Poprzedni
Następny

NAD C 388 – lepsze jest wrogiem dobrego – test wzmacniacza

c 338

NAD to firma, która jest znana z tego, że ponad wizualne fajerwerki stawia bogactwo i jakość brzmienia swoich urządzeń. Posiłkując się cytatem, najnowsze NAD-y wciąż są z zewnątrz szare, ale wewnątrz jest już zupełnie inna elektronika.

C 338 wygląda jak zwykły wzmacniacz stereo, podczas gdy w rzeczywistości jest zaawansowanym urządzeniem sieciowym o imponujących możliwościach. Na pokładzie znajduje się system Chromecast, który integruje różne usługi sieciowe i ucieszy miłośników strumieniowani a muzyki do wzmacniacza.

Do wnętrza C 338 trafiły specjalnie zaprojektowane układy wykorzystujące zmodyfikowaną wersję sprawdzonego stopnia wyjściowego Hypex UcD. Rozwiązanie to pozwala to na uzyskanie znakomitej precyzji odtwarzanego dźwięku i pokaźnej, pozbawionej zniekształceń i szumów mocy.

Oczywiście z punktu widzenia użytkownika znacznie ważniejsza od funkcjonalności jest jakość dźwięku. Także i w tej kwestii NAD C 338 zasługuje na bardzo dobrą ocenę, czego potwierdzeniem jest werdykt w kategorii brzmienie: „Mocne, koherentne, wszechstronne. Dynamiczny bas, spokojna góra, dobre różnicowanie, czytelna perspektywa stereofoniczna, bez agresywności i efekciarstwa”.

c 338

Z całym testem można zapoznać się w lipcowo-sierpniowym wydaniu magazynu „Audio”. Zachęcamy do lektury.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: