

Lara Croft jest zaciekłą i niezależną córką ekscentrycznego poszukiwacza przygód, który zaginął wiele lat wcześniej. W nadziei na rozwiązanie zagadki zniknięcia jej ojca Croft wyrusza w niebezpieczną podróż do ostatniego znanego celu wyprawy rodzica – słynnego grobowca na mitycznej wyspie, która znajduje się gdzieś u wybrzeży Japonii. 

5. Rampage

Prymatolog Davis Okoye dzieli silną więź z niezwykle inteligentnym gorylem srebrzystym Georgem, który przebywa pod jego opieką od dnia swoich narodzin. Kiedy nieuczciwy ważny eksperyment genetyczny idzie niezgodnie z planem, zaczyna powodować dziwne zmiany u Georga i innych zwierząt – rosną do olbrzymich rozmiarów. Kiedy zmutowane bestie wchodzą na ścieżkę zniszczenia, Okoye łączy siły ze zdyskredytowanym jakiś czas temu inżynierem genetyki i wojskiem, by stworzyć antidotum i zapobiec globalnej katastrofie.

6. Mortal Kombat

Mimo słusznego wieku (w tym roku 25 lat!), pierwszy film na podstawie “Mortal Kombat” nadal zajmuje szczególne miejsce w sercach miłośników adaptacji gier wideo.

Lord Rayden (Christopher Lambert) wybiera troje szczególnych wojowników – agentkę Sonię Blade, mnicha z Shaolin Lui Kang i sensację z filmów akcji Johnny'ego Cage'a, by pomogli mu ochronić świat przez złowieszczymi siłami. Po intensywnym treningu mentor zabiera trio do Outworld, miejsca międzywymiarowego turnieju walki, gdzie jego wychowankowie muszą pokonać demonicznych wojowników złego Shang Sung (Cary-Hiroyuki Tagawa) – inaczej zło przejmie kontrolę nad Ziemią. 

7. Final Fantasy: The Spirits Within

Fani cenią ten film szczególnie za zacieranie granic między rzeczywistością a animacją komputerową – jest to pierwszy pełnometrażowy obraz, który wnosi żywy fotorealizm do stworzonych komputerowo ludzkich postaci. Ta ekscytująca futurystyczna opowieść dotyczy mieszkańców Ziemi, którzy muszą stawić czoła swojemu najgroźniejszemu wrogowi – tajemniczemu plemieniu kosmitów, które wysysa życiową energię ze wszystkich istot na planecie.


Chcesz wiedzieć więcej na temat sprzętu audio dla graczy? Koniecznie zajrzyj do naszych poradników:


8. Angry Birds Film

Dla pierwszej części filmu “Angry Birds” również znalazło się miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych adaptacji filmowych gier wideo według użytkowników serwisu Rotten Tomatoes.

Bezlotne ptaki prowadzą raczej szczęśliwe życie na pewnej rajskiej wyspie. No, prawie wszystkie – z wyjątkiem Reda, który ma problem z tak zwanym zarządzaniem gniewem. Jego wkurzone emocje sięgają zenitu, gdy współmieszkańcy jego osady ochoczo witają nowych, podejrzanie zachowujących się przybyszy. Wybuchowy Red łączy swoje siły z dwoma kolegami, by znaleźć prawdziwą przyczynę ich tajemniczego przybycia.

9. Książę Persji: Piaski Czasu

Według krytyków ta adaptacja kultowej gry nie ma wiele do zaoferowania pod względem merytorycznym, ale “Prince of Persia” to kawał świetnej rozrywki – zapewne dlatego znalazł się wśród najlepszych z najlepszych.  

W świętym mieście Alamut rezydują Piaski Czasu, które dają śmiertelnikom możliwość cofnięcia się w czasie. Po przeprowadzeniu ataku na miasto adoptowany syn króla Persji Dastan (Jake Gyllenhaal) nabywa sztylet, który dostęp do tajemniczych piasków. Kiedy jednak zostaje oskarżony o zabójstwo swojego ojca, książę musi stamtąd szybko uciekać. 

10. Resident Evil: Ostatni rozdział

“Ostatni rozdział” to jedyny z dziesięciu filmów inspirowanych grą “Resident Evil”, który trafił na listę ulubionych adaptacji użytkowników serwisu Rotten Tomatoes.

Stworzony przez złą do szpiku kości korporację Umbrella Corp. wirus T rozprzestrzenił się w każdym zakątku globu, infekując planetę oraz zamieniając ludzi w zombie, demony i potwory. Alice (Milla Jovovich), która niegdyś dla nich pracowała, dołącza do ekipy próbującej powstrzymać zagładę i razem przeprowadzają szturm na siedzibę korporacji, a to ostateczne starcie zadecyduje o przyszłości całej ludzkości.

Jeżeli szukasz sprzętu audio i masz pytania na jego temat, skonktaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: