Poprzedni
Następny

Kuchenny high-end – recenzja modelu Loewe klang s1 w magazynie „Audio”

Loewe to nie tylko wyjątkowe telewizory, ale również designerski sprzęt audio, taki jak np. model klang s1, który trafił na testy do redakcji magazynu „Audio”. To niezwykle funkcjonalny system strumieniowy audio, który pozwala na odtwarzanie muzyki z wielu różnorodnych źródeł. Doskonale sprawdzi się np. w domowej kuchni.

Loewe klang s1

Sprzęt firmy Loewe wyróżnia się nietuzinkowym designem, który doceniają zarówno klienci, jak i fachowcy z branży wzornictwa. Na jakość wykonania modelu klang s1 zwrócił również uwagę redaktor magazynu „Audio” testujący urządzenie:

„S1 ma solidną, metalową obudowę, przyciąga uwagę niekonwencjonalną formą i wyszukanym stylem. Rozbudowany panel na górnej ściance zawiera wielofunkcyjne pokrętło, dziesięć przycisków, a nawet spory wyświetlacz.”

Loewe klang s1

W kompaktowej obudowie urządzenia, które Loewe definiuje jako Smart Radio, kryje się jednak znacznie więcej niż tylko dostęp do programów radiowych, o czym zresztą testujący nie omieszkał wspomnieć:

„S1 potrafi wyciągnąć z sieci radio internetowe, obsługuje także Spotify, Deezer, Amazon Music.”

„Z tyłu jest też gniazdo zasilania, wejście antenowe (dla FM oraz DAB) oraz złącze USB dla pamięci z plikami muzycznymi. Dostępny jest zarówno system Bluetooth, jak i sieć Wi-Fi.”

Loewe klang s1

Model klang s1 umożliwia ustawienie jednego z dostępnych profili dźwiękowych, co pozwala na modyfikację brzmienia i dopasowanie go do preferencji użytkownika. Redaktor magazynu „Audio”, sprawdził jakość dźwięku testowanego urządzenia na firmowych, neutralnych ustawieniach, porównując je przy okazji do kilku innych, konkurencyjnych modeli:

„Jak klang, to klang – Loewe gra żywo, dźwięcznie, trochę metalicznie, mniej subtelnie, bardziej dobitnie, bezpośrednio, komunikatywnie, nie żałuje „wyższego środka”, detale błyszczą, wokale często też.”

„...klang s1 nie obciąża się basem, a więc dużą mocą niesioną przez ten zakres, i pewnie dlatego gra tak rześko i czysto. Można go postrzegać jako ambitną wersję kuchennego radyjka, a nie system salonowy. Będzie to jednak kuchenny high-end.”

Loewe klang s1

Pełny test modelu klang s1 znajdziesz w numerze 9/2021 magazynu „Audio”.

Głośnik klang s1, a także inne urządzenia audio i telewizory Loewe znajdziesz w salonach Top Hi-Fi & Video Design. Odwiedzając najbliższy punkt sprzedaży, z pomocą fachowych doradców, możesz samodzielnie sprawdzić możliwości sprzętu firmy Loewe i wielu innych producentów.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: