Poprzedni
Następny

Legendarna seria wkładek gramofonowych Audio-Techniki w nowej odsłonie

Audio-Technica AT-OC9X

Czwarta generacja legendarnej serii wkładek gramofonowych Audio-Techniki, AT-OC9X, już wkrótce pojawi się w salonach Top Hi-Fi & Video Design. Nowa odsłona charakteryzuje się jeszcze większym dopracowaniem i dbałością o szczegóły, a każdy z pięciu modeli wyposażono w podwójną cewkę drgającą.

W skład nowej kolekcji wchodzi pięć oddzielnych wkładek gramofonowych: AT-OC9XEB, AT-OC9XEN, AT-OC9XMLAT-OC9XSH oraz AT-OC9XSL. Poszczególne modele różnią się od siebie dostępnymi opcjami szlifu igły oraz konstrukcją wspornika – w pierwszych dwóch wkładkach wspornik wykonano z aluminium, natomiast AT-OC9XMLAT-OC9XSH oraz AT-OC9XSL posiadają boronową konstrukcję wspornika.

Elementem charakterystycznym dla nowych modeli jest połączenie magnesu neodymowego z elektrostatycznym jarzmem. Zastosowane rozwiązanie zapewnia zwiększoną energię magnetyczną. Aby uzyskać czysty przekaz sygnału do budowy cewek konstruktorzy sięgnęli po czystą miedź wykonaną w technologii Pure Copper by Ohno Continous Casting (PCOCC).

Ponadto każda wkładka posiada podwójną cewkę drgającą. W ten sposób możliwe jest precyzyjne oddzielenie kanałów lewego i prawego, co pozwala na uzyskanie znakomitego obrazu dźwiękowego oraz szerokich zakresów częstotliwości.

Warto pokrótce zapoznać się z każdą z pięciu wkładek, zwracając uwagę przede wszystkim na różnorodność zawartych igieł.

AT-OC9XEB

Model AT-OC9XEB wyposażono w igłę zakończoną końcówką diamentową ze szlifem eliptycznym wklejaną na trzpień. Wkładka cechuje się ulepszoną i wyróżniającą się konstrukcją, zapewniającą większą odporność na rezonans.

AT-OC9XEN

Pełną igłę diamentową ze szlifem eliptycznym zastosowano we wkładce AT-OC9XEN. Konstrukcja igły, będąca jednym kawałkiem diamentu z okrągłym trzpieniem, jest lżejsza i sztywniejsza niż diamentowa końcówka wklejana w okrągły tytanowy wspornik, jak w przypadku wkładki AT-OC9XEB. Zastosowanie pełnego diamentu ma swoje odzwierciedlenie w cenie, ale jakość odwzorowania dźwięku jest znacznie wyższa. W szczególności dotyczy to wierności brzmienia wysokich tonów oraz jakości odpowiedzi impulsowej.

AT-OC9XML

AT-OC9XML posiada igłę ze szlifem mikroliniowym. Zastosowanie tego szlifu pozwala dwukrotnie zwiększyć żywotność igły. Ponadto liniowy styk igły minimalizuje „wewnętrzne zniekształcenia rowka”, a także zapewnia szerszą odpowiedź częstotliwościową i zwiększa do maksimum rozdzielczość w zakresie średnich i wysokich tonów.

AT-OC9XSH

Wkładka AT-OC9XSH wyróżnia się igłą o szlifie Shibata, jaka jest najbardziej zaawansowaną wkładką gramofonową z nowej serii VM95. Ten flagowy model wyposażony został w pełną igłę ze szlifem Shibata, który jest ceniony w szczególności przez najbardziej wymagających użytkowników płyt winylowych. Specjalnie zaprojektowany szlif zapewnia lepsze śledzenie niż w przypadku szlifu eliptycznego. Obszar śledzenia jest dokładniejszy dzięki lepszemu, pełniejszemu kontaktowi igły z rowkiem płyty.

AT-OC9XSL

Projektanci igłę o szlifie Special Line Contact umieścili w AT-OC9XSL. Szlif ten był do tej pory wykorzystywany we flagowym modelu japońskiego producenta, ponieważ pozwala zyskać bogate w tonalne niuanse brzmienie i sprawia, że igła „zbiera” nawet najdrobniejszą porcję informacji z powierzchni rowka płyty.

Wkładek Audio-Techniki już wkrótce można spodziewać się w salonach Top Hi-Fi & Video Design.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: