Poprzedni
Następny

Luxman zapowiada nową generację gramofonu PD-151

Firma Luxman zaprezentowała nową wersję odtwarzacza płyt winylowych PD-151. Pierwsza generacja tego modelu z napędem paskowym – wykorzystująca solidną, sztywną obudowę – pojawiła się na rynku już w 2018 roku, łącząc funkcjonalność i niezawodną pracę. Nowa, długo oczekiwana wersja tego urządzenia, została wyposażona m.in. w nowo zaprojektowane ramię.

Luxman PD-151 MKII

Model PD-151 MKII jest solidnie wykonanym odtwarzaczem płyt winylowych z napędem paskowym i bardzo czułym ramieniem, skoncentrowanym na niezawodnych osiągach i wzornictwie nawiązującym do swojego wysoko cenionego poprzednika.

W wykończeniu modelu PD-151 MKII uniknięto przesadnej dekoracyjności. Dzięki temu słuchacze mogą cieszyć się prostotą konstrukcji, niezbędną do osiągnięcia doskonałej reprodukcji dźwięku. Górna część urządzenia koncentruje się na trzech podstawowych elementach: ramieniu, układzie napędowym i talerzu, co pozwoliło uzyskać fascynujący wygląd, łączący klasyczne wzornictwo i funkcjonalność na wysokim poziomie.

Nowa konstrukcja ramienia

Nowo zaprojektowane ramię to konstrukcja statycznie wyważona, wykorzystująca technikę łożyskowania opracowaną przez firmę SAEC. Ramię ma kształt litery „S” i zostało wyposażone w uniwersalne gniazdo, ułatwiające instalację wymiennej wkładki gramofonowej, takiej jak np. Luxman LMC-5.

Luxman PD-151 MKII

Model PD-151 MKII pracuje z wykorzystaniem wolnoobrotowego, bezszczotkowego silnika prądu stałego o wysokim momencie obrotowym, a jego opracowanie zajęło około dwóch lat. Układ napędowy monitoruje i utrzymuje prędkość dzięki specjalnie opracowanej pętli PID (Proportional Integral Differential). Pozwala to na szybkie i niezawodne przełączanie prędkości obrotowej. Gramofon może pracować 3 prędkościami (33 1/3, 45 i 78 obr./min). Talerz modelu PD-151 MKII został wykonany z grubego, maszynowo obrabianego aluminium o masie 4 kg. Inżynierowie Luxmana zastosowali łożyska, co umożliwiło uzyskanie dużej siły bezwładności i pozwoliło utrzymać stabilność obrotów.

Luxman PD-151 MKII – dostępność

Gramofon sprzedawany jest bez wkładki gramofonowej i osłony przeciwpyłowej w zestawie (są to akcesoria opcjonalne). Model PD-151 MKII ma pojawić się na japońskim rynku już w maju, a w innych krajach świata trafi do sprzedaży latem 2022 r.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: