Poprzedni
Następny

Lithe Audio – nowa marka w ofercie Top Hi-Fi & Video Design

Do oferty Top Hi-Fi & Video Design dołączą już wkrótce produkty brytyjskiej marki Lithe Audio. Są to przede wszystkim aktywne głośniki sufitowe, obsługujące różnego typu systemy komunikacji bezprzewodowej, a także głośniki ogrodowe i akcesoria kompatybilne z oferowanymi przez Lithe Audio modelami. Urządzenia brytyjskiego producenta będą dostępne zarówno online – na tophifi.pl, jak i w ogólnopolskiej sieci salonów Top Hi-Fi & Video Design.

Lithe Audio Bezprzewodowe Głośniki instalacyjne

Początki firmy Lithe Audio, której główna siedziba znajduje się w brytyjskim Crawley, sięgają 2008 roku. Wówczas duet prawdziwych geeków i miłośników nowych technologii, czyli Wesley Siu i Amit Ravat, postanowił założyć firmę oferującą produkty, które będą poprawiały komfort życia użytkowników. Zaczynali oni od produkcji włączników oświetlenia i ściennych gniazd sieciowych klasy premium.

Lithe Audio Głośniki sufitowe

Pomysł na markę Lithe Audio zrodził się z połączenia dotychczasowych sukcesów w tworzeniu inteligentnych rozwiązań dla domu z zamiłowaniem wspomnianej dwójki założycieli do muzyki i szeroko pojętej technologii rozrywkowej. W rezultacie, pod szyldem Lithe Audio powstało wiele innowacyjnych produktów, na czele z unikalnymi głośnikami Bluetooth typu „all-in-one”, które dzięki swojej prostocie użytkowania i stylowemu wzornictwu zyskały uznanie wśród wielu klientów. Aktualna oferta Lithe Audio jest jednak znacznie bardziej rozbudowana.

Lithe Audio – oferta produktowa

Produkty marki Lithe Audio perfekcyjnie odpowiadają na potrzeby wielu konsumentów, w tym entuzjastów sprzętu typu DIY, projektantów wnętrz, a także firm budowlanych czy deweloperów różnego rodzaju nieruchomości. Unikalne na rynku produkty Lithe Audio są wykorzystywane zarówno w domach prywatnych, jak i w rozwiązaniach biznesowych czy hotelowych.

Lithe-Audio

W ofercie Lithe Audio znajdziemy przede wszystkim:

  • sufitowe głośniki Bluetooth (kompatybilne także z asystentami głosowymi, do wykorzystania w pojedynczych pomieszczeniach, np. w kuchni, łazience czy pokoju hotelowym);
  • sufitowe głośniki multiroom (obsługujące dodatkowo m.in. dwuzakresową łączność Wi-Fi, a także takie funkcje jak AirPlay 2, Chromecast, Spotify Connect czy DLNA, współpracują ponadto z aplikacją mobilną Lithe Audio);
  • sufitowe głośniki multiroom z serii Pro (najbardziej zaawansowane, do łączności Bluetooth i Wi-Fi dodające kompatybilność z WiSA i techniką PoE, czyli Power over Ethernet);
  • głośniki ogrodowe (zarówno aktywne, jak i pasywne, do zastosowań zewnętrznych, wygodne w instalacji i użytkowaniu, a przy tym zapewniające wysokiej jakości dźwięk).

W ofercie, oprócz instalacyjnych głośników sufitowych pasywnych, jak i tych z wbudowanym wzmacniaczem, jest także kompaktowy subwoofer aktywny, który jest łatwy do ukrycia w pomieszczeniu. Lithe Audio oferuje także różnego typu akcesoria do swoich modeli, w tym m.in. ścienne regulatory głośności oraz okablowanie.

Lithe-Audio subwoofer

Charakterystyczną cechą produktów Lithe Audio jest komfort ich instalacji i konfiguracji. Dzięki aktywnym konstrukcjom głośników nie ma potrzeby doprowadzania do nich kabli głośnikowych i ukrywania ich w ścianie czy suficie. Pozwala to uniknąć skomplikowanych remontów. Nie trzeba też wykonywać tzw. „centralki”, aby korzystać z rozwiązań multiroom, tworząc nawet do 32 stref w ramach domowego systemu audio. Co więcej, modele z linii Pro wspierają WiSA (Wireless Speaker and Audio), czyli standard bezprzewodowej transmisji sygnału audio. W oparciu o głośniki Lithe Audio należące do serii Pro możemy dzięki temu stworzyć bezprzewodowe kino domowe – także kompatybilne ze standardem Dolby Atmos – bez konieczności wykorzystywania amplitunera wielokanałowego.

Lithe Audio głośniki sufitowe

Zapraszamy do salonów

Więcej informacji o nowych urządzeniach Lithe Audio, jak i o samej marce, znajdziesz na stronie internetowej tophifi.pl. Zachęcamy też do odwiedzenia salonów sprzedaży Top Hi-Fi & Video Design. Dostępni na miejscu specjaliści chętnie pomogą Ci bliżej poznać funkcje i możliwości produktów marki Lithe Audio i odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania związane z oferowanym sprzętem.

Przewidywana dostępność produktów Lithe Audio na tophifi.pl i w naszych salonach stacjonarnych to przełom kwietnia i maja.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: