Poprzedni
Następny

Muzycy, którzy z powodzeniem wskoczyli na kinowe ekrany

Nie od dziś wiadomo, że aby być popularnym wykonawcą, trzeba mieć w sobie odrobinę szołmeństwa (lub szołłomeństwa!) i żyłkę aktorstwa, wszak w dzisiejszych czasach koncerty muszą być widowiskowe, klipy powinny przypominać mikro arcydzieła filmowe. Nic więc dziwnego, że wielki świat prawdziwego kina często nęci muzyków, a ci chętnie korzystają z okazji, by zaprezentować publiczności więcej swoich talentów.

xxxxx

Jako że okres kwarantanny rządzi się swoimi prawami i trzeba jakoś zorganizować sobie nadmiar wolnego czasu, nasza propozycja na wieczór brzmi tak: odpalcie swoje zestawy kina domowego i zapraszamy na maraton filmowy z muzykami, którzy romansują z kinem!

Method Man

Członek Wu-Tang Clan najwyraźniej lubi kino prawie tak samo, jak rapowanie, bo na dużym ekranie pojawił się aż ponad 100 razy. Do najpopularniejszych produkcji fabularnych z jego udziałem należą między innymi “How High” – szalona komedia o paleniu marihuany, “The Wire” i “Oz” – absolutne klasyki wśród kryminalnych seriali telewizyjnych i “Orange Is The New Black”, jednak raper nie stroni też od dubbingowania filmów animowanych – jego głos można usłyszeć między innymi w “Coco”. Za kilka miesięcy zobaczymy go również w telewizyjnej produkcji ““Power Book II: Ghost”.

Mick Jagger

Lista produkcji filmowych, w których pojawił się lider Rolling Stones, to nie bułka z masłem – mamy tu do czynienia z prawdziwym weteranem dużego ekranu, który pojawił się nim ponad 600 razy! Role Jaggera, które szczególnie podbiły serca krytyków to “Performance” z 1970 roku, “Ned Kelly” z tego samego roku, “Wings of Ash” z 1978 r., “Running Out Of Luck” z 1987 r., “Freejack” z 1992 r., “Bent” z 1997 r. oraz “The Man from Elysian Fields” z 2001 r.

Snoop Dogg

Kolejnym raperem, który czasami lubi wcielić się w kogoś innego jest Snoop Dogg, znany też jako Snoop Lion. Wystąpił on między innymi w “Dniu Próby” u boku Denzela Washingtona, a jego rola w tym filmie jest uznawana za najlepszą w karierze rapera. Oprócz tego pojawił się gościnnie w takich hitach jak “Dolemite Is My Name”, “Pitch Perfect 2”, “Strasznym Filmie 5” czy “Starsky i Hutch”. Razem z Wizem Khalifą zagrał też bardzo “konopnej” komedii “Mac & Devin Go To High School”, do której też nagrali wspólny kawałek.

Tom Waits

Tom Waits gościł na dużym ekranie wiele razy, głównie za sprawą swojej przyjaźni z Jimem Jarmuschem, w którego filmach pojawił się pięciokrotnie. Zagrał w “Poza prawem” (1986), “Mystery Train” (1989), “Nocy na Ziemi” (1991), “Kawie i papierosach” (2004) oraz “Truposze nie umierają” (2019). Poza wystąpieniem w charakterystycznych dziełach Jarmuscha Waits podjął się też innych ról – zagrał między innymi w “Draculi” Coppoli z 1992 roku, “Parnassusie” z 2009, czy “Balladzie o Busterze Scruggsie” braci Coen z 2018.

Debbie Harry

Mniej więcej w tym samym czasie, gdy Debbie Harry wskoczyła na scenę z zespołem Blondie, próbowała swoich sił w aktorstwie, a plotki mówią, że starała się nawet o rolę księżniczki Lei w “Gwiezdnych Wojnach”. Tej jednak nie zdobyła, za to od tego czasu pojawiła się na ekranie kilka ładnych razy – między innymi w “Lakierze do włosów” (1988), “Moim życiu beze mnie” (2003) i “Elegii” (2008).

Gwen Stefani

Również Gwen Stefani dała się skusić wielkiemu światu kina i przyjęła propozycję wystąpienia w hollywoodzkim hicie “Aviator” u boku Leonardo Di Caprio.

Lauryn Hill

Była liderka The Fugees również kilka razy pojawiła się na dużym ekranie, a zobaczyć ją można między innymi w drugiej części przygód “Zakonnicy w przebraniu”, czy filmach “Król wzgórza” i “Restauracja”.

Alicia Keys

Alicia Keys jest nie tylko żoną, matką, kompozytorką, wokalistką i działaczką społeczną – w natłoku obowiązków znalazła czas również na skromny podbój Hollywood, gdzie upatrzyła sobie między innymi dubbingowanie filmów dla dzieci. Jej głos można usłyszeć na przykład w “Sekretnym życiu pszczół”, “Alvinie i wiewiórkach” oraz w drugiej części “Sekretnego życia zwierzaków domowych”. Poza kinowymi hitami – takimi jak np. “Wielki Gatsby” – wokalistka pojawiła się też w kilku produkcjach telewizyjnych, m.in. w “Bill Cosby Show” i “Czarodziejkach”.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: