Poprzedni
Następny

HBO: Najciekawsze premiery czerwca

Tak jak w poprzednim miesiącu, również w czerwcu platforma HBO prężnie podąża za Netflix w dostarczaniu nam rozrywki, na którą zasłużyliśmy przez trzy miesiące dzielnego siedzenia w domu. Zobaczcie, co warto wrzucić na kino domowe na przełomie wiosny i lata.

HBO Go

Perry Mason

Ten serial o przygodach adwokata kryminalnego Perry’ego Masona jest nową wersją kultowego już obrazu telewizyjnego, który bił rekordy popularności w latach 50. i 60. XX wieku. Akcja dzieje się w latach trzydziestych w Los Angeles, a zamysłem reboota jest śledzenie początków głównego bohatera, kiedy podejmuje się poprowadzenia sprawy, która może być najważniejszą w jego karierze. Nie spodziewajcie się jednak samych dłużących się scen na sali sądowej – twórcy serialu nie zapomnieli o urokach Stanów Zjednoczonych z tamtych lat, dorzucając do fabuły smaczki w postaci pościgów, ucieczek i szemranych typów. 

Love Life

“Love life” to nowy serial, który najlepiej podsumować stwierdzeniem “pół żartem, pół serio”. Z jednej strony już od początku pierwszego odcinka towarzyszy nam głos lektorki z baśniowym, brytyjskim akcentem, który opisuje sercowe potyczki Darby, młodej dziewczyny z Nowego Jorku. Pod płaszczykiem tendencyjnej komedii romantycznej chowa się jednak dość brutalny przekaz dotyczący funkcjonowania w związkach, dzięki któremu jasno na białym widzimy, dlaczego relacje głównej bohaterki z mężczyznami rozpadają się na kawałki. 

Ad Astra

Akcja tego amerykańskiego film science fiction z 2019 roku podąża za Royem McBridem, (Brad Pitt) astronautą i majorem Amerykańskich Sił Kosmicznych, który przemierza bezmiar kosmosu w poszukiwaniu swojego zaginionego ojca (Tommy Lee Jones). Ma też drugi cel – rozwikłanie tajemnicy, która zagraża przetrwaniu naszej planety i jej mieszkańców.

Ford V Ferrari 

Ten nominowany do Oscara dramat sportowy z 2019 roku z Mattem Damonem i Christianem Bale'em w rolach głównych opowiada o tym, jak projektant samochodów Carroll Shelby (Damon) i jego brytyjski kierowca Ken Miles (Bale) pracowali przy produkcji Forda GT40 – jedynego samochodu, który mógłby konkurować z zespołem wyścigowym Ferrari. 

Trackers (Tropiciele)

Ten wielowątkowy thriller akcji jest adaptacją znanej powieści kryminalnej Deona Meyera i przedstawia różne historie dotyczące najciemniejszych zaułków RPA – przestępczości zorganizowanej, przemytu diamentów, Czarnego Nosorożca, czy działań CIA i międzynarodowego terroryzmu. Akcja serialu dzieje się w różnych miejscach na całej rozpiętości geograficznej Republiki Południowej Afryki, a zdjęcia do niego powstały w całości na miejscu.

I May Destroy You (Mogę cię zniszczyć)

Ten nowy serial produkcji HBO to surowe i prowokujące spojrzenie na politykę seksualną w krajobrazie post-#MeToo. Niedługo po tym, jak wschodząca gwiazda literacka Arabella zdaje sobie sprawę, że na kilka godzin urwał jej się film na imprezie, okazuje się, że została odurzona i wykorzystana seksualnie. Poprzez serię szczerych rozmów, różnych perspektyw i dzikich zwrotów akcji, twórcy filmu pokazują wszystkie odcienie szarości, które powinien mieć na uwadze każdy, kto prowadzi aktywne życie seksualne.

Late Night 

Ten film jest swoistą wersją “Diabeł ubiera się u Prady”, jednak z dyskretnym przemyceniem problemu rasizmu i różnic kulturowych w miejscu pracy. Surowa i przebojowa gospodyni legendarnego wieczornego talk-show o niewyparzonym języku (Emma Thompson) zatrudnia do pomocy przy realizacji programu Hinduskę o bardzo piskliwym głosie. Bardzo tego nie chce, ale, ze względu konieczność  złagodzenie obaw związanych z brakiem kulturowej różnorodności w zespole, twardo trzyma się swojej decyzji. Oczywiście, wtedy jeszcze nie wie, jak nieoczekiwane konsekwencje przyniesie.

Where'd You Go, Bernadette (Gdzie jesteś, Bernadette?)

Oparta na książkowym komedia komedią o Bernadette Fox (Cate Blanchett), kochającej mamie i dobrej żonie, która po latach poświęcania się dla rodziny, która pewnego dnia znika, by znowu połączyć się ze swoimi twórczymi pasjami. Podczas gdy zaniepokojona córka wyrusza ze swoim ojczymem na poszukiwania matki, ten nagły skok wiary w siebie zabiera Bernadette na epicką przygodę, która poprowadzi ją do wielkiego odkrycia.

Zombieland: Double Tap (Zombieland: Kulki w łeb)

Dekadę po tym, jak Zombieland stał się kinowym przebojem i kultowym klasykiem z gatunku komediowych horrorów, jego oryginalna obsada (Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Abigail Breslin i Emma Stone) połączyła siły z reżyserem Rubenem Fleischerem (“Venom”) i scanarzystami Rhettem Reese i Paulem Wernickiem (Deadpool), by stworzyć drugą część potyczek tej dzielnej brygady w świecie, w którym panoszą się nieumarli.

W sequelu ci czterej śmiałkowie muszą zmierzyć się zarówno z chmarą nowych, “lepszych” zombie,  jak i z kilkoma nowymi ludźmi, którzy przeżyli ich ataki. Ale przede wszystkim muszą zmierzyć się z ułożeniem wzajemnych relacji w swojej grupie, a to będzie najtrudniejsze.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: