Poprzedni
Następny

„H120 udał się Norwegom” – test wzmacniacza zintegrowanego Hegel H120

Kina studyjne mają swój niepowtarzalny klimat – nie tylko jako fizyczne miejsca, ale też jako przestrzeń, w której można doświadczyć wymykającego się kulturowemu mainstreamowi najlepszego światowego kina. Dla wszystkich, którzy lubią tenże klimat mamy nie lada gratkę – poznajcie w dalszym ciągu mało znaną platformę, która pozwala nie tylko przebierać w produkcjach niszowych. Za jej pośrednictwem możesz też wesprzeć lokalne kina studyjne.

Audio Pro A38

MojeEKino – co to takiego?

Jak głosi misja przedsięwzięcia, platforma ma na celu promowanie sztuki filmowej w różnych jej przejawach oraz umożliwienie poszczególnym kinom realizowanie swojego kuratorskiego programu. Projekt jest efektem współpracy twórców z takimi dystrybutorami filmowymi jak Aurora Films, Against Gravity, Hagi, Galapagos, Spectator, Next Film, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, a także Stowarzyszeniem Kin Studyjnych, Polską Akademią Filmową, Krajową Izbą Producentów Audiowizualnych, Fundacją Kultury Bez Barier oraz przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Lepiej niż w kinie?

Co rzadko spotykane w przypadku serwisów streamingowych, korzystanie z MojeEKino przypomina wizyty w tradycyjnym kinie, gdzie repertuar zmieniany jest cyklicznie. Wystarczy zrobić popcorn, zaprosić kilku szeleszczących papierkami znajomych i będzie prawie jak w sali kinowej lub… dokładnie jak w sali kinowej, jeśli odwiedzicie jeden z naszych salonów i poradzicie się specjalisty.

Fajnym dodatkiem do filmów jest to, że repertuar wzbogacany jest wirtualnymi spotkaniami z twórcami, warsztatami, pokazami specjalnymi, a nawet… festiwalami filmowymi. Bardzo ważnym udogodnieniem jest z kolei to, że w niedługim czasie niemal wszystkie filmy będą przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością słuchu lub wzroku (napisy/audiodeskrypcja).

Z platformy można korzystać na komputerze, smartfonie i kinie domowym.

mojeekino.plźródło: MojeEKino.pl

Kilkadziesiąt kategorii filmów

Na stronie MojeEKino można wybierać spośród imponującej liczby 52 kategorii, w tym kilku dość… zaskakujących: filmów „giallo’’, „kanibalistycznych’’ i „surrealistycznych’’. Oczywiście nie brakuje tu również klasycznych kategorii, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie, jednak platforma powinna szczególnie przypaść do gustu wszystkim miłośnikom kina europejskiego – to prawdziwa kopalnia perełek! W ofercie serwisu znajdują się zarówno najnowsze propozycje, które jednocześnie można oglądać w większości kin studyjnych, jak i nieco starsze filmy. I mnóstwo perełek!

Żeby lepiej nakreślić Wam, jakie filmy pojawiają się na MojeEKino.pl, przyjrzyjmy się topowej trójce najpopularniejszych pozycji w serwisie – podejrzewamy, że nie zaskoczą żadnego konesera.

„Najgorszy człowiek na świecie”

Ta komedia romantyczna od reżysera znanego z „Głośniej od bomb”, Joachima Triera, przebojem podbiła kina w całej Polsce. Nie tylko – została również norweskim kandydatem do Oscara. Inteligentna zabawna i pełna zaskakujących zwrotów akcji historia miłosna opowiada o Julie, która już za moment kończy 30 lat, ale czuje, że zamiast się układać, jej życie staje się coraz bardziej niestabilne. Kiedy przypadkiem poznaje na imprezie młodszego, nieco szalonego chłopaka i spędza z nim całą noc, zaczyna kwestionować wszystkie wybory w swoim życiu. Do czego zaprowadzi ją spontaniczna noc z nieznajomym?

„Jeźdźcy sprawiedliwości”

Tak samo jak wkroczył podbojem do świata filmu, tak Mads Mikkelsen cały czas utrzymuje się na wysokiej fali, dostarczając fanom świetną rolę za świetną rolę. To samo można powiedzieć o jego udziale w ostatnim filmie Thomasa Jensena, którego możecie kojarzyć z wielokrotnie nagradzanych „Jabłek Adama” z 2005 r., w których Mikkelsen zresztą również grał.

Będący filmem otwarcia MFF, „Jeźdźcy sprawiedliwości” to historia Markusa, która wraca z misji wojskowej, by zająć się córką po śmierci żony w nieszczęśliwym wypadku. Tak przynajmniej sądzi, dopóki pewnego dnia na jego progu nie staje inny uczestnik wypadku, twierdzący, że wszystko było zaplanowane. It’s zemsta time!

„Szef roku”

Będący satyrą społeczną na środowisko pracy i hiszpańskim kandydatem do Oscara, „Szef roku” jest trzecim po „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” i „Poniedziałkach w słońcu” wspólnym filmem wielokrotnie nagradzanego reżysera Fernanda Leóna de Aranoy oraz oscarowego aktora Javiera Bardema.

Niewyobrażalna presja, umiłowanie do pieniądza i niefrasobliwi pracownicy doprowadzają Blanco, właściciela rodzinnej fabryki do szewskiej pasji. Facet wie, że bez zerowego progu błędu nigdy nie otrzyma lokalnej nagrody dla najlepiej prosperującego biznesu. Postanawia więc zrobić wszystko, żeby sobie to zapewnić – nawet, jeśli będzie to wymagało od niego podjęcia kontrowersyjnych i niezbyt moralnych kroków.

Hiszpański kandydat do Oscara 2022.

Oprócz wymienionych filmów w pierwszej dziesiątce pojawiły się również takie tytuły jak: Matki Równoległe, Na rauszu, (Nie) długo i szczęśliwie, Penguin Bloom: Niesamowita Historia Sam Bloom, Pleasure, Drive My Car i Głośniej od bomb. Prawda, że warto?

Make kina studyjne great again

Jedynym ewentualnym minusem może być to, że serwis nie umożliwia zakupu abonamentu – użytkownik płaci za każdy film osobno. My jednak widzimy to jako plus – te wirtualne bilety nie są szczególnie drogie, a kupując je, okazujemy wsparcie małym kinom z całej Polski, które w ostatnich latach borykały się z utratą widzów. Z platformą współpracuje aż 41 kinami, a kupując wirtualny bilet, można wybrać konkretne z nich i przeznaczyć tę kwotę na wsparcie jego działalności.

Jednym słowem, wspierając kina studyjne, wspierasz polską kulturę kina – warto o tym pamiętać. A jeśli zależy Wam na iście kinowym nagłośnieniu, jako #EksperciDobregoBrzmienia polecimy Ci najlepsze rozwiązania potrzebne do zbudowania wysokiej klasy kina domowego – zajrzyj też do naszej Strefy Wiedzy.

Czytaj więcej o muzyce i filmie:

Dowiedz się więcej o sprzęcie audio i uczyń słuchanie muzyki oraz oglądnie filmów jeszcze przyjemniejszym:

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: