Poprzedni
Następny

Koncert Noworoczny 2022 z Wiednia - Filharmonicy Wiedeńscy i Daniel Barenboim

Tradycji musi stać się zadość. Szczególnie takiej, która swój początek ma w roku 1941. Ciężko o lepsze muzyczne zainaugurowanie roku, niż to w towarzystwie filharmoników będących jednymi z najlepszych na świecie. Tak bowiem bez wątpienia można określić muzyków dających nam noworoczny koncert w wiedeńskiej Złotej Sali Musikverein, która w ujęciu akustycznym zachwyca brzmieniem, przestronnością i przejrzystością dźwięku. To podobne cechy do tych, których poszukują pasjonaci domowych systemów audio. Niewątpliwie posiadacze rozbudowanych systemów stereo czy kina domowego będą mogli ten koncert odczuć jeszcze dosadniej.


Photo by Jonathan on Unsplash

Czemu niezmiennie od lat, mimo świata pędzącego ku cyfryzacji, ten koncert będący manifestem tego co w życiu klasyczne i tradycyjne, mimo to wzbudza tak ogromne zainteresowanie? Transmisja do ponad 90 krajów świadczy o tym, że „Świat” ma pewną potrzebę. Najprawdopodobniej to chęć obcowania z wydarzeniem szlachetnym, mającym głębokie dziedzictwo w historii muzyki i inspirującym – „Świat” dalej tego potrzebuje.

Na pewno też tym co pozwoliło zbudować fenomen koncertu noworocznego w Wiedniu jest rola, jaką odgrywają w nim dyrygenci. Nie ma tu mowy o stałym składzie – dość przewidywalny jest jedynie skład samej orkiestry, ale jej sternik co roku się zmienia, nadając koncertowi indywidualny charakter.   
Ponadto nie tak dawno rozstrzygnięty XVIII Konkurs Chopinowski pokazuje, że muzyka klasyczna nadal trzyma się mocno i wzbudza ogromne zarówno zainteresowanie jak i emocje.

Tegoroczny, a chcąc być kalendarzowym ortodoksem - przyszłoroczny koncert, poprowadzi urodzony w Argentynie maestro Daniel Barenboim. Będzie to jego trzecie spotkanie z wiedeńską publicznością (choć od kilku lat nie można oprzeć się wrażeniu, że wiodącą grupą widzów na miejscu są Ci pochodzący z Azji). Dyrygent miał już okazję prowadzić to prestiżowe wydarzenie koncertowe w 2009 i 2014 roku.

Program koncertu jak zawsze będzie przepełniony twórczością kompozytorów z rodziny Strauss’ów, ale pojawią się w nim też kompozycje stworzone przez Josefa Hellmesbergera Syna oraz Carla Michaela Ziehrera. Dla chcących poćwiczyć przed koncertem, zamieszczamy również film z Marszem Radetzky’ego, który od lat angażuje publiczność zachęcając do wspólnego odklaskania tego ikonicznego wręcz utworu. Jako ciekawostkę dodamy, że to zapis z koncertu w 2014 roku kiedy orkiestrą kierował właśnie Daniel Barenboim. 

Kiedy i gdzie będzie obejrzeć to wydarzenie? Koncert będzie transmitowany na antenie TVP Kultura, a jego początek jest zaplanowany na godzinę 11:15 – oczywiście 1 stycznia 2022.

Jako przedsmak zbliżającego się wydarzenia poniżej umieszczamy pełny zapis z ostatniego koncertu, który rozpoczął 2021 rok.

Wejdźmy w 2022 rok z radością, nadzieją i piękną muzyką. Pierwszego dnia stycznia wszyscy spotkajmy się w Wiedniu!


Jeżeli muzyka jest dla Państwa ważna i poszukują Państwo sprzętu audio do domu - prosimy o kontakt z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design. Nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Państwa oczekiwaniami.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: