Poprzedni
Następny

Mission 770 – nowa wersja klasycznego modelu rodem z Wielkiej Brytanii

Mission wprowadza do oferty nowy model kolumn głośnikowych – 770. Ta podstawkowa konstrukcja została zaprojektowana i wyprodukowana w brytyjskiej siedzibie firmy, zlokalizowanej w Huntingdon, w hrabstwie Cambridgeshire. Design nowej „siedemset siedemdziesiątki” nawiązuje do modelu produkowanego jeszcze w latach 70. ubiegłego wieku. Pojawienie się kolumn Mission 770 na rynku to ukłon w stronę dziedzictwa firmy i nawiązanie bogatej do tradycji tego brytyjskiego producenta.

Mission 770

770 to jeden z najbardziej cenionych modeli w długiej historii produkcji zestawów głośnikowych przez firmę Mission. Jest on ucieleśnieniem pionierskich badań prowadzonych przez brytyjskiego producenta w późnych latach 70. i 80. ubiegłego wieku, a jego korzenie sięgają 1977 roku. Oryginalny model Mission 770 zadebiutował na rynku w 1978 r. Szybko zyskał miano najlepiej sprzedającego się zestawu głośnikowego firmy Mission i w naturalny sposób przeszedł do wersji MK2, a następnie MK3, w których poprawiano przede wszystkim takie parametry jak czułość i moc. Następnie konstrukcja ta została przeniesiona do wersji Freedom i innych, ale żadna z nich nie osiągnęła już takiej popularności jak oryginalna „siedemset siedemdziesiątka”.

Mission 770

Kolumny „Made in the UK”

Nowy Mission 770 został zaprojektowany i wyprodukowany w Wielkiej Brytanii. Powstał w specjalnie zbudowanym firmowym obiekcie o powierzchni 2300 m2, w Huntingdon, w hrabstwie Cambridgeshire – ojczyźnie brytyjskiego hi-fi. Model 770 zawsze był produkowany zgodnie z zasadą firmy Mission – dążenia do zachowania odpowiedniego stosunku jakości produktu do jego ceny. Nowy Mission 770 jest potwierdzeniem tego założenia, równoważąc doskonałe rzemiosło, naturalne brzmienie i przystępną cenę z pięknie wyprofilowaną konstrukcją, która w swoich różnych wcieleniach była sprzedawana w milionach egzemplarzy na całym świecie.

Mission 770

Nowe przetworniki

Nacisk w nowych kolumnach Mission 770 położono na połączenie polipropylenowej membrany i obudowy o kontrolowanym rezonansie. W związku z tym firma Mission opracowała nowy przetwornik polipropylenowy, nawiązujący do pierwowzoru pod względem szerokiego pasma przenoszenia i niewielkich podbarwień dźwięku, przy jednoczesnym udoskonaleniu układu napędowego w celu uwzględnienia współczesnych wymagań sprzętowych w zakresie mocy i dynamiki. Podobnie jak w oryginale, przetwornik został umieszczony w 8-calowym koszu z odlewu ciśnieniowego, z większymi tylnymi „oknami” w celu redukcji wczesnych odbić. Nowa membrana polipropylenowa została usztywniona w porównaniu z pierwowzorem, dzięki czemu uzyskano zwarty i szybki bas, co pozwala dokładnie słyszeć, jak grają instrumenty basowe.

Mission 770

Drugi z zastosowanych przetworników elektroakustycznych to miękka kopułka wysokotonowa z magnesem ferrytowym o wysokiej wartości strumienia magnetycznego. Została ona zaprojektowana dla uzyskania gładkiego, szczegółowego przetwarzania wysokich tonów.

Oryginalny model 770 był znany ze swojego ciepłego, bogatego i naturalnego charakteru odtwarzanych dźwięków. Nowy Mission 770 zachowuje te atuty, wprowadzając dodatkowo otwarte, szczegółowe brzmienie, które zachęci Cię do okrycia na nowo całej posiadanej kolekcji muzyki.

Klasycznie nowoczesny

Firma Mission „przywraca ponownie do życia” głośniki 770, które łączą styl retro i ponadczasową muzykalność. Nowa wersja Mission 770 to prawdziwy współczesny klasyk. Wykorzystuje ona połączenie tradycji z zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi w celu uzyskania optymalnych osiągów, przy jednoczesnym zachowaniu wierności dziedzictwu firmy Mission.

Mission 770

Wykorzystujące obudowę bas refleks dwudrożne kolumny Mission 770 są ręcznie fornirowane, a na froncie mają charakterystyczną, firmową wstawkę z logo i oznaczeniem modelu oraz tradycyjną materiałową maskownicę.

Niekończące się prace rozwojowe

W modelu Mission 770 na uwagę zasługuje także zaawansowana konstrukcja zwrotnicy. Przy jej opracowywaniu przeprowadzono tysiące godzin testów, które doprowadziły do uzyskania spójnego dźwięku, który jest zarówno porywający, jak i naturalny, niezależnie od materiału źródłowego.

Przy projektowaniu układu zwrotnicy dążono do tego, aby zapewnić odpowiedni poziom integracji między zastosowanymi w kolumnie przetwornikami elektroakustycznymi. Dzięki zastosowanej konstrukcji, która powstała m.in. w oparciu o testy odsłuchowe, głośnik zachowuje się jak jeden, spójny system muzyczny.

Mission 770

Konstrukcja podstawki

Podstawka do kolumn Mission 770 została zaprojektowana na zamówienie we współpracy z Peterem Comeau z Grupy IAG. Aby zapewnić doskonałą prezentację posadowionego na niej głośnika 770, każdy aspekt tej konstrukcji był brany pod uwagę. Wykonany ręcznie w Anglii, z solidnej brytyjskiej stali, stand do modelu 770 jest idealnym potwierdzeniem bezkompromisowego podejścia firmy Mission do projektowania i produkcji „Made in UK”.

Mission 770

Wkrótce w ofercie

Kolumny Mission 770 mają pojawić się w sprzedaży już w kwietniu tego roku. Początkowo dostępne będą w orzechowej wersji kolorystycznej (Classic Walnut), ale w niedalekiej przyszłości planowane jest wprowadzenie także czarnego koloru obudowy (Black Oak).Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: