Poprzedni
Następny

"John Porter Solo" - koncerty online w instytucjach kulturalnych

„Na jednym wozie” w okresie pandemii jadą muzycy, instytucje kulturalne oraz firmy zaangażowane na co dzień w techniczną organizację koncertów. To niezwykle trudny czas dla branży muzycznej, a ograniczenia, z którymi obecnie zderzają się artyści, wymuszają na nich i domach kultury odnalezienie się w nowej, covidowej rzeczywistości. Sposobem na ponowne połączenie się ze swoimi fanami oraz miłośnikami muzyki są koncerty online. Wszystko z tęsknoty za publicznością, z potrzeby grania i obcowania z muzyką, a także z wewnętrznej niepohamowanej energii i radości tworzenia. 

Taką inicjatywą skierowaną do osób spragnionych muzyki w „żywej formie” są koncerty „live” organizowane w formie live stream przez Dom Kultury Zacisze. W przeciwieństwie do koncertów w klasycznej formie, które mają lokalny charakter, tu muzyka może popłynąć w każdy zakątek naszego kraju, dzięki internetowej formule wydarzenia. Wszystko bez wychodzenia z domu, bezpiecznie, z wykorzystaniem swoich systemów audio czy słuchawek.

Pierwszy tego typu koncert już za nami, 15 listopada na scenie DKZ wystąpili Irek Głyk Vibes Expression w duecie z Piotrem Matusikiem. Natomiast już za tydzień, 29 listopada, będziemy mieli okazję zobaczyć na żywo występ Johna Portera, w koncercie „John Porter Solo”:

John Porter to artysta od wielu lat związany z Polską i polskim rynkiem muzycznym. Walijski muzyk, kompozytor i tekściarz, młodszym słuchaczom znany z występów w duecie z Anitą Lipnicką. Mieszka w Polsce od 1976 roku - tu zaczął tworzyć, komponować oraz robić karierę jako wykonawca. W roku 1977 poprzez jazzmana Tomasza Piesiewicza poznał Korę i Marka Jackowskich. Stworzyli wtedy trio o nazwie „Maanam-Elektryczny Prysznic”, późniejszy Maanam. Razem współpracowali przez około 2 lata, Porter grał tam głównie na gitarze akustycznej i wraz z Markiem Jackowskim towarzyszył wokalnie Korze. W maju 1979 roku poznał wrocławskich muzyków: gitarzystę Aleksandra Mrożka, basistę Kazimierza Cwynara i perkusistę Leszka Chalimoniuka. Z nimi założył swój własny zespół Porter Band, a jego drogi z Maanamem się wtedy rozeszły.

W programie koncertu „John Porter Solo”, który przypominamy, że odbędzie się już 29 listopada, nie zabraknie utworów z ostatniego solowego krążka artysty „Honey Trap” i piosenek z legendarnej płyty zespołu Porter Band „Helicopters”.
Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. To niepowtarzalna okazja by w sposób bezpieczny, bez wychodzenia z domu, dalej być blisko z muzyką, kulturą i ludźmi, którzy je tworzą. 


Jeżeli szukasz sprzętu audio i masz pytania na jego temat, skonktaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: