Poprzedni
Następny

High End 2020 w Monachium odwołane, AXPONA w Chicago zgodnie z planem

High End Monachium

Organizatorzy targów High End 2020 w Monachium ogłosili, że ze względów epidemiologicznych tegoroczne wydarzenie zostanie odwołane. Powodem takiej decyzji jest epidemia koronawirusa, który jest już obecny w wielu europejskich krajach. Stefan Dreischärf, Dyrektor zarządzający High End Society Service GmbH – organizatora targów, stwierdził w oświadczeniu, że szybkie działanie w takiej sytuacji leży w odpowiedzialności organizatora.

W oświadczeniu czytamy:

„Od czasu gwałtownego rozprzestrzeniania się wirusa w Chinach w połowie stycznia organizator największych na świecie targów branży hi-fi rozważał możliwe konsekwencje wystawy zaplanowanej na maj. Każdego dnia sytuacja była poddawana ponownej ocenie poprzez monitorowanie nie tylko globalnego rozprzestrzeniania się koronawirusa, ale także międzynarodowej sceny targowej i wystawienniczej. Na początku lutego firma High End Society Service GmbH zaoferowała chińskim wystawcom możliwość rezygnacji z udziału w tegorocznym pokazie sprzętu hi-fi. W ciągu ostatnich kilku tygodni organizator coraz częściej uzyskiwał zapytania od innych firm, czy napięta sytuacja będzie miała wpływ na HIGH END 2020".

Monachijskie targi były planowane na 14-17 maja 2020 roku, organizatorzy zapowiedzieli, że będą dokonywali zwrotów za zakupione bilety.

Mimo odwołania monachijskich targów, odbywające się kilka tygodni przed High End 2020 targi AXPONA w Chicago najprawdopodobniej nie zostanie odwołane. W oficjalnym komunikacie, organizatorzy ogłosili, że AXPONA (Audio Expo North America) odbędzie się zgodnie z planem między 17 a 19 kwietnia w Renaissance Schaumburg Hotel and Convention Center. Organizatorzy północnoamerykańskiej wystawy zapewniają, że zdrowie i bezpieczeństwo klientów jest dla nich najważniejsze, dlatego uważnie monitorują oni oświadczenia Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom oraz oświadczenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące przypadków koronawirusa i postępują zgodnie z wytycznymi tych agencji i lokalnych departamentów zdrowia.

O ewentualnych zmianach w decyzji, Audio Expo North America poinformuje na swojej oficjalnej stronie internetowej axpona.com.

EDIT: Planowane na 17-19 kwietnia targi AXPONA w Chicago zostały przesunięte na 7-9 sierpnia. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: