Poprzedni
Następny

„H120 udał się Norwegom” – test wzmacniacza zintegrowanego Hegel H120

Wzmacniacze zintegrowane marki Hegel przez wiele lat zdążyły wypracować sobie uznanie wśród melomanów i recenzentów, stawiając na dynamikę, naturalność, wysokiej klasy brzmienie i charakterystyczną budowę. Nie inaczej jest w przypadku modelu H120, który kontynuuje tę tradycję, o czym przekonał się Marcin Olszewski podczas testu tego urządzenia na portalu audiostereo.pl.

Hegel H120

W przypadku H120 na pierwszy plan wysuwa się „lekko wypukły front, który w swym centrum mieści czytelny, błękitny wyświetlacz OLED, którego z obu stron strzegą gałki: wyboru źródeł – lewa, i regulacji głośności – prawa, uzupełnione o gniazdo dedykowane słuchawkom”.

Więcej jednak dzieje się na tylnej ściance, gdzie „lewą flankę okupuje standardowa sekcja analogowa w składzie pary wyjść regulowanych (na zewnętrzną końcówkę), dwóch par wejść RCA i pary XLR-ów. W centrum mamy standardowe pojedyncze terminale głośnikowe, za którymi przyczaiła się zaskakująco rozbudowana ramka z interfejsami cyfrowymi. Do wyboru bowiem mamy wejście koaksjalne, trzy toslinki, USB i… port Ethernet”. 

Ponadto H120 kompatybilny jest usługami takimi jak Apple AirPlay, Spotify Connect, IP Control, Control4 czy strumieniowanie UPnP oraz cechuje się wysoką mocą wyjściową (2 x 90 W/8 Ω, 2 x 149 W/4 Ω) i bardzo niskimi zniekształceniami.

Pod względem dźwięku, wzmacniacz zintegrowany Hegla zdołał „dziarsko” rozmieścić poszczególnych muzyków „na zaskakująco obszernej scenie. W dodatku nader dzielnie radził sobie oddaniem zarówno przysłowiowej ściany dźwięku, jak i zachowaniem konicznego jej zróżnicowania i selektywności”.

Hegel H120

Warto też dodać, że „H120 wiernie kultywuje rodową tradycję zdecydowanie lepiej grając po XLR-ach aniżeli po RCA. Dźwięk nabiera wtedy werwy, drajwu i masy, co tylko mu służy. Broni się również sekcja cyfrowa i o ile tylko nie zleży Wam na ‘gęściochach’ to z powodzeniem możecie używać również wejścia USB podpinając pod nie komputer, bądź streamer”.

Autor zaznacza, że Hegel H120 „udał się Norwegom”: „Gra dynamicznie, z właściwą marce neutralnością i po prostu robi swoje, czyli wzmacnia. W dodatku ma zaskakująco rozbudowaną sekcję cyfrową z której najbardziej powinni się ucieszyć miłośnicy wszelakiej maści serwisów streamingowych i posiadacze dość rozbudowanych o „zerojedynkowe peryferia” systemów nastawieni na solidną porcję energii w stereofonicznym wydaniu”.

Aby przekonać się osobiście o walorach wzmacniacza zintegrowanego Hegel H120 zachęcamy do odwiedzenia jednego z naszych salonów. Urządzenie jest także dostępne online na stronie tophifi.pl, natomiast pełny test urządzenia można przeczytać TUTAJ.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

 1. H120 czarny

  H120 czarny

  Hegel
  Wzmacniacze zintegrowane
  9 999 zł
 2. H120 biały

  H120 biały

  Hegel
  Wzmacniacze zintegrowane
  9 999 zł

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: