Poprzedni
Następny

Bluesound PULSE SOUNDBAR – pierwszy na świecie strumieniowy soundbar high-res

Bluesound prezentuje swój pierwszy soundbar i jednocześnie pierwszą na świecie tego typu konstrukcję high-res audio. Urządzenie umożliwia sieciowe strumieniowanie dźwięku wysokiej rozdzielczości i kompatybilny jest z BluOS, systemem operacyjnym do bezprzewodowego strumieniowania multi-room. Obsługę ułatwia funkcjonalna, polskojęzyczna aplikacja dla smartfonów, tabletów i laptopów.

PULSE SOUNDBAR to konstrukcja, która łączy wysoką jakość dźwięku z obsługą plików audio wysokiej rozdzielczości 192 kHz/24 bity i kompatybilne jest z formatem Master Quality Authenticated (MQA) – to pierwszy soundbar o takich możliwościach. Dzięki temu najnowsza konstrukcja Bluesoundba oferuje brzmienie porównywalne z dobrymi audiofilskimi głośnikami, zapewniając przy tym wysoki poziom naturalności, detaliczności i dynamiki odtwarzanego dźwięku.

Aby uzyskać tak korzystne efekty, przy zachowaniu smukłej obudowy, projektanci wykorzystali wiele innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych. Zastosowano m.in. prawdziwie 3-drożną konfigurację z trójtorową amplifikacją – każdy z przetworników zasilany jest indywidualnie przez swój własny wzmacniacz, a rolę filtrów zwrotnicy pełni wydajny układ DSP. Głośniki, stworzone specjalnie dla tego modelu, umieszczone są w indywidualnie dostosowanych komorach, a ich odseparowanie od siebie gwarantuje optymalne warunki pracy. Obudowa urządzenia wykonana jest z tłoczonego aluminium, które zazwyczaj można znaleźć w wysokiej klasy zestawach głośnikowych. Materiał ten jest bardzo sztywny oraz wytrzymały, a z racji swoich cienkich ścianek zapewnia bardzo dużą przestrzeń wewnątrz aluminiowego stelaża.

Bluesound Pulse Soundbar

Projektanci Bluesounda zadbali także o to, aby PULSE SOUNDBAR zapewniał głęboki, bezkonkurencyjny bas. Stało się to możliwe dzięki wprowadzeniu rozwiązań technicznych, takich jak komora o dużej objętości, pasywne radiatory i korekcja DSP. W efekcie odtwarzany bas wyróżnia się liniową charakterystyką aż do 70 Hz i opada o zaledwie 3 dB przy 55 Hz. Miłośnicy jeszcze mocniejszego uderzenia mogą zdecydować się na bezprzewodowy subwoofer PULSE SUB, natomiast dla użytkowników przewodowych suboowerów Bluesound przygotował specjalny adapter pozwalający bezpośrednio połączyć PULSE SOUNDBAR z już obecnym głośnikiem subniskotonowym.

Dopełnieniem zaawansowanych możliwości brzmieniowych soundbara Bluesounda jest jego funkcjonalność. Urządzenie kompatybilne jest z muzycznym systemem operacyjnym BluOS, którego precyzyjną obsługę zapewniają zaawansowany procesor ARM i zegar taktujący pracujący z częstotliwością 1 GHz. Dzięki temu użytkownicy soundbara odtworzą niemal dowolne formaty audio, zaczynając od popularnego MP3, poprzez pliki wysokiej rozdzielczości FLAC i ALAC, aż do prawdziwego high-res audio w postaci MQA. Dostęp do lokalnej muzyki zapewnia Wi-Fi i gigabitowe łącze Ethernet, a nagrania mogą pochodzić z serwera NAS, komputera lub też z licznych serwisów muzycznych, które są natywnie zintegrowane z soundbarem.

Współpracę z urządzeniami zewnętrznymi umożliwiają złącza optyczne i analogowe, służące do podłączenia telewizora lub pamięci USB z zapisaną na niej muzyką. Wszechstronność soundbara zwiększa bezprzewodowa łączność Bluetooth aptX, pozwalająca odtwarzać muzykę wprost ze smartfona, tabletu lub laptopa. PULSE SOUNDBAR wyposażony jest także w czujnik podczerwieni z funkcją uczenia się (TV Connect), dzięki czemu pilotem od telewizora lub uniwersalnym zdalnym sterowaniem można obsługiwać podstawowe funkcje, takie jak regulacja głośności lub wyciszenie.

Za projekt modelu PULSE SOUNDBAR odpowiada utytułowany projektant David Farrage ze studia projektowego DF-ID. Pomyślany tak, aby był nie tylko atrakcyjny wzorniczo, lecz także praktyczny, soundbar Bluesounda udostępnia użytkownikowi kilka opcji montażowych, pozwalając ustawić urządzenie na półce lub przy wykorzystaniu dołączonych akcesoriów zawiesić je na ścianie. Ponadto w zależności od wybranej opcji montażu, przewody - zasilający i sygnałowy do telewizora - można wyprowadzić zarówno od góry, jak i od dołu urządzenia, po obróceniu go o 180 stopni.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: