Poprzedni
Następny

33 pomysły na kwarantannową nudę dla dorosłych

Izolacja społeczna – jesteśmy w tym razem. Tym dzieciatym raczej nie grozi nuda ani nadmiar czasu wolnego, za to bezdzietni mogą przeżywać teraz prawdziwe katusze. Bo co robić, kiedy mieszkanie lśni czystością, a wszystkie seriale już obejrzane? Mamy kilka pomysłów…

33 pomysły na kwarantannową nudę dla dorosłych

1. Spróbuj wyhodować awokado. Pewnie umrze w ciągu kilku tygodni, ale przynajmniej możesz powiedzieć, że próbowałeś/aś.

2. Zaplanuj swoje następne wakacje od najmniejszego szczegółu. Wiemy, że nie możesz wiedzieć, kiedy to się stanie i nie masz na to wpływu, ale przynajmniej możesz wyobrazić sobie, jak przebiegnie twój urlop i co chcesz zobaczyć, kiedy będziesz na miejscu. Hello Google Grafika, my old friend… Poszukaj muzyki z wymarzonego miejsca, puść ją na swoim stereo i wyobraź sobie, jak będzie, gdy w końcu skosztujesz tam pierwszego wakacyjnego drineczka.

3. Odkryj dziwny i wspaniały świat absurdalnych samouczków na YouTube. Jest ich mnóstwo. Być może nawet za dużo, ale przynajmniej nie będziesz się nudzić.

4. Przeanalizuj możliwości wolontariatu w swoim mieście i zachowaj najciekawsze z nich. Kiedy skończy się kwarantanna, nadal będziemy w dość niepewnej sytuacji, a wniesienie osobistego wkładu jest najlepszym sposobem, by pokazać światu, że ci na nim zależy. Podczas izolacji możesz za to oddać się wolontariatom online, np. Pomagając dzieciom z ubogich rodzin w nauce języka, czy gry na instrumencie.

5. Poświęć ten czas również na naukę czegoś, co może nie do końca jest niezbędne w życiu, ale da ci dziką satysfakcję. Zacznijmy od żonglowania i nie, dwie kulki się nie liczą – zabawa zaczyna się od trzech.

6. Czujesz przytłoczenie natłokiem wiadomości? Zarejestruj się na takim serwisie, jak na przykład Medium.com, który oferuje możliwość spersonalizowania newsów i felietonów według klucza, jakim są twoje zainteresowania. Znajdziesz tam mnóstwo świetnych treści na każdy temat od specjalistów, marek i zwykłych ludzi.

7. Stwórz współdzieloną playlistę w serwisie Spotify i poproś wszystkich, których kochasz o dodanie kilku piosenek do posłuchania w chwilach melancholii.

8. Prowadź pamiętnik kwarantanny, a zapewnisz sobie świetną i zabawną (miejmy nadzieję) lekturę na nudny wieczór za kilka lat.

9. Zrób listę wszystkich irytujących zadań, które musisz odbębnić w ciągu najbliższych kilku miesięcy i spróbuj je zaplanować. Niech nie umknie ci żadna wizyta u notariusza, badania krwi, czy kontrola samochodu. Podobnie jak w przypadku wcześniej planowanego urlopu fantasy (ale znacznie mniej przyjemnego), możesz nie wiedzieć, kiedy pojawi się możliwość zrealizowania tych bolesnych obowiązków, ale przynajmniej będziesz mieć wyraźny obraz sytuacji. Bo pozory kontroli to prawie jak kontrola, prawda?

10. Obejrzyj kilka filmów, po które normalnie nie chciało ci się sięgać, bo są zbyt "wymagające", niszowe lub po prostu nie do końca “twoje". Może w swoim kinie domowym poszerzysz swoje horyzonty albo odkryjesz w sobie zamiłowanie do nowego gatunku filmowego?

Philips 43PUS7334

11. Przenieś wszystkie zdjęcia z telefonu na zewnętrzny dysk twardy. To twoja szansa na pozbycie się ostrzeżenia o "pełnej pamięci" na co najmniej miesiąc.

12. Wybierz z nich 10 zdjęć, które idealnie reprezentują rok 2019, 2018, 2018 itp. i zamów wydruk online. Powstanie z nich wspaniała kronika ostatnich lat.

13. Czy czujesz się w gotowości, aby zmierzyć się z rodzinnym pudełkiem na zdjęcia? Może połączysz je w kilka albumów i zapewnisz sobie trochę dobrych wzruszeń?

14. Jesteś daleko od swoich ukochanych? Wyślij im maila, żeby powiedzieli, jak wygląda codzienne życie w ich otoczeniu.

15. Naucz się jakiegoś wiersza na pamięć.

16. Zacznij prowadzić dziennik snów, zwłaszcza jeśli jest to coś, co jest planach już od jakiegoś czasu, ale zawsze to odkładasz.

17. Zadzwoń do babci.

18. Zadzwoń do mamy.

19. Zadzwoń do wszystkich krewnych.

20. Jeśli masz międzynarodowych przyjaciół, opowiedz im o swoich indywidualnych doświadczeniach w kwarantannie, ale staraj się zbytnio nie dramatyzować. Może wymienicie się jakimiś dobrymi radami?

21. Napisz maila do swojego przyszłego ja.

22. Jeśli mieszkasz ze swoim partnerem, uprawiaj dużo seksu. Jeśli jesteście daleko od siebie, uprawiajcie go przez telefon albo internet. Jeśli nie masz partnera, skorzystaj z okazji i poflirtuj na Tinderze. Endorfinki się przydadzą!

23. Rozpocznij XIX-wieczną korespondencję z partnerem, nawet jeśli mieszkacie razem. Wyznania w stylu młodego Wertera mogą być właśnie tym, czego brakowało w waszym związku.

24. Wybierz co najmniej pięć osób, od których nie słyszałeś od ponad miesiąca i napisz do nich wiadomość, by dowiedzieć się, jak sobie radzą. Może potrzebują jakiegoś wsparcia?

25. Otwórz dokument Google Doc albo Google Sheet i podziel się nim z grupą najbliższych znajomych: zamień go w rodzaj dziennika, w którym możesz dzielić się artykułami, filmami wideo, piosenkami, a nawet po prostu zabłądzić.

26. Wyrzuć tę kupę gazet, magazynów i przypadkowych papierów, które od miesięcy gromadzą się w kącie. Nie potrzebujesz ich, na serio.

27. Zanim jednak wyrzucisz wszystko do kosza, zastanów się, czy nie wykorzystać części z nich do stworzenia kolażu.

28. Jeśli masz kreatywne hobby, takie jak fotografia, malarstwo, rzeźba, pisanie lub projektowanie graficzne, rozważ wzięcie udziału w jakimś internetowym konkursie.

29. Zaktualizuj swoje CV i portfolio, aby następnym razem, gdy zobaczysz świetną ofertę pracy, zgłosić się jako pierwsza osoba.

30. Jeśli masz psa, naucz go czegoś, czego jeszcze nie umie zrobić. Trochę inspiracji:

31. Jeśli znasz obce języki, spróbuj przyjrzeć się kryzysowi z kilku punktów widzenia, czytając zagraniczne serwisy i oglądając wiadomości.

32. Spróbuj zapisać się na co najmniej pięć interesujących newsletterów, a następnie – i teraz zrobi się trudno – regularnie je czytać, kiedy zawitają w twojej skrzynce mailowej.

33. W tym samym duchu wypisz się z subskrypcji wszystkich newsletterów, które zapychają twoją skrzynkę.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: