Poprzedni
Następny

Musicale, które prawdopodobnie nie przypadną do gustu fanom... musicali

Kiedy słyszymy słowo “musical”, najczęściej mamy przed oczami wzniosłe tematy, piękną scenografię, zwycięską selekcję muzyczną i atrakcyjne twarze. Jeśli należysz do grupy konserwatywnych zwolenników klasycznych filmów musicalowych, pozycje, które zaproponowaliśmy poniżej prawdopodobnie przyprawią cię o stan przedzawałowy, więc sięgnij po nie tylko, jeśli nie odstraszają cię takie słowa-klucze, jak: kanibalizm, brutalność, brudne myśli, Szatan, piekło i mordercze rośliny. Dasz radę? W takim odpalaj swój zestaw kina domowego i zaczynamy wycieczkę po najdziwniejszych musicalach ostatnich dekad.

Philips 65OLED984

Cannibal! The Musical (1993)

Ta czarna jak smoła komedia muzyczna od Treya Parkera i Treya Stone’a, twórców kultowego “South Park”, jest luźno oparta na historii prawdziwego poszukiwacza złota Alferda Packera, który przyznał się do aktów kanibalizmu w zimie 1874 roku, kiedy to utknął w górach Kolorado. Parker i Stone, którzy wyreżyserowali, napisali, wyprodukowali i zaszczycili swoją ekranową obecnością ten film, który jest szorstki, surowy, niewygodny i prowokujący, ale nie brak mu zabawnych i boleśnie prawdziwych piosenek.

Romance & Cigarettes (2005)

Ten hołd dla dawnych komiksowych oper romantycznych z nowoczesnymi zwrotami akcji jest projektem scenarzysty i reżysera Johna Turturro. “Romance & Cigarettes” to dziwny i szalony musical, w którym występują wielkie nazwiska Hollywood – między innymi Steve Buscemi, James Gandolfini, Susan Sarandon, Kate Winslet i Christopher Walken. Fabuła jest zabawnie zagmatwana – film opowiada o nowojorskim hutniku o imieniu Nick Murder (Gandolfini), jego żonie Kitty Kane (Sarandon), ich trzech dorosłych córkach, oraz romantycznych komplikacjach wszystkich i ognistej rudowłosej Tuli (Winslet). Historia brzmi dość typowo, ale według Rogera Eberta, jednego z najznakomitszych amerykańskich krytyków filmowych, dzieło Turturro jest “prawdziwością, filmem których wybucha odważną oryginalnością, zaskakującą seksualnością, szalejącymi emocjami i anarchiczną wolnością”.

Tenacious D in The Pick Of Destiny (2006)

Niestety filmowy debiut komediowo-rockowego duetu Tenacious D (w składzie: Jack Black i Kyle Gass) z Los Angeles nie był takim hitem, na jaki liczyli fani. Mimo to, biorąc pod uwagę jakość piosenek i kaliber komedii w filmie, a także gościnne występy gwiazd (Ronnie James Dio, Meat Loaf, John C. Reilly, Ben Stiller i David Grohl jako Szatan), wygląda na to, że “Tenacious D in The Pick Of Destiny” i tak w wielu kręgach stał się filmem kultowym. Akcja wyreżyserowanego i napisanego przez Liama Lyncha dzieła odbywa się w latach 90-tych i opowiada fikcyjną historię powstania zespołu Tenacious D oraz ich niebezpieczną misję odnalezienia zagubionej kostki gitarowej samego Lucyfera.

Little Shop of Horrors (1986)

“Little Shop of Horrors”, który radośnie wykorzystuje wszelkie sztuczki tandetnego horroru i filmów sci-fi, został zaadaptowany z odnoszącej sukcesy komedii muzycznej, a z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru wyreżyserował go Frank Oz, odpowiedzialny również za takie przeboje kinowe, jak “Zgon na pogrzebie”, czy “Muppety na Manhattanie”. Akcja filmu toczy się na początku lat 60. Seymour Krelborn to kujon i dobroduszny kwiaciarz, który pewnego dnia, w czasie zaćmienia słońca, odkrywa niezwykłą i podstępną morderczą roślinę, która marzy o smaku o smaku ludzkiej krwii. Doo-wopowe melodie, nostalgiczne libretto i teksty oraz inspirujące muzyczne kreacje Jamesa Belushi, Johna Candy'ego, Christophera Guesta, Steve'a Martina i Billa Murraya sprawiają, że mały sklep z horrorami bardziej przypomina salon ze złotem i diamentami.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: