Poprzedni
Następny

IFA 2019: ATH-CKS5TW i ATH-CK3TW – nowe, prawdziwie bezprzewodowe słuchawki Audio-Techniki

ATH-CKS5TW i ATH-CK3TW

ATH-CKS5TW i ATH-CK3TW to zupełnie nowy, prawdziwie bezprzewodowy duet słuchawek Audio-Techniki. Modele te zostały zaprojektowane specjalnie dla wszystkich miłośników muzyki, którzy szukają całkowitej wolności od przewodów, jak również prawdziwego komfortu podczas słuchania ulubionych kawałków w ruchu.

Obie konstrukcje łączą 57-letnie doświadczenie Audio-Techniki w dziedzinie inżynierii akustycznej i cenioną jakość dźwięku japońskiej firmy, jednocześnie charakteryzując się lekką, kompaktową budową, wydajną baterią oraz najnowszą technologią bezprzewodową Bluetooth. ATH-CKS5TW wraz z ATH-CK3TW zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o wygodzie i łatwości użytkowania w podróży.

Oba modele wyposażono w funkcję Auto Power On/Off, która pozawala automatycznie włączyć słuchawki i połączyć je ze smartfonem lub przenośnym odtwarzaczem audio, kiedy słuchawki zostaną wyjęte z etui do ładowania. ATH-CKS5TW i ATH-CK3TW wyłączają się również automatycznie po umieszczeniu z powrotem w obudowie. Ta z kolei zawiera wskaźniki LED informujące o stanie naładowania baterii, a ładowanie odbywa się za pośrednictwem USB-C, będącego obecnie standardem dla smartfonów.

ATH-CKS5TW i ATH-CK3TW

Dźwięk podczas połączeń także uległ poprawie, co jest zasługą technologii Clear Voice Capture, która gwarantuje łagodną redukcję szumów otoczenia w celu polepszenia przejrzystości w trakcie rozmowy. Z myślą o osobach prowadzących aktywny tryb życia, ATH-CKS5TW i ATH-CK3TW są odporne na wilgoć (klasa IPX2). Oba urządzenia wyposażono też w najnowszą technologię bezprzewodową Bluetooth 5.0, zapewniając duży zasięg, niezwodne połączenie i możliwość parowania z innymi urządzeniami.

ATH-CKS5TW

Doświadczenie inżynieryjne Audio-Techniki znalazło zastosowanie w modelu ATH-CKS5TW. Słuchawki te mogą pochwalić się 10-milimetrowymi przetwornikami z dwuwarstwowymi membranami i ekskluzywnym projektem wkładki usznej. Dzięki połączeniu twardych i miękkich materiałów membrana dostarcza bogaty, a zarazem dokładny dźwięk basu oraz wyraźny, pełnozakresowy dźwięk, zapewniając doskonałą jakość niezależnie od tego, czego słuchasz.

Nowa konstrukcja wkładek dousznych oferuje ulepszone, stabilne i wygodne dopasowanie, jak również gwarantuje skuteczną izolację szumów. Dzięki temu udaje się zmniejszyć niepożądane hałasy dochodzące z otoczenia. ATH-CKS5TW udostępniają doskonałej jakości dźwięk o wysokiej częstotliwości w celu zwiększenia ogólnego wrażenia z odsłuchu.

ATH-CKS5TW i ATH-CK3TW

Ponadto żywotność baterii słuchawek można określić jako prawdziwy sukces. W pełni naładowana bateria pozwala na 15 godzin ciągłego odtwarzania, natomiast dołączany futerał ładujący wydłuża godziny pracy o kolejne 30, w ten sposób zapewniając energię na nawet 45 godzin słuchania muzyki.

Na każdej ze słuchawek umieszczono poręczne przyciski umożliwiające kontrolę muzyki tudzież połączeń, bez dotykania smartfona. Aplikacja mobilna Audio-Technica Connect pozwala użytkownikom sprawdzać żywotność baterii, personalizować ustawienia, sterować odtwarzaniem czy wybierać preferowane kodeki. Za pomocą aplikacji udostępniana jest także pomoc w zlokalizowaniu słuchawek w przypadku ich rozdzielenia lub zagubienia.

CKS5TW są kompatybilne z kodekami Qualcomm® aptX™, SBC i ACC, gwarantując najlepszą w swojej klasie jakość bezprzewodowego dźwięku. Słuchawki dostępne są w klasycznym czarnym wykończeniu.

ATH-CK3TW

Dzięki modelowi CK3TW jeszcze większa grupa miłośników muzyki może cieszyć się możliwością eksplorowania prawdziwie bezprzewodowego dźwięku. 5,8-milimetrowe przetworniki zapewniają mocne i precyzyjne brzmienie pomimo kompaktowych rozmiarów słuchawek, z kolei gładkie silikonowe wkładki douszne odpowiadają za naturalne dopasowanie i skuteczną izolację od hałasu.

W celu bezproblemowego użytkowania w podróży, na każdej ze słuchawek znajdują się czujniki dotykowe do sterowania dźwiękiem, połączeniami oraz głośnością.

ATH-CKS5TW i ATH-CK3TW

Żywotność baterii ATH-CK3TW sięga sześciu godzin na jedno ładowanie, a dodatkowe 24 godziny można uzyskać za pośrednictwem etui ładującego. Specjalna funkcja gwarantująca niskie opóźnienie Qualcomm TrueWireless™ Stereo Plus zapewnia stabilne przesyłanie strumieniowe najnowszych wydawnictw bez zakłóceń dźwięku. Wydajne zarządzenia energią oznacza też, że podczas podróży nie zabraknie nam prądu potrzebnego do słuchania muzyki.

Słuchawki są kompatybilne z Siri i Asystentem Głosowym Google, otwierając wygodną i szybką możliwość wydawania poleceń głosowych bez użycia rąk. Model ATH-CK3TW współpracuje z kodekami aptX i SBC dla lepszej jakości bezprzewodowego dźwięku. Projektanci przygotowali cztery warianty kolorystyczne słuchawek: czarny, biały, niebieski i czerwony.

***

W skład prawdziwie bezprzewodowych słuchawek Audio-Techniki wchodzą również modele ATH-CKR7TW oraz ATH-SPORT7TW.

Ta pierwsza konstrukcja oferuje fantastyczne wzornictwo połączone z wygodą użytkowania, a jej wnętrze skrywa wysokiej klasy przetwornik c/a i wzmacniacz. Słuchawki są kompatybilne z kodekami aptX, AAC i SBC, pozwalając w ten sposób uzyskać najlepsze możliwe odwzorowanie bezprzewodowego dźwięku. Wraz z technologią łączności bezprzewodowej Bluetooth, ATH-CKR7TW zapewniają użytkownikowi do sześciu godzin słuchania muzyki po pełnym naładowaniu wbudowanej baterii. Ten czas można wydłużyć do dziewięciu godzin dzięki dołączonemu etui z funkcją ładowania.

ATH-CKS5TW i ATH-CK3TW

Z kolei słuchawki ATH-SPORT7TW są przeznaczone przede wszystkim do aktywnych użytkowników. Pewne trzymanie w uszach, kompaktowe obudowy z ergonomicznymi końcówkami Freebit – gwarantującymi maksymalną stabilność i komfort podczas nawet najintensywniejszego treningu – oraz odporność na pot (IPX5) to główne elementy wyróżniające ten model. W tym przypadku warto też wspomnieć o praktycznym udogodnieniu zastosowanym w ATH-SPORT7TW, jakim jest funkcja Ambient Noise Hear Through, dzięki której użytkownik może bez trudu usłyszeć dźwięki otoczenia.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: