Poprzedni
Następny

Kwiecień z ELAC

ELAC to jedna z najbardziej innowacyjnych firm w branży audio, produkująca zespoły głośnikowe najwyższej klasy i nie tylko. Konstrukcje firmy łączą w sobie rzetelną wiedzę, zaawansowaną inżynierię i mechanikę oraz doskonałą akustykę. Dzięki temu wyróżniają się one niezwykle wiernym i zrównoważonym dźwiękiem. Warto choć raz w życiu posłuchać co niemieccy inżynierowie mają do zaoferowania naszym domowym systemom audio.

Dlatego właśnie Elac jest bohaterem miesiąca w salonach Top Hi-Fi & Video Design. Wybierz interesujący Cię zestaw lub model kolumn Elac’a i skontaktuj się z nami – mejlowo, telefonicznie lub przez formularz zapisów na odsłuch na naszej stronie internetowej. W naszych salonach, w komfortowych warunkach dedykowanej sali odsłuchowej - tylko dla Ciebie, będziesz mógł sprawdzić na własne uszy walory głośnikowych konstrukcji niemieckiego producenta.

Główną zasadą na której bazuje ELAC, jest pomysłowość inżynierów. Przynosi to zaskakująco dobre efekty. W dziale rozwoju firmy powstało wiele unikatowych rozwiązań, takich jak przetworniki wysokotonowe JET oraz „kryształowe membrany”. Nieustanny rozwój technologiczny i dbałość o dokładne wykonanie każdego szczegółu są tutaj przykładem perfekcyjnej inżynierii i rygorystycznego przestrzegania norm jakościowych ustalonych przez firmę – strategii znanej jako „zero błędów”.

Dla przykładu podłogowe kolumny głośnikowe ELAC VELA FS 408 mogą pochwalić się wszystkimi zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi i elementami stylistycznymi fenomenalnej serii VELA. Od strony technicznej kolumna jest 2,5-drożną konstrukcją z wentylowaną obudową, w której można znaleźć dwa 180-milimetrowe głośniki niskotonowe AS-XR oraz jednostkę wysokotonową JET. Przetworniki średnio-niskotonowe modelu VELA FS 408 wyróżniają się potężnym układem magnetycznym i „kryształowymi membranami” oraz cechują się długim skokiem. Takie połączenie jest w stanie zapewnić niesamowitą wydajność w zakresie niskotonowym.

ELAC Carina FS247.4 kontynuuje tradycję ELAC-a w stosowaniu przetwornika wysokotonowego JET, który współpracuje z dwoma przetwornikami niskotonowymi z aluminiowymi membranami. Zapewniając prawdziwy dźwięk wysokiej rozdzielczości, przetwornik wysokotonowy JET ELAC-a nie tylko zachwyca błyskawiczną reakcją oraz bardzo dużym zakresem dynamiki, ale gwarantuje także minimalne zniekształcenia wraz z szerokim pasmem przenoszenia. Ten wielokrotnie nagradzany na całym świecie komponent wspomaga również uzyskanie niebywale przejrzystego i naturalnego dźwięku.

Inżynierowie z ELAC nie koncentrują się wyłącznie na kolumnach hi-endowych i budują najlepsze w swoim przedziale cenowym zespoły głośnikowe dla osób wyposażonych w standardowej czułości narząd słuchu. Właśnie do nich jest skierowana seria Debut, a flagową konstrukcją z nowej serii Debut Reference jest wolnostojąca kolumna głośnikowa ELAC DFR52. ELAC DFR52 jest 3-drożną konstrukcją bas-refleks. Sekcję wysokotonową tworzy 25-milimetrowa tekstylna kopułką, z kolei średnie tony odtwarza 133-milimetrowa jednostka z membraną z włókna aramidowego. Identyczny przetwornik zastosowano w sekcji niskotonowej, lecz aby uzyskać pożądany efekt, konstruktorzy wykorzystali dwa głośniki.

Zapraszamy zainteresowanych produktami ELAC na naszą stronę tophifi.pl oraz do sieci salonów zlokalizowanych na terenie całego kraju. Zapewniamy komfortowe warunki podczas odsłuchów, doskonałe nagłośnienie i najlepsze ceny zestawów stereo oraz kina domowego.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: